W pierwszej chwili może się wydawać, że wybór terminala płatniczego do firmy to prosta sprawa – w
Kobieta płacąca kartą w restauracji
artykuł sponsorowany

W pierwszej chwili może się wydawać, że wybór terminala płatniczego do firmy to prosta sprawa – w końcu chodzi „tylko” o to, by móc obsługiwać transakcje bezgotówkowe. Nic bardziej mylnego! Każda branża ma własną specyfikę działalności i inne potrzeby, a odpowiednio dobrany terminal z usługami dodatkowymi może usprawnić codzienne prowadzenie firmy.

Bez względu na to, czy prowadzisz osiedlową piekarnię, salon kosmetyczny czy warsztat samochodowy, jako przedsiębiorca musisz podejmować wiele decyzji ważnych dla funkcjonowania Twojej firmy. Jedną z takich decyzji jest rozpoczęcie obsługi transakcji bezgotówkowych – a z tym wiąże się konieczność wyboru odpowiedniego terminala płatniczego. Podpowiadamy, czym charakteryzują się poszczególne modele terminali i w jakich branżach sprawdzają się konkretne urządzenia.

Terminale do płatności kartą – na jaki model się zdecydować?

Najogólniej terminale do płatności kartą dzieli się na cztery rodzaje – terminale stacjonarne, mobilne, PINpady kasowe oraz terminale w telefonie.

  • Terminale stacjonarne – sprawdzają się w miejscach, w których płatności przyjmowane są w jednym, stałym miejscu, np. przy kasie, w biurze albo w recepcji. Tego typu urządzenia – dzięki ciągłemu podłączeniu do źródła zasilania – są gotowe do pracy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Ważne jest również to, że terminale stacjonarne można bez przeszkód zintegrować z kasami i systemami kasowymi stosowanymi w firmach, dzięki czemu nie trzeba ręcznie wpisywać kwoty transakcji. To ogromna oszczędność czasu i mniejsze ryzyko pomyłki.
  • Terminale mobilne – jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia przenośne, wyposażone w baterię, która (w zależności od modelu) po pełnym naładowaniu może pracować nawet do 12 godzin. Sprawdzają się w branżach, w których płatności od klientów przyjmuje się w różnych miejscach, czyli np. w gastronomii, handlu obwoźnym, na targowiskach, bazarach i w branży transportowej.
  • PINpady kasowe – są to niewielkie urządzenia stworzone z myślą o branży handlu detalicznego oraz firmach, które ze względu na mocno ograniczoną powierzchnię mogą mieć problem z instalacją standardowych terminali stacjonarnych. PINpady kasowe podłącza się np. do kasy fiskalnej, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie są w pełni funkcjonalne – także eliminują konieczność ręcznego wpisywania sumy transakcji, co oszczędza czas i poprawia jakość obsługi klientów.
  • Terminal w telefonie – to po prostu aplikacja mobilna typu softpos, za pomocą której można obsługiwać transakcje bezgotówkowe – i to nie tylko płatności zbliżeniowe do kwoty 100 zł, lecz także większe transakcje, wymagające potwierdzenia kodem PIN. Jest to innowacyjne rozwiązanie zapewniające przedsiębiorcom ogromną swobodę działania, polecane m.in. freelancerom, osobom prowadzącym działalność kreatywną oraz przedstawicielom wolnych zawodów (prawnicy, lekarze, dentyści, architekci).

Darmowy terminal płatniczy dla Twojej firmy – dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa!

Prowadzisz swój biznes i chcesz zacząć obsługiwać płatności kartą, telefonem i zegarkiem? Dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa – w jego ramach można otrzymać darmowe terminale płatnicze dla małych firm i korzystać z nich bez dodatkowych opłat przez 12 miesięcy od dnia instalacji lub do momentu osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł. Według ostatnich danych* do końca 2022 r. do Programu dołączyło ponad 408 tys. przedsiębiorstw z różnych branż, które otrzymały ponad 560 tys. urządzeń dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Aby wziąć udział w Programie, wystarczy wejść na stronę internetową PolCard.pl, uzupełnić znajdujący się tam formularz kontaktowy. Ekspert podczas rozmowy wyjaśni warunki uczestnictwa w Programie i podpowie, jaki model terminala będzie najlepszy dla Twojej firmy.

Obsługa transakcji bezgotówkowych jest dla każdego przedsiębiorstwa szansą na rozwój oraz zwiększenie przychodów – a dobrze wybrany terminal może naprawdę w tym pomóc!

* Polska Bezgotówkowa kończy 2022 rok miliardową transakcją. Źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/polska-bezgotowkowa-konczy-rok-2022-miliardowa-transakcja. Dostęp: 22.09.2023.

(MG)

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl