Od 1 grudnia ZZOZ w Wadowicach zmienia zasady odwiedzin pacjentów w wadowickim szpitalu. Wraca m.in. obo
Zmieniają się zasady odwiedzin pacjentów w wadowickim szpitali. Wracaja maseczki

Od 1 grudnia ZZOZ w Wadowicach zmienia zasady odwiedzin pacjentów w wadowickim szpitalu. Wraca m.in. obowiązek dezynfekcji rąk i noszenia maseczek.

Jak poinformował Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i obserwowanym znacznym wzrostem zachorowań na sezonowe infekcje wirusowe dróg oddechowych, w tym Covid-19, dyrekcja w trosce o dobro pacjentów oraz mając na uwadze konieczność zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego osobom hospitalizowanym oraz personelowi, od piątku (1.12) zmienia zasady odwiedzin pacjentów w szpitalu.

Dopuszcza się odwiedziny jednoczasowo jednej osoby odwiedzającej na sali chorych z zachowaniem limitu czasowego (maksymalnie ok. 30 min), odwiedziny pacjentów w szpitalu odbywają się w godzinach określonych regulaminem odwiedzin i wizyt w danym oddziale. Osoby odwiedzające pacjentów nie mogą wykazywać objawów infekcji dróg oddechowych.  Przed wejściem na oddział osoby odwiedzające są zobowiązane do przeprowadzenia dezynfekcji rąk oraz do zakrycia ust i nosa przy użyciu własnych jednorazowych masek – czytamy w komunikacie ZZOZ w Wadowicach.

Osoby odwiedzające mają obowiązek dezynfekcji rąk także przed i po kontakcie z pacjentem oraz po opuszczeniu oddziału. acjenci małoletni na Oddziale Dziecięcym mogą pozostawać jednoczasowo pod opieką jednego opiekuna przez całą dobę. W przypadku pogorszenia się stanu pacjenta lub w innych uzasadnionych i wyjątkowych okolicznościach, dopuszcza się odwiedziny poza wyznaczonymi godzinami, po każdorazowym uzgodnieniu z Ordynatorem/Lekarzem Kierującym Oddziałem lub lekarzem dyżurnym. Zaleca się kontakt rodziny z osobami przebywającymi w szpitalu za pomocą środków komunikacji (np. telefon, Messenger, WhatsApp)

Zasady obowiązują na wszystkich oddziałach wadowickiej lecznicy.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Gość 2023-12-01 12:46
Bardzo dobra decyzja bo jednak przewija się tam sporo ludzi i każdy może coś przynieść, a dla ludzi chorych tam to nawet zwykłe przeziębienie może być decydujące o jego losie dlatego warto uczyć ludzi odpowiedzialnoś ci szczególnie w takim sezonie chorobowym.
Cytować
+10 #2 Mateusz 2023-12-01 13:29
Wprowadzenie takich obostrzeń jest łamaniem przez szpitale prawa bo nie mamy stanu epidemii ani zagrożenia epidemicznego a to są obostrzenia pandemiczne a covid jest chorobą jak każda inna endemiczna choroba przed 2020 też była grupa i infekcje i nikt nie robił w szpitalu maskarady!!
Cytować
+5 #3 Gość 2023-12-01 14:07
Jak by bomby leciały jak na Ukrainie to byście o maskach zaraz zapomnieli!!
Cytować
0 #4 Mieszkaniec 2023-12-01 15:42
Cytuję Gość:
Jak by bomby leciały jak na Ukrainie to byście o maskach zaraz zapomnieli!!

Ale nie lecą i szpital bardzo dobrze reaguje że wprowadził nakaz, bo tobie czapka z głowy nie spadnie jak założysz maskę do odwiedzin a komuś tak możesz życie uratować, bo np jak ktoś jest po operacji i jest osłabiony to wniesienie nawet głupiego przeziębienia może być zabójcze dla starszej osoby po ciężkim zabiegu.
Cytować
+5 #5 olox 2023-12-01 16:48
Trzeba obywatela krótko trzymać za twarz...I tyle. Przecież maski chirurgiczne niczego nie zatrzymują z bakterii itp- każdy chirurg to mówi. Wracanie do tych covidiańskich rytuałów i ich akceptowanie świadczy tylko o tym że niczego nie nauczyliśmy się. Ludzie już zapomnieli co się działo jeszcze w marcu zeszłego roku
Cytować
+1 #6 Mieszkaniec 2023-12-01 17:23
Cytuję olox:
Trzeba obywatela krótko trzymać za twarz...I tyle. Przecież maski chirurgiczne niczego nie zatrzymują z bakterii itp- każdy chirurg to mówi. Wracanie do tych covidiańskich rytuałów i ich akceptowanie świadczy tylko o tym że niczego nie nauczyliśmy się. Ludzie już zapomnieli co się działo jeszcze w marcu zeszłego roku


Zatrzymują bo to co wydychasz nie leci na dłuższy dystans tym samym jest mniejsze ryzyko infekcji.

TU NAUKOWO POTWIERDZONE W TEŚCIE NAUKOWYM:

Researchers in Japan test the effectiveness of masks using the actual coronavirus for the first time ever.
https://www.youtube.com/watch?v=3GndKYJ4uBI
Cytować
+8 #7 Gość 2023-12-01 17:30
Dzisiaj mamy mocne, naukowe dowody na to, że maski nie działają oraz są szkodliwe”.

Następnie przedstawił wyniki randomizowanych badań o maskach. „W skrócie: noszenie masek prawdopodobnie ma niewielki lub żaden wpływ na wynik potwierdzonej laboratoryjnie grypy lub SARS-COV-2 – w porównaniu z brakiem masek. Przypomnę, że badania randomizowane z grupą kontrolną należą do najbardziej wiarygodnych. Ważne, żeby ich nie mylić z leżącymi najniżej w hierarchii badaniami obserwacyjnymi, tak chętnie podawanymi przez 'ekspertów'” – opisuje.
Cytować
+5 #8 olox 2023-12-01 18:21
Nie trzeba do Japonii....wyst arczy pierwsza wypowiedź Szumowskiego- chirurga- ministra- w słynnym wywiadzie z Mazurkiem w RMF-ie
Cytować
0 #9 Marcin 2023-12-05 09:28
Tutaj piszą o maskach itp. a parę dni później otwierają dwię nowe kondygnację i masek jakoś nie widać. https://wadowiceonline.pl/biznes/25780-oficjalnie-otwarto-dwie-nowe-kondygnacje-w-wadowickim-szpitalu#comment-442158
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.