Dobra wiadomość dla lubiących zakupy: niedziela 27 czerwca  to pierwsza z dwóch  niedziel handlowyc
Pierwsza niedziela handlowa w te wakacje

Dobra wiadomość dla lubiących zakupy: niedziela 27 czerwca  to pierwsza z dwóch  niedziel handlowych w te wakacje. Następna będzie 29 sierpnia.

To dobra wiadomość dla lubiących zakupy.  Niedziela (27.06) jest niedzielą handlową,  czwartą z siedmiu wyznaczonych ustawą niedziel handlowych w 2021 roku i pierwsza z dwóch niedziel handlowych w te wakacje. Kolejna 29 sierpnia.

Daty niedziel handlowych w 2021 roku:

- 31 stycznia
- 28 marca
- 25 kwietnia
- 27 czerwca
- 29 sierpnia
- 12 grudnia
- 19 grudnia

Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zakaz handlu nie obowiązuje między innymi w  piekarniach, cukierniach, lodziarniach, w kwiaciarniach, na stacjach paliw,  w sklepach z pamiątkami, prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych oraz w placówkach pocztowych. Nie obowiązuje także w placówkach handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich, na lotniskach, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, autobusowej, kolejowej, rzecznej, morskiej i lotniczej.

Sklepy w niedzielę mogą otworzyć m.in. właściciele, pod warunkiem jednak, że sami staną za ladą. Nie dotyczy to jednak sklepów działających w oparciu o franczyzę lub ajencję (np. Żabka czy Euro). Tu właściciel może otworzyć w niedzielę placówkę, gdy sprzedaż będzie prowadził "we własnym imieniu i na własny rachunek". Niektórzy jednak sobie radzą: ostatnio w niedzielę otwarte są niektóre duże markety: to dlatego, że uruchomiły punkty pocztowe i w świetle prawa moga działać także w siódmy dzień tygodnia.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od tysiąca  do 100 tysięcy złotych, zaś przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Biały Smart 2021-06-27 14:00
Może na zakupy wybierze się ten blondynek, który lubi wymuszać pierwszeństwo swoim potężnym białym Smartem od mamusi?:D
Tylko gdzie on zioło dla przyjaciół dresów pomiesci?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.