Dziś Tłusty czwartek: rozpoczyna się ostatni tydzień karnawału. Już w najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. To ostatnia okazja, aby zgodnie z tradycją objeść się pączkami i faworkami. Wadowickie cukiernie i piekarnie przeżywają prawdziwe oblężenie.

Dziś Tłusty czwartek: rozpoczyna się ostatni tydzień karnawału. Już w najbliższą środę rozpoczy

Słyszeliście o kolorowankach dla dorosłych? Nie? Szkoda, bo to bardzo fajny sposób na relaks, odstresowanie się i wypróbowania swojej kreatywności. Poczytajcie!

Słyszeliście o kolorowankach dla dorosłych? Nie? Szkoda, bo to bardzo fajny sposób na relaks, odstres

Dwa nieduże pieski mieszańce, znalezione na mieście szukają nowego domu. Jednemu z mieszkańców Wadowic zaginął też kot. Dla znalazcy przewidziano nagrodę. Pomożecie?

Dwa nieduże pieski mieszańce, znalezione na mieście szukają nowego domu. Jednemu z mieszkańców Wado

Są niemym świadkiem historii. Często leżą gdzieś zapomniane, od czasu do czasu wyciągnięte przywołują wspomnienia. Stare fotografie. Dzięki nim możemy m.in. przypomnieć sobie jak wyglądały kiedyś Wadowice. Zapraszamy na kolejną część cyklu "Wadowice na starej fotografii".

Są niemym świadkiem historii. Często leżą gdzieś zapomniane, od czasu do czasu wyciągnięte przywo

Może czasem warto adoptować zwierzaka, który odwdzięczy się przywiązaniem i miłością, niż kupować, wymarzonego, rasowego psa z hodowli? Przeczytajcie historię Soni.

Może czasem warto adoptować zwierzaka, który odwdzięczy się przywiązaniem i miłością, niż kupow

To wzruszająca historia. Lilia z Jaroszowic, dla której lokalne społeczeństwo zorganizowało kilka lat wielką akcję szukania dawcy szpiku, podczas choroby poznała swojego przyszłego męża Piotra. Przeczytajcie!

To wzruszająca historia. Lilia z Jaroszowic, dla której lokalne społeczeństwo zorganizowało kilka la

25 pań w różnym wieku zatańczyło na wadowickim rynku w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet. W ten sposób przyłączyły się do światowej kampanii społecznej "One Billion Rising".

25 pań w różnym wieku zatańczyło na wadowickim rynku w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet. W

Do Kalwarii Zebrzydowskiej i Brzeźnicy przyjedzie Mammobus LUX MED Diagnostyki. Panie, które w 2017 roku skończą 50 lat będą mogły w nim bezpłatnie i bez skierowania wykonać mammografię. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Do Kalwarii Zebrzydowskiej i Brzeźnicy przyjedzie Mammobus LUX MED Diagnostyki. Panie, które w 2017 rok

Parkowanie na chodnikach blokując przejście pieszych, na pasach, na kilku miejscach parkingowych w wiatach przystanków czy na miejscach dla inwalidów. Zapraszamy do kolejnego odcinka "Mistrzowie parkowania".

Parkowanie na chodnikach blokując przejście pieszych, na pasach, na kilku miejscach parkingowych w wiat

Klatka schodowa w kamienicy czy korytarz w domu handlowym to nie ubikacja. Niektórzy o tym zapominają i załatwiają sie w takich miejscach pozostawiając ekskrementy. Handlowcy nie kryją wzburzenia.

Klatka schodowa w kamienicy czy korytarz w domu handlowym to nie ubikacja. Niektórzy o tym zapominają i

Nasze miasto dołączyło do światowej kampanii społecznej "One Billion Rising". Wspólnym mianownikiem będzie taniec na wadowickim rynku przeciwko wszelkim formom przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Nasze miasto dołączyło do światowej kampanii społecznej "One Billion Rising". Wspólnym mianownikiem

Młoda, zadbana suczka rasy Husky, znaleziona w okolicach stacji kolejowej w Kleczy Górnej szuka właściciela lub nowego domu. Pomożecie?

Młoda, zadbana suczka rasy Husky, znaleziona w okolicach stacji kolejowej w Kleczy Górnej szuka właśc

Światowe Dni Młodzieży jako ostatni news, nie przetłumaczone linki, pusty kalendarz i ogólnie obraz nędzy i rozpaczy: tak prezentuje się angielska wersja strony wadowice.pl

Światowe Dni Młodzieży jako ostatni news, nie przetłumaczone linki, pusty kalendarz i ogólnie obraz

Gołębie to zarówno atrakcja jak i zmora miast, nie tylko Wadowic. Niestety dokarmiane przez mieszkańców i turystów, brudzą zarówno rynek jak i przyległe ulice. Nie wygląda to zbyt estetycznie.

Gołębie to zarówno atrakcja jak i zmora miast, nie tylko Wadowic. Niestety dokarmiane przez mieszkańc

EN-57 to jedna z najdłużej produkowanych serii pociągów na świecie. 55 lat temu, 2 lutego 1962 pierwszy elektryczny zespół trakcyjny tej serii wyjechał na tory. Jeździł również po powiecie wadowickim!

EN-57 to jedna z najdłużej produkowanych serii pociągów na świecie. 55 lat temu, 2 lutego 1962 pierw

To ciekawa propozycja dla organizatorów wypoczynku podczas ferii. Strażacy pomogą w "wylaniu" lodowiska na wybranym przez nich miejscu.  Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

To ciekawa propozycja dla organizatorów wypoczynku podczas ferii. Strażacy pomogą w "wylaniu" lodowisk

Młody, sympatyczny psiak, znaleziony przez naszą czytelniczkę na rondzie w okolicach stacji paliw BP szuka właściciela.

Młody, sympatyczny psiak, znaleziony przez naszą czytelniczkę na rondzie w okolicach stacji paliw BP s

1 lutego rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. W całym województwie przed powiatowymi komisjami lekarskimi stanie ponad 22 tysięcy osób. W powiecie wadowickim lekarze sprawdzą predyspozycje oraz zdrowie psychiczne i fizyczne ponad tysiąca z nich.

1 lutego rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. W całym województwie przed powiatowymi komisjami lekar

Plac Bohaterów Getta, ulica Podgórska czy Zielona: magistrat wprowadził tutaj strefy zamieszkania o czym informują znaki. Problem w tym, że brakuje tu specjalnie oznaczonych stref do parkowania a kierowcy zostawiający tu swoje pojazdy narażają się na mandat...

Plac Bohaterów Getta, ulica Podgórska czy Zielona: magistrat wprowadził tutaj strefy zamieszkania o cz

Święta, święta i po świętach. Przypominają o nich wspomnienia oraz stojące w mieszkaniu... choinki. Kończą one przeważnie na śmietniku, ale wadowicki magistrat wpadł na pewien pomysł...

Święta, święta i po świętach. Przypominają o nich wspomnienia oraz stojące w mieszkaniu... choink