Dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie blisko 30 tysięcy do druhów ochotników z gminy Ka
Defibrylatory i zestawy medyczne trafią do strażaków. Burmistrz podpisał umowę

Dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie blisko 30 tysięcy do druhów ochotników z gminy Kalwaria Zebrzydowska  trafią defibrylatory automatyczne AED oraz zestawy ratownictwa przedmedycznego.

Minister Sprawiedliwości jako dysponent Funduszu Sprawiedliwości zweryfikował złożone wnioski w ramach ogłoszonego konkursu i podjął decyzję w zakresie przyznania dotacji, wśród  gmin które otrzymały wsparcie znalazła się także gmina Kalwaria Zebrzydowska. Otrymała ona 29 100 złotych na zakup dwóch defibrylatorów automatycznych AED oraz 3 zestawów ratownictwa przedmedycznego PSP R-1. Zestawy medyczne trafią do OSP Kalwaria Zebrzydowska, OSP Bugaj oraz OSP Zarzyce Wielkie, zaś defibrylatory do OSP Bugaj i OSP Leńcze.

W Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty wraz ze skarbnikiem gminy Małgorzatą Leśniak podpisali umowy dotyczącą powierzenia realizacji tych zadań.

Przypomnijmy, że urządzenie AED działa na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii. Wykrywa zagrażający życiu niewłaściwy rytm serca (migotanie komór serca). Jego obsługę ułatwiają intuicyjne piktogramy oraz wspomaganie głosowe. Wykonana w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia defibrylacja pozwala na przeżycie w około 75% przypadków.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 haha 2017-12-13 20:35
Nie ważne komu ani po co . Byle efekt PR był. Po co im to
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.