Po kilkunastu dniach intensywnych prac po budynkach starego szpitala przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach
Z budynków starego szpitala została kupa gruzu

Po kilkunastu dniach intensywnych prac po budynkach starego szpitala przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach została kupa gruzu. Wykonawca ma czas do czerwca aby uporządkować ten teren.

Z początkiem marca na teren dawnego szpitala przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach wjechał ciężki sprzęt spółki Akpe Group z Katowic, która wygrała przetarg i rozpoczęło się jego burzenie. W ostatnich tygodniach trwało porządkowanie terenu, demontowanie okien a także elementów, które można odzyskać.

Minęło kilkanaście dni intensywnych prac, nie obyło się bez kontrowersji związanych ze sporym zapyleniem centrum miasta i obecnie na tym terenie niewiele już zostało poza zwałami gruzu, które niedawno były jeszcze budynkiem głównym lecznicy, zapleczem itp. Zostały jeszcze mury  oporowe. Wcześniej, bo we wrześniu 2021 roku  zrównane z ziemią zostały oddziały zakaźne starej lecznicy. Zrealizowała to dla powiatu wadowickiego  firma PM Logistyka/PM Koparki z Andrychowa. Powiat dostał zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.

Wykonawca ma czas do czerwca tego roku aby uporządkować teren.

Tak to obecnie wygląda:

Co tutaj powstanie? Pomysłów na zagospodarowanie tego terenu jest kilka. W tej chwili władze powiatu chcą jednak skupić się na już rozpoczętych inwestycjach, wśród których jest m.in. rozbudowa leżącego po drugiej stronie ulicy pawilonu „E” wadowickiej lecznicy. Była głównie mowa o powstaniu w tym miejscu nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Wadowicach i jego agend. Posiada ono co prawda swoje lokale, ale nie w jednym miejscu a w kilku na terenie Wadowic (m.in. w byłym hotelu robotniczym przy ulicy Batorego, czy starych i nowych budynkach przy ulicy Mickiewicza). Stąd pomysł stworzenia jednej wspólnej siedziby i urzędów. Czy tak ostatecznie się stanie, tego też jeszcze nie wiadomo.

A tak wyglądał ten teren przed wielkim burzeniem:

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Jadoo 2023-03-29 17:31
Szybko poszło...
Cytować
+2 #2 Kalikst 2023-03-29 17:33
Cytuję Jadoo:
Szybko poszło...

Wolniej przyjdzie.
Cytować
0 #3 Bezrobotny 2023-03-29 17:36
A tyle było jęczenia że kurz i pył i sepsa. Już po krzyku.
Cytować
-2 #4 David 2023-03-29 19:42
Tylko w Polin jest możliwe, że nikt nie poniesie odpowiedzialnoś ci za zniszczenie samochodów zaparkowanych w pobliżu. W normalnych krajach, ten który dopuścił się zanieczyszczeni a przestrzeni publicznej zapłaciłby odszkodowania.
Cytować
-3 #5 Widzę 2023-03-29 19:51
No po tym to ulica Słowackiego zdewastowana . Czy firma poniesie koszta , a to nie koniec bo trzeba wszystko wywieźć .
Cytować
-1 #6 Widzę 2023-03-29 19:55
A miasto niech usunie słupy i drzewa w krawężnikach bo łatwo urwać lusterko mijając się z szumacherem z naprzeciwka który jedzie metr od krawężnika .
Cytować
+10 #7 LOLO 2023-03-29 20:05
profeska firma niecała bańkę wzieli a niektórzy chcieli 7. A to naprawdę profesjonaliści a nie jak niektóre nasze mietki lokalne
Cytować
0 #8 Widzę 2023-03-29 20:15
Cytuję LOLO:
profeska firma niecała bańkę wzieli a niektórzy chcieli 7. A to naprawdę profesjonaliści a nie jak niektóre nasze mietki lokalne

Nie 7 a 3 mln . Z TVP jesteś ? No zobaczymy co zrobią z ulicami bo to dopiero początek wywózki setek ton gruzu .
Cytować
+3 #9 LOLO 2023-03-29 22:12
Cytuję Widzę:
Cytuję LOLO:
profeska firma niecała bańkę wzieli a niektórzy chcieli 7. A to naprawdę profesjonaliści a nie jak niektóre nasze mietki lokalne

Nie 7 a 3 mln . Z TVP jesteś ? No zobaczymy co zrobią z ulicami bo to dopiero początek wywózki setek ton gruzu .

Nie martw się dadzą sobie rady, a wy dalej będziecie musieli kombinować i oszukiwać lokalnie. Korzystałem z wawszych usług i nigdy więcej
Cytować
-2 #10 Sebastain 2023-03-30 10:05
Wszystko przepadło ..
Ile tam ludzi przychodziło na ten świat ...
Ile tam ludzi uratowano ...
Sam dwa razy byłem tam leczony i wyleczony, a już mi po ludzku mówiąc nikt szansy nie dawał ...
I lekarz Stanisław Chmura, który cudownie mi uratował uciętą dłoń i palce ...
Ile tam rozpoczynało pracę lekarzy, pielęgniarek i innych służb medycznych...
Tam pracowała Siostra Miłosierdzia, pielęgniarka Pani Stanisława Frączek ..., której się po ponad 30 latach ...
A Pani Stanisława do mnie te słowa: Ja nadal widzę salę i pana żółtego jak cytryna :-( / żółtaczka /
Pozdrawiam serdecznie!
Cytować
-1 #11 Kk 2023-03-30 10:18
A tak wogóle z innej beczki czy wogóle ktoś może się zainteresować budową ścieżki rowerowej wzdłuż Mareckiego. Bo cały czas trwają tam prace, ale czy te trzy znaki drogowe które znajdują się na środku. Będą przesunięte czy zostaną tak i rowerzyści będą się zabijać,a może do telewizji by się to nadawało jako absurd budowlany,jak większość rzeczy co tu się wyprawia.
Cytować
0 #12 Yanek 2023-03-30 18:30
Zgłosiła sie firma co wie co robi, kilka dni i po problemie, widac po tym jak wyglądają przetargi, 3 bańki proponowały firmy gdzie 2 bańki rozeszly by sie dla prezesów i ustawienie przetargu, a tu przyszła firma, bez znajomości wycenila sumiennie swoje zlecenie i wielka afera, bo tanio, zeby było tanio wystarczy nie kraść
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.