Dwie szkoły wadowickie: I LO i ZS Nr 3 oraz dwie andrychowskie: LO i ZS Nr 1 - wystąpiły w obu finała
Ostatni byli pierwszymi, a pierwsi ostatnimi

Dwie szkoły wadowickie: I LO i ZS Nr 3 oraz dwie andrychowskie: LO i ZS Nr 1 - wystąpiły w obu finałach siatkarskiej licealiady. W rywalizacji dziewcząt prym wiodły wadowiczanki, natomiast w turnieju chłopców tabela odwróciła się o 180 stopni.

Jak wiadomo, do szkół andrychowskich uczęszcza wielu zawodników drugoligowego klubu MKS Andrychów, w wadowickich placówkach uczą się z kolei siatkarki trenujące w Skawie Wadowice. Nie było zatem trudno wskazać faworytów walki o prymat w powiecie.

W rywalizacji dziewcząt awans do etapu rejonowego wywalczyły siatkarki z „Ekonomika” (ZS Nr 3), pokonując w wadowickim finale licealistki „Gimpla” (1 LO). Natomiast w meczu o trzecie miejsce siatkarki „od Kotarbińskiego” (ZS Nr 1) pokonały koleżanki z „LO Skłodowskiej”.

W porównaniu do klasyfikacji końcowej dziewcząt, w licealiadzie chłopców ostatni byli pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. W męskim turnieju rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mistrzostwo powiatu i awans do zawodów rejonowych zdobyli siatkarze „LO Skłodowskiej”, którzy dzięki wygranej w bezpośrednim meczu (2:1) wyprzedzili sąsiadów „od Kotarbińskiego”. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z „Gimpla”, a czwarte - uczniowie z „Ekonomika”.

Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach. Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Wyniki licealiady dziewcząt (zawody rozegrano w I LO im. M.Wadowity w Wadowicach):

4. ZS nr 3 w Wadowicach

Dwie szkoły wadowickie: I LO i ZS Nr 3 oraz dwie andrychowskie: LO i ZS Nr 1 - wystąpiły w finałach siatkarskiej...