Na stadion Skawy od września trwa budowa nowego  nowego budynku klubowego. Prace idą bardzo szybko, wi
Nowa siedziba Skawy Wadowice pnie się w górę. Kiedy będzie gotowa?

Na stadion Skawy od września trwa budowa nowego  nowego budynku klubowego. Prace idą bardzo szybko, widać już sporą konstrukcję. Kiedy wszystko ma być gotowe?

We wrześniu ubiegłego roku na teren stadionu MKS Skawa Wadowice wkroczyli budowlańcy: inwestor, czyli gmina Wadowice,  przekazał teren firmie Budowa+ Tomasza Szybiaka z Macyporęby, która wygrała przetarg na budowę od dawna zapowiadanego przez władze miasta nowego zaplecza klubowego. Nowy budynek powstaje po drugiej stronie boiska głównego, naprzeciwko obecnych trybun i będzie stanowił wspólne zaplecze zarówno dla klubu, jak i dla gminy Wadowice, służąc do obsługi boisk czy miejskich imprez sportowo-rekreacyjnych.

Prace idą szybko i sprawnie, widać już sporą konstrukcję:

Budynek ma mieć powierzchnię użytkową  blisko 700m2. Projekt podzielony został na trzy części. Na parterze znajdzie się hall główny, dwie główne szatnie – każda na 25 osób z WC i natryskami, pokój sędziów i pokój trenerów ze wspólnym WC i natryskami, cztery mniejsze szatnie z WC i natryskami, WC dla kibiców: damskie, męskie i dla osób z niepełnosprawnościami, kotłownia i magazyn na sprzęt a także schody na I piętro z platformą dla osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei na pierwszym piętrze będzie siłownia wyposażona m.in. w cztery bieżnie, dwie ławeczki, dwa atlasy, dwa atlasy compact, sala gimnastyczna z drabinkami, podłogą sportową i magazynem na sprzęt, sala konferencyjna na 20 osób, zaplecze socjalne m.in. z expressem do kawy, mikrofalą i lodówką, taras widokowy z miejscami dla widzów i stanowiskami dla komentatorów sportowych, biuro zarządu MKS Skawa Wadowice oraz biuro sportowe gminy Wadowice.

Oprócz tego na zewnątrz zaplanowano małą trybunę dla kibiców na około 100 osób (w tym 20 na tarasie), częściowo zadaszoną, modernizację bramy głównej stadionu, ławki dla rezerwowych, częściową wymianę ogrodzenia boiska, drogę dojazdową oraz chodniki dla pieszych. Wszystko ma być gotowe na wiosnę. Koszt inwestycji to 8 milionów złotych, z czego 2,5 miliona gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu.

Wszystko ma być gotowe na wiosnę przyszłego roku.

Tak to ma wyglądać:

 

(Marcin Guzik)
(wizualizacje: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Wołkowice 2024-03-18 13:25
Kto to zaprojektował? Ani to forma, ani funkcja - tak na miarę burmistrza z Łączan
Cytować
+6 #2 @@@@@@@@@@ 2024-03-18 15:47
Cytuję Wołkowice:
Kto to zaprojektował? Ani to forma, ani funkcja - tak na miarę burmistrza z Łączan

To jest Arena Wadowice w pojęciu mieszkanca łączan.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.