Wadowicki Urząd Miejski chciał się pochwalić rewitalizacją miasta w ostatnich latach. Z tej okazji w
Urząd chciał się pochwalić rewitalizacją. Wyszło jak zwykle

Wadowicki Urząd Miejski chciał się pochwalić rewitalizacją miasta w ostatnich latach. Z tej okazji wystawiono na rynku dwie tablice z osiągnięciami w tej materii. Szkoda, że znowu z błędami interpunkcyjnymi i literówkami...

Od kilku dni na wadowickim rynku mieszkańcy, turyści i pielgrzymi mogą oglądać dwie tablice poświęcone rewitalizacji Wadowic w latach 2007-2013. Pomysł zacny, gorzej jednak z wykonaniem, bo znowu nie obyło się bez błędów interpunkcyjnych (brak spacji po przecinkach),  czy literówek. Czy to tak trudno sprawdzić przed oddaniem do druku?

Magistraccy urzędnicy mają coś pecha do wpadek językowych. A to list do papieża Franciszka, który ktoś chyba zapomniał sprawdzić przed wysłaniem a to granitowa płyta "Wrocławska" z wykutą złą datą, czy nazwanie papieża z Wadowic "Janem Pałą II"...

Zobacz: Jan Pała II
Zobacz: Wpadka z "papieskimi" płytami na rynku

(MG)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+26 #1 ormowiec od pały 2014-06-17 13:37
Jak się pisze kocicho? Kocicho czy kocichuj?
Cytować
+23 #2 Zażenowany 2014-06-17 13:40
Ile kosztują takie tablice? Pewno kilka stów. Niech urząd poda wreszcie kto za to odpowiada i niech jego obciążą kosztem wykonania bo to żenujące się powoli staje.
Cytować
+22 #3 to proste 2014-06-17 13:44
Cytuję Zażenowany:
Ile kosztują takie tablice? Pewno kilka stów. Niech urząd poda wreszcie kto za to odpowiada i niech jego obciążą kosztem wykonania bo to żenujące się powoli staje.

Jeśli tablice zlecił urząd to za ich wykonanie odpowiada burmistrz i to ona z własnej kieszeni powinna pokryć nowe. A komu ona to zleciła w samym urzędzie to przeciętnego podatnika nic nie obchodzi.
Cytować
+16 #4 o ja piehdole 2014-06-17 13:49
W liceum monstrancja mogła mieć z dyktand tylko pałę
Cytować
+24 #5 Miłośnik magistratu 2014-06-17 13:52
Trzeba przykleić kartkę...
"Za rzeczy pozostawione w szatni i błędy urząd nie odpowiada".
To powinno załatwić sprawę.


Można też przykleić modne w ostatnim czasie hasło z błędami...
"H*j, dópa i kamieni kópa".
Cytować
+19 #6 radny zaradny 2014-06-17 13:58
Wy tu gadu gadu a polityczna prostytutka której nie było na sesji powiatowej donosi o odkrytym złocie w budżecie szpitala. Analizy nie czytał i jej nie rozumie ale kocicho kazało mu to napisać bo się Jończyk wyrwał na burmistrza. Akcja Kramarczyk 2 rozpoczęta.
Cytować
+13 #7 ! 2014-06-17 14:15
Czy to znaczy że płaski kocichuje ?
Cytować
-16 #8 archeolog 2014-06-17 14:23
Marszałek Sowa przyznał naszej gminie dwie główne nagrody za rewitalizację rynku. Nic nie napisaliście?
Cytować
+13 #9 Edek 2014-06-17 14:32
Cytuję archeolog:
Marszałek Sowa przyznał naszej gminie dwie główne nagrody za rewitalizację rynku. Nic nie napisaliście?


