Blisko 120 uczestników rozwiązywało rymowane zagadki zgłębiając przy tym swoją wiedzę o miejscach
Gra terenowa śladami Karola Wojtyły

Blisko 120 uczestników rozwiązywało rymowane zagadki zgłębiając przy tym swoją wiedzę o miejscach związanych z Karolem Wojtyłą. W naszym mieście odbył się Quest: gra terenowa, która wiodła po Wadowickim Szlaku Karola Wojtyły.

Udział w konkursie wzięli m.in. uczniowie ze szkół z Choczni, Jaroszowic oraz Wadowic. Wszyscy uczestnicy otrzymali broszurę z rymowanymi zagadkami i wyruszyli Wadowickim Szlakiem Karola Wojtyły by poznać na nie odpowiedzi. Każdej grupie towarzyszył przewodnik, który opowiadał o miejscach znajdujących się na szlaku.

Quest zorganizowali w ramach przygotowań do kanonizacji bł. Jana Pawła II pracownicy wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach wspólnie z przewodnikami z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK w Wadowicach. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli około dwóch godzin. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zagadki nie był bardzo trudne.

"Młodzież rozwiązała je dość szybko, tylko z jednym hasłem miała problem, jednak odpowiedź znaleźliśmy podążając Wadowickim Szlakiem Karola Wojtyły" – mówi ks. Mateusz Wójcik z parafii w Choczni.

Jak tłumaczy twórca questu Janusz Jędrygas (pracownik wydziału ORT) nie chodziło o to, by quest był trudny, ale by w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci i młodzież do pogłębienia wiedzy na temat ważnych miejsc w Wadowicach związanych z błogosławionym a już niedługo świętym Janem Pawłem II.

Finał konkursu miał miejsce w Wadowickim Centrum Kultury, gdzie każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a wśród wszystkich zostały rozlosowane nagrody główne. Wśród dzieci ze szkół podstawowych rozlosowano puzzle i gry planszowe, a wśród starszych uczestników albumy o Wadowicach i Janie Pawle II. Na każdą kategorię wiekową przypadały po trzy nagrody do rozlosowania.


(AS)
(źródło, zdjęcia: UM Wadowice)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Dziadunio Dziadunio 2014-02-07 08:40
Gra grą - a tymczasem w Muzeum Papieża -
http://dziadunio.blogspot.com/2014/02/o-tym-jak-papiez-dziwisza-przegoni.html
Cytować
+1 #2 KAJA 13 2014-02-08 18:17
W MAJU W ZESZŁYM ROKU TAKĄ GRĘ ULICZNĄ ORGANIZOWAŁA BIBLIOTEKA WADOWICKA
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.