Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii zaprasza na klimatyczny koncert Michała Łanuszki  z go
W Kalwarii walentynkowy koncert z Michałem Łanuszką. Będzie repertuar Lenoarda Cohena

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii zaprasza na klimatyczny koncert Michała Łanuszki  z gościnnym udziałem wokalistki oraz kwartetu smyczkowego. Widzowie usłyszą utwory Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach,  a także repertuar młodego artysty z najnowszej płyty.

W sobotę 10 lutego o godzinie 18:00  w sali widowiskowej Centrum Kultury w Kalwarii przy ulicy Broniewskiego 3 odbędzie się klimatyczny koncert Michała Łanuszki  z gościnnym udziałem wokalistki oraz kwartetu smyczkowego.

Michał Łanuszka to charyzmatyczny, obdarzony bardzo ciepłym, niskim głosem wokalista, kompozytor i gitarzysta, absolwent krakowskiej PWST, a także lektor, dziennikarz i prezenter radiowy. Dotychczas nagrał 3 płyty: "Bieski Idiota" (2009), "A miało być tak pięknie" (2012) oraz świetnie przyjętą przez publiczność i krytykę “Łanuszka/Cohen” (2014). W swoim dorobku ma także koncertowe DVD “Łanuszka/Cohen - life in Wieliczka” oraz gościnny udział w projekcie “Świat wg Nohavicy” (złota płyta). Koncerty Łanuszki są wypełnione emocjami, które potrafi po mistrzowsku wykreować, zachowując przy tym niespotykaną dziś klasę, szlachetność wykonawczą, wszystko okraszając dyskretnym i nietuzinkowym poczuciem humoru.

Po 3 latach od premiery płyty “Łanuszka/Cohen” z piosenkami legendarnego Leonarda Cohena w nowych polskich przekładach, Michał Łanuszka powraca z nową płytą. Znalazło się na niej 11 piosenek skomponowanych przez Łanuszkę, a większość tekstów napisał Michał Kuźmiński, autor przekładów “cohenowskich”. Charakterystyczny niski i ciepły głos Łanuszki, mnóstwo emocji oraz piękne melodie i teksty – to najmocniejsze punkty tego krążka. I oczywiście wspaniali goście: Joanna Kołaczkowska, niekwestionowana królowa polskiego kabaretu (w duecie wcale nie kabaretowym) i Izabela Królak, której delikatny kobiecy głos brzmiał na poprzedniej płycie. To muzyka, która wymyka się gatunkom i klasyfikacjom, muzyka jedyna w swoim rodzaju – męska, czuła, zmysłowa. To muzyka, w której słychać też inspiracje twórczością geniuszy polskiej piosenki, takich jak Seweryn Krajewski, Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta. Ten krążek to idealna propozycja nie tylko dla Czułych Wrażliwców…

Na kalwaryjskim koncercie widzowie usłyszą utwory Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach,  a także repertuar młodego artysty z najnowszej płyty "Nieoczekiwanie".

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w Starym Kinie (ulica Mickiewicza 4 w Kalwarii Zebrzydowskiej). Po koncercie będzie można nabyć płyty artysty.

 

AKTUALIZACJA (ŚRODA, 31 STYCZNIA 2018 09:50)

(AS)
(zdjęcie: http://lanuszka.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.