W przeciwieństwie do sprzedawczyka piszą też o sukcecach i wyobraź sobie, że napisali:
http://www.wadowiceonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4045:wadowicki-rynek-nagrodzony&catid=64:biznes&Itemid=29
Cytować
+11 #10 @larcheolog 2014-06-17 14:32
O Sowach pisać nie wolno, podsłuchy ci się marzą? :-)
Cytować
+9 #11 Stanisław Kliś 2014-06-17 14:48
Witajcie.
Czy mnię oczęta nie mylą ? Czy tam są zdjęcia prywatnych budynków? Kto płacił za ich "rewitalizację" ,a kto się chwali?
Miłego Wieczoru tyż Staszek.
Cytować
-16 #12 Avro Lancaster 2014-06-17 15:17
"Jest na czym oko zawiesić"Zdjęci a oddają całą prawdę.To tylko mały wycinek piękna naszego miasta.Wielkie słowa uznania dla ludzi dbających o zieleń i ukwiecenie całego miasta.Wspaniał a i twórcza praca.To normalnie "nienormalne",ż e moi przedmówcy widzą w naszych Wadowicach tylko"syf ,kiłe i mogiłe"i tylko zgrzytają zębami.
Cytować
+13 #13 Mieszkaniec Wyborca 2014-06-17 15:24
Cytuję Avro Lancaster:
"Jest na czym oko zawiesić"Zdjęcia oddają całą prawdę.To tylko mały wycinek piękna naszego miasta.Wielkie słowa uznania dla ludzi dbających o zieleń i ukwiecenie całego miasta.Wspaniała i twórcza praca.To normalnie "nienormalne",że moi przedmówcy widzą w naszych Wadowicach tylko"syf ,kiłe i mogiłe"i tylko zgrzytają zębami.


Nie muszę oglądać zdjęć, żeby widzieć codziennie chodząc po mieście krzywą kostkę na Zatorskiej (niech się wypowiedzą kobiety, które tam chodzą w szpilkach...), zaparowaną fontannę z petami, popękane płytki na rynku uwalone gównem ptasim i gumami do rzucia.

Jak się zrobiło beton w centrum to się powinno o niego dbać, bo wygląda to strasznie...
Cytować
-17 #14 Avro Lancaster 2014-06-17 16:04
Drogi Wyborco!krzywa kostka i płaski beton ci nie pasuje to co proponujesz,tar tan.Gumy do żucia i pety to "plaga"wszystki ch miast polskich i to nie wina urzędników tylko sprawa braku wychowania turystów i innej "gawiedzi"Zaręc zam,że służby porządkowe w Wadowicach pracują na wysokich obrotach, nawet w niedziele i naprawdę widać efekty tej harówki,wiec proponuje "deko" obiektywizmu.
Cytować
+7 #15 Stanisław Kliś 2014-06-17 16:36
Witaj.
@ Avro Lancaster:
1)Nie służby porządkowe ino tyko Pracownicy Interwencyjni głównie i ich pracę widać.
2)Pytałem o zdjęcia prywatnych inwestycji rewitalizacyjny ch,które są na tych tablicach jakoby "chwała" UM.
3)Widzę ławki i drzewka przy wejściu do muzeum.Pytanie: Czy za zmianę w projekcie autorskim kasa była? Jak w "Poszukiwana,poszukiwany".
Miłego etc.etc.
Cytować
+7 #16 Zofia tercjarka 2014-06-17 18:06
@stanisław
Ci od palikota mają sztywne kręgosłupy ikolana.Diabły jedne!
Cytować
+3 #17 Stanisław Kliś 2014-06-17 18:21
Witaj.
@Zofia tercjarka:
Jakowoś nie po drodze mnię: i wzrost nie ten,i fizys nie ten,aa karnację mam niekoniecznie śniadą,i brak kopytka tyż.
Miłego etc.etc.
Cytować
+5 #18 I skond ma wiedzieć? 2014-06-17 22:15
Cytuję o ja piehdole:
W liceum monstrancja mogła mieć z dyktand tylko pałę

Nie była klasyfikowana, bo "kopytka" nie pozwalały zdążać na lekcje polskiego.
Cytować
+1 #19 ggość 2014-06-18 08:58
Do autora tekstu - Przyganiał kocioł garnkowi - niestety! Interpunkcja autora tekstu też nie jest w najlepszej formie. Już w pierwszym zdaniu błąd. _ PRZED "czy" nie stawia się przecinka!!!!! i w ogóle jest taka zasada, że przed (i, oraz, albo, lub, czy ani, ni) - nie stawiamy przecinków chyba, że się w zdaniu powtarzają przy wymianie czegoś - np byłem i w kuchni, i w pokoju, i w łazience!!!!!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.