W wakacje 2019 roku ma zostać ukończona budowa nowej, tym razem krytej pływalni w Andrychowie. Inwesty
Tak powstaje nowy andrychowski basen

W wakacje 2019 roku ma zostać ukończona budowa nowej, tym razem krytej pływalni w Andrychowie. Inwestycja ma kosztować ponad 26,7 miliona złotych. Zobaczcie zdjęcia z trwającej od kilku tygodni budowy.

Od kilku  tygodni w Andrychowie trwa budowa nowej, tym razem krytej pływalni. Zajmuje się tym firma wyłoniona w przetargu, czyli Beskidzkie Przedsiębiorstwo Budowlane, która na wykonanie inwestycji wartej 26,7 mln zł ma 13 miesięcy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, kryta pływalnia zostanie uruchomiona w wakacje 2019 roku.

Zobaczcie zdjęcia z budowy:

Nowy basen powstaje przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, której będzie on służyć m.in. w nauce pływania. Niecka basenu ma mieć 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość oraz dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze ma powstać też siłownia i sale fitness. W pobliżu będzie też parking. Obiekt ma pełnić nie tylko funkcje edukacyjne dla dzieci ze szkół, ale również rekreacyjne dla mieszkańców.

Andrychów ma już jeden basen, tyle, że odkryty i czynny jedynie w sezonie wakacyjnym. Nowa pływalnia będzie czynna przez cały rok.

Tak ma wyglądać nowy andrychowski basen:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Ramzes 2018-05-14 15:33
Podobno dyrektor z Wadowic ma zostać tam przeniesiony aby skutecznie blokować naukę pływania i nurkowania na basenie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.