Na stawie w Parku Miejskim w Andrychowie pojawili się wędkarze. Rozpoczęła się wielka przeprowadzka
Nad andrychowski staw w parku wkroczyli wędkarze. Ryby się przeprowadzają

Na stawie w Parku Miejskim w Andrychowie pojawili się wędkarze. Rozpoczęła się wielka przeprowadzka ryb do odrestaurowanego Stawu Anteckiego.

W poniedziałek (18.09) wielu mieszkańców przechodzących w pobliżu stawu w Parku Miejskim w Andrychowie przecierało oczy ze zdumienia. Nad akwenem pojawiło się sporo wędkarzy, chociaż oficjalnie łowić tutaj nie wolno, teren został otaśmowany ze względów bezpieczeństwa, aby nie zahaczyć przechodniów podczas zarzucania wędek.

 

Jak poinformował Nowiny Andrychowskie  Edmund Kur, prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Andrychów miasto”, wędkarze rozpoczęli odłów za zgodą władz miasta. Ryby rozpoczęły "przeprowadzkę" i znajdą się w Stawie Anteckiego. Karasie, bo tego gatunku jest tutaj najwięcej, powinny przyjąć się bez problemów.

Nie da się ukryć, że odrestaurowanym stawie, ryby będą tutaj miały jak w raju. Zaniedbany teren kiedyś będący zbiornikiem dostarczającym wodę do pobliskiego młyna, całkowicie zmienił swoje oblicze: wytyczono go na nowo  (został zalany podczas powodzi w 1997 roku), będzie też pełnił funkcje retencyjne. Całość wieńczą  chodniki, ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie, nowe drzewa. Wrażenie  robi grobla, na których także będzie trasa pieszo-rowerowa. Nowy wykonawca wycenił prace na nieco ponad 11 milionów złotych. Staw  wypełniony wodą prezentuje się bardzo okazale i nowocześnie, podobnie jak remontowana w tym samym czasie odnowiona Pańska Góra.

Urząd Miejski w Andrychowie zaplanował symboliczne otwarcie nowych terenów rekreacyjnych na Pańskiej Górze i Stawie Anteckiego podczas kolejnej edycji  "Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki", który w tym roku odbędzie się właśnie na nowych ścieżkach i alejkach już najbliższą niedzielę (24.09). Więcej TUTAJ.

(MG)
(zdjęcia: Robert Fraś/Nowiny Andrychowskie, Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.