Dzięki staraniom wójta gminy Mucharz, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. przystąpi do rozbudowy si
Mucharz rozbuduje sieć gazową. Musi być jednak zainteresowanie mieszkańców

Dzięki staraniom wójta gminy Mucharz, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. przystąpi do rozbudowy sieci gazowej w gminie Mucharz w pierwszej kolejności w rejonie Mucharza, Kozińca i Świnnej Poręby. Warunkiem jest zainteresowanie tematem mieszkańców i złożenie przez nich wniosków.

Staraniem Wójta Gminy Mucharz Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.w najbliższych latach przystąpi do rozbudowy sieci gazowej w gminie Mucharz w pierwszej kolejności w rejonie Mucharza, Kozińca i Świnnej Poręby. Warunkiem koniecznym jest zebranie chętnych do przyłączenia się do sieci gazowej, dotyczy to również pozostałych sołectw.
Mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem do sieci gazowej i korzystania z gazu ziemnego powinni złożyć wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej: przyłączenie obiektu do sieci gazowej odbywa się na wniosek mieszkańca.

Wypełnione wnioski można złożyć w Gazowni w Wadowicach (ul. Wenecja 3) lub zostawić w sekretariacie urzędu gminy. Realizacja przyłączenia do sieci gazowej może nastąpić tylko i wyłącznie po zawarciu Umowy o przyłączenie na pisemny wniosek mieszkańca. Na stronie internetowej PSG dostępne są wszystkie wzory wniosków oraz formularzy potrzebne do prawidłowego przyłączenia gazu – informuje Urząd Gminy w Mucharzu.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. podejmuje działania w celu doprowadzenia paliwa gazowego do obszarów niezgazyfikowanych. Gazyfikacja tzw. białych plam, w przypadku braku możliwości przyłączenia nowych gazyfikowanych obszarów do krajowej sieci gazowej, będzie odbywała się jako gazyfikacja wyspowa w oparciu o technologie regazyfikacji gazu LNG. Na wniosek Wójta gminy Mucharz już przystąpiono do rozbudowy sieci gazowej w gminie Mucharz.

Opłata za przyłączenie do sieci gazowej domu jedno-/dwurodzinnego wynosi 2 497,64 złotych brutto (przyłącze o długości do 15 metrów), które wykonywane jest zazwyczaj do linii ogrodzenia danego budynku lub ściany budynku. Płatne po wykonaniu przyłącza.

Poza tym następnym kosztem, który musi ponieść mieszkaniec w celu przyłączenia się do sieci gazowej jest koszt związany z opracowaniem już we własnym zakresie projektu przyłącza (szacowana wartość około 1 500 złotych), plus dodatkowo wykonanie instalacji od skrzynki przyłączeniowej (znajdującej się zazwyczaj w linii ogrodzenia) do budynku wraz z wewnętrzną instalacją.

Realizacja przyłączenia do sieci gazowej może nastąpić tylko i wyłącznie po zawarciu umowy o przyłączenie na pisemny wniosek mieszkańca.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Piotrussss 2021-02-04 08:41
Powietrze w tym regionie jest koszmarne, powinno wprowadzić sie zakaz używania paliw stałych z równoczesnym rozwojem gazownictwa i dopłat do zmian pieców. Problem by sie rozwiązał. Ale ze to mało realne, bo rząd stawia na węgiel, ktory tak ochoczo sprowadza z Rosji. Jesli chą miec zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowniczej, to niech chociaż rusza z porządną kampanią informacyjna. Jesli wnioski trzeba najpierw drukować ze strony a potem osobiscie zanosić do gazownictwa (czy serio nie da sie 2021 roku wypełnić wniosek przez Internet?) to ja raczej nie oczekuje wysokiego zainteresowania .
0 #2 gazik 2021-02-06 10:51
Podpięcie do sieci gazowej powinno być tak obligatoryjne, jak wpięcie do sieci kanalizacyjnej (jeśli gospodarstwo domowe nie ma alternatywnego, proekologiczneg o systemu oczyszczania ścieków). I to nie na zasadzie czy łaskawie państwo sobie życzą, tylko gmina powinna te sieci budować i wpinać mieszkańców. Ze zgrozą patrzę jak nowe domy wybudowane u mnie we wsi ogrzewane są paliwem stałym. To powinno być prawnie zakazane!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.