Salling Group, duńska grupa detaliczna, będąca właścicielem Netto Polska, przejmuje sklepy Tesco w n
Tesco zamyka sklepy, również w naszym regionie

Salling Group, duńska grupa detaliczna, będąca właścicielem Netto Polska, przejmuje sklepy Tesco w naszym kraju, również te w naszym powiecie.

Tesco w ostatnim czasie zamykało sporo swoich  nierentownych sklepów w Polsce. W ubiegłym roku Salling Group, duńska grupa detaliczna, będąca właścicielem Netto Polska, zawarła umowę z brytyjskim detalistą Tesco w sprawie przejęcia polskiej działalności. W marcu tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził ostateczną i bezwarunkową zgodę na sfinalizowanie transakcji zakupu.

Transakcja obejmuje przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tysięcy  pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group. Przejęte zostaną również sklepy w powiecie wadowickim, te znajdujące się w Wadowicach oraz Andrychowie.

Sklepy w naszym regionie wprowadzają sporo wyprzedaży, zaś z półek znikają towary i nie są zamawiane kolejne. Potem zostaną na kilka tygodni zamknięte. W tym czasie mają odbyć się remonty i rebranding, zaś w maju placówki zostaną otwarte już pod szyldem Netto.

Netto Polska zatrudnia około 5,5 tysiąca pracowników. Pierwszy sklep Netto w Polsce został otwarty w 1995 roku w Szczecinie, gdzie Netto Polska ma swoją siedzibę. W Niemczech, Danii i Polsce Netto prowadzi prawie 1250 sklepów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Ryba 2021-04-09 14:50
Byłem dzisiaj Tesco czy są produkty tańsze nie wydaje mi się takie jak zawsze ceny.
Cytować
+9 #2 olo 2021-04-09 16:28
@Ryba te same tylko z dopiskiem promocja -33%-%0% taniej
Cytować
+4 #3 Xd 2021-04-09 21:35
Nigdy nie zapomnę wina z Tesco i to jak idę go kupić a po drodze zaczepiają mnie fanatycy również wspaniałego wina z Tesco lecz troszkę słodszego ale tańszego.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.