Ktoś miał pomysł, ktoś inny potrafił go zrealizować. Jeszcze inne osoby pomogły w zakupie potrzebn
„Odczarowali” trudny czas. Tak teraz wygląda wnętrze DPS przy ulicy Parkowej

Ktoś miał pomysł, ktoś inny potrafił go zrealizować. Jeszcze inne osoby pomogły w zakupie potrzebnych materiałów, a kolejne w przystrojeniu miejsca własnym rękodziełem. W ten sposób Dom Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach zmienił swoje oblicze na o wiele piękniejsze. A wszystko to w czasie pandemii, który z pięknem trudno skojarzyć.

Ostatnie miesiące, a w zasadzie prawie rok, to był dla nas bardzo ciężki czas. Codziennie walczyliśmy o zdrowie naszych mieszkańców oraz personelu, który bez ustanku wykonuje heroiczną wręcz pracę w niewątpliwie najtrudniejszych czasach, jakie pamiętamy. Dlatego postanowiliśmy zrobić coś więcej - coś, co pozwoli i mieszkańcom i personelowi oderwać myśli od koronawirusa - coś, co „odczaruje” ten czas i da nam siłę do dalszej pracy. Podjęliśmy szereg inicjatyw, które miały na celu upiększenie naszego Domu - uczynienie go radośniejszym. Skupiliśmy się na tych miejscach, które w czasie pandemii i tak nie mogły służyć organizacji większych spotkań – mówi Karolina Buchholz-Martyniak, dyrektor DPS przy ulicy Parkowej.

Siłami i talentami pracowników DPS udało się odnowić i upiększyć świetlicę oraz jadalnię, a także część korytarzy. Pomysł podchwycili mieszkańcy, którzy własnoręcznie wykonali część ozdób. Pomogli także przyjaciele Domu - zwłaszcza niezawodne „Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych Przystań Na Parkowej”, którzy w części sfinansowali zakup potrzebnych materiałów.  

Efekt wspólnej pracy można obejrzeć na zdjęciach wykonanych przez Marcina Lesiuka – opiekuna w DPS przy Parkowej. Jest co podziwiać, nieprawdaż?

 

(Materiał Prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Obserwator 2021-03-01 20:32
Duże uznanie dla personelu i mieszkańców Dps za to że w tych trudnych czasach potrafili się zmobilizować i upiększyć swoje miejsce pracy i zamieszkania. Brawo bo pięknie to wszystko wygląda gdyby jednak jeszcze uporządkować wszystkie niepotrzebne chyba rzeczy znajdujące się pod balkonami od zachodniej strony bo z tarasu widokowego z parku jest to nieciekawy widok
Cytować
0 #2 Prawda 2021-03-02 17:43
I to bez ciula z łączan brawo
Da sie bez wałka coś dobrze zrobić da sie
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.