Na wyrównany teren po wyburzonym  starym szpitalu przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach znowu wjechał c
Na teren po starym szpitalu znowu wjechał ciężki sprzęt. Co tu się wyczynia?

Na wyrównany teren po wyburzonym  starym szpitalu przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach znowu wjechał ciężki sprzęt i pojawiły się materiały budowlane oraz hałdy ziemi. Co tu się wyczynia?

Na placu po budynkach starego szpitala między ulicami Karmelicką, Szpitalną i Słowackiego znowu pojawił się ciężki sprzęt: koparki, materiały budowlane oraz hałdy ziemi. Wielu mieszkańców zastanawia się, co tutaj się dzieje i pojawiły się plotki, że póki co, Starostwo Powiatowe w Wadowicach, właściciel tych działek, robi tymczasowy parking czy wręcz rozpoczął przygotowania do budowy zapowiadanej swojej nowej siedziby.

Tymczasem jak się dowiadujemy od starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa, teren wynajęła na czas prac jako swoistą tymczasową "bazę" na materiały budowlane i koparki, firma, która modernizuje sieć ciepłowniczą dla gminy Wadowice. Powiat więc jeszcze na tym trochę zarobi. Po zakończeniu robót miejsce to ma być przywrócone do stanu po burzeniu.

 

Przypomnijmy, że  początkiem marca tego roku na teren dawnego szpitala przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach wjechał ciężki sprzęt spółki Akpe Group z Katowic, która wygrała przetarg i rozpoczęło się jego burzenie.  Prace rozpoczęły się od porządkowania terenu, demontowanie okien a także elementów, które można było odzyskać. Potem zaczęło się same burzenie po którym zostało tylko sporo gruzu, które niedawno były jeszcze budynkiem głównym lecznicy, zapleczem itp. Wcześniej, bo we wrześniu 2021 roku  zrównane z ziemią zostały oddziały zakaźne starej lecznicy. Zrealizowała to dla powiatu wadowickiego  firma PM Logistyka/PM Koparki z Andrychowa. Powiat dostał zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. Wykonawca miał czas do końca czerwca na wywiązanie się z zadania i jak zapowiadano, tak się stało... Po dziesięcioleciach, z budynków starego szpitala przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach został wyrównany i wyplantowany teren, trochę drzew i krzewów i niewielka kupa głazów.

 

A tak wyglądało jeszcze kilka miesięcy temu:

 

Co tutaj powstanie? Pomysłów na zagospodarowanie tego terenu jest kilka. W tej chwili władze powiatu chcą jednak skupić się na już rozpoczętych inwestycjach, jak m.in. rozbudowa leżącego po drugiej stronie ulicy pawilonu „E” wadowickiej lecznicy. Była głównie mowa o powstaniu w tym miejscu nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Wadowicach i jego agend. Posiada ono co prawda swoje lokale, ale nie w jednym miejscu a w kilku na terenie Wadowic (m.in. w byłym hotelu robotniczym przy ulicy Batorego, czy starych i nowych budynkach przy ulicy Mickiewicza). Stąd pomysł stworzenia jednej wspólnej siedziby i urzędów. Czy tak ostatecznie się stanie, tego też jeszcze nie wiadomo, bo może wrócić też pomysł sprzed kilku lat na sprzedaż tej atrakcyjnej działki w centrum miasta, co wcześniej się nie udało bo stały tutaj zdewastowane budynki.

Tak wyglądał ten teren przed wielkim burzeniem:

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+66 #1 Realista 2023-10-27 13:18
Powinien być dodatkowy park , drzewa i miejce żeby się schronić w czasie opału od betonu rynku,żadnych budynków,znowu beton , mnóstwo ludzi i totalny klincz,takie urzędy to na obrzeżach miasta a nie w centrum,niech ktoś rozpocznie akcję,żeby tego terenu nie zabudowywać,doś ć betonu
Cytować
+1 #2 Ivan 2023-10-27 19:46
Tam będzie słynna Arena Wadowice Kalińskiego
:D
Cytować
-9 #3 Anżej 2023-10-28 08:38
Cytuję Realista:
Powinien być dodatkowy park , drzewa i miejce żeby się schronić w czasie opału od betonu rynku,żadnych budynków,znowu beton , mnóstwo ludzi i totalny klincz,takie urzędy to na obrzeżach miasta a nie w centrum,niech ktoś rozpocznie akcję,żeby tego terenu nie zabudowywać,dość betonu


Jakie urzędy? Przestań ćpać albo bierz połowę.
Cytować
+3 #4 Lolo 2023-10-28 08:54
Powiat zarobi a odbiorcy ciepła za to zapłacą przecież nic nie jest za darmo
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.