Politycy Platformy Obywatelskiej rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakła
Trwa zbiórka pod projektem ponownej refundacji In vitro przez państwo

Politycy Platformy Obywatelskiej rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakładającej ponowną refundację metody In vitro z budżetu państwa.

W 2016 roku Prawo i Sprawiedliwość zlikwidowało program refundacji In vitro, uruchomiony jeszcze za czasów rządów Platformy Obywatelskiej  i Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Dla wielu rodziców brak potomstwa to prawdziwy dramat: jak bardzo był potrzebna była refundacja, świadczą liczby: przez czas jego funkcjonowania, według danych Ministerstwa Zdrowia, urodziło się  21 666 dzieci.

Stąd politycy Platformy Obywatelskiej rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakładającej ponowną refundację metody In vitro z budżetu państwa.

Program 500 plus miał zadbać o wzrost dzietności w naszym kraju. W 2015 roku na jedną kobietę przypadało 1,44 dziecka, teraz jest to 1,34. Styczeń był najgorszym miesiącem od II wojny światowej. Urodziło się tylko 25 tysięcy dzieci. Trzeba przeciwdziałać temu trendowi, naszym pomysłem jest przywrócenie refundowania przez Państwo metody in vitro – mówił kilka dni temu podczas konferencji prasowej w Krakowie w tej sprawie poseł Aleksander Miszalski.

Podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zbierane będą przez trzy miesiące. W naszym regionie można je przenosić do biur poselskich, m.in. w Wadowicach, w Biurze Poselskim Marka Sowy, przy  Placu Jana Pawła II 12, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod numerem telefonu  795 486 801

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Zenek 2022-11-30 08:51
Stop zmuszania ludzi do płacenia podatków na projekty niezgodne z ich poglądami!
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.