Na potoku Ponikiewka widać już betonowe przyczółki mostku, który będzie częścią nowej, 2,5 kilom
Przy Ponikiewce widać już przyczółki nowego mostku. Niedługo dojedziemy nim rowerem na zaporę

Na potoku Ponikiewka widać już betonowe przyczółki mostku, który będzie częścią nowej, 2,5 kilometrowej ścieżki rowerowej (a w zasadzie ciągu pieszo-rowerowego) prowadzącego na koronę zapory Jeziora mucharskiego. Całość ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Od początku kwietnia trwają prace związane z budową nowego mostku na potoku Ponikiewka w Wadowicach. Jeszcze przed świętami wycięto drzewa i krzewy. Teren ogrodzono i wyburzono stare przyczółki byłego mostku kolejowego. Obecnie są już praktycznie gotowe nowe, znacznie większe przyczółki nowego mostku.

 

Przeprawa  będzie częścią nowej ścieżki rowerowej a w zasadzie ciągu pieszo-rowerowego. Nowy odcinek będzie miał 2,5 kilometra długości, połączy się z istniejącą już 3-kilometrową trasą, która niedawno została wyasfaltowana. Podobnie jak wcześniejszy odcinek, będzie w większości przebiegał w starym śladzie rozebranej w latach 1988 - 1992 linii kolejowej nr 103 między Wadowicami a Skawcami.

Koszt całej inwestycji wyniesie blisko 4,7 miliona złotych i będzie sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego. Nowa trasa rowerowa zostanie otwarta jeszcze w tym roku.

Nowy odcinek ma być częścią Velo Skawa, 126 kilometrowej trasy przebiegającej przez powiaty  suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski, olkuski, z Suchej Beskidzkiej do miejscowości Hutki w powiecie olkuskim. W Wadowicach powstało już kilka odcinków tej trasy: ścieżka rowerowa od Ponikiewki do stadionu Skawy a także fragment przy nowej drodze za Maspeksem. Jak zapowiada marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, na przełomie roku ma być gotowe pozwolenie budowlane na odcinku Wadowice - Zator!

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-27 #1 Rowerowelove 2023-05-25 20:35
Po co takie coś robić?? trening i tak trzeba na krajowce robić tylko najlepiej by było aut się pozbyć ! Paliwo po 30 złotych i my rowerzyści- sportowcy będziemy mogli wreszcie jeździć jak się na należy.
Cytować
-1 #2 Kasa 2023-05-29 12:58
Ktoś przytuli za ten mostek tyle kasy żeby rowerkiem przejechać a ludzie dróg nie mają do posesji karygodne.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.