W miniony weekend  zuchy i harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w XXV Zlocie Gromad i Dru
XXV Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej udany

W miniony weekend  zuchy i harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w XXV Zlocie Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej, aby być "Sprawni w Działaniu".

W piątkowe (26.05) popołudnie, boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach zapełniło się namiotami uczestników zlotu, stołówką oraz strefą relaksu. Na apelu rozpoczynającym zlot, zostały mianowane Komendantki dwóch nowo powstałych szczepów, zostały przyznane plakietki hufca oraz powołano instruktorów na nowe funkcje. W godzinach wieczornych uczestnicy zasiedli wokoło pomnika harcerskiego w Parku Miejskim, na wspólne ognisko.

Sobota (27.05) przywitała uczestników słońcem, idelanym, aby rozpocząć grę "Kiermasz Różności" po Parku Miejskim. Gra dotyczyła sprawności harcerskich i zuchowyh, w której każda drużyna i gromada prezentowała jedną z nich. Dzięki temu nasi harcerze i zuchy dowiedzieli się, jak zdobywa się sprawności takie jak: metereolog, lalkarz, mistrz gier i zabaw, ratownik, fotograf, plastyk, zielarz i wiele innych. Wieczór był iście artystyczną karuzelą. Wspólnie potańczyliśmy, by potem tworzyć koncert - karaoke. Zabawy było bardzo dużo, każdy odnalazł coś dla siebie.

Niedzielę (28.05) rozpoczęto od mszy świętej. Całość zakończono apelem, na którym zostały przyznane odznaki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dla zasłużonych instruktorów naszego hufca. Nie obyło się bez podziękowań i wspólnego zdjęcia.

(pwd. Anastazja Wojtas)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.