W weekend odbyły się ćwiczenia strażaków ochotników z gminy Andrychów i Wieprz. Przećwiczone scen
Wielkie strażackie manewry druhów z Wieprza i Andrychowa

W weekend odbyły się ćwiczenia strażaków ochotników z gminy Andrychów i Wieprz. Przećwiczone scenariusze zakładały prawdziwe sytuacje, które mogą się wydarzyć i na pewno przydadzą się w życiu codziennym ratowników.

W weekend druhowie ochotnicy z gmin Andrychów oraz Wieprz uczestniczyli w ćwiczeniach strażackich. Przećwiczone scenariusze zakładały prawdziwe sytuacje, które mogą się wydarzyć i na pewno przydadzą się w życiu codziennym ratowników.

Druhowie ochotnicy z gminy Wieprz przećwiczyli m.in. udzielanie pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym, gaszenie pożaru garażu w którym znajdowały się butle gazowe a także udzielnie pomocy osobie będącej w głębokiej hipotermii. W Rzykach Praciakach z kolei druhowie z gminy Andrychów przećwiczyli m.in. ewakuację osób z unieruchomionego wyciągu narciarskiego.

Strażacy ochotnicy podczas manewrów strażacy musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

(AS)
(zdjęcia: OSP Wieprz, OSP Zagórnik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.