Święta, święta i po świętach. Przypominają o nich wspomnienia oraz stojące w mieszkaniu... choinki. Kończą one przeważnie na śmietniku, ale wadowicki magistrat wpadł na pewien pomysł...

Parkowanie na chodnikach blokując przejście pieszych, na trawnikach czy na miejscach dla inwalidów. Zapraszamy do kolejnego odcinka "Mistrzowie parkowania".

Mieszkańcy a także ogólnopolskie media żyją ostatnio plotką o dziwnym, jasnym obiekcie w kształcie rombu na niebie nad Wadowicami, które widziało wielu mieszkańców. UFO czy co innego?

Dwa rozkoszne czworonogi, piesek i suczka, znalezione jakiś czas temu na ulicy i przygarnięte przez mieszkankę Wadowice, szukają nowego domu. Pomożecie?

Na andrychowski staw, z którego jesienią spuszczono wodę, wjechał ciężki sprzęt. Zaczęto usuwać tony zalegającego tam mułu. Gdzie on trafi?

Piątek trzynastego napawa sporo osób niepokojem. Uważany jest za pechowy w wielu krajach. Strach przed takim dniem jest nazywany paraskewidekatriafobią. W roku może być ich co najmniej jeden a maksymalnie trzy. W 2017 roku przypadają dwa.

Gmina Tomice wspomina srogą zimę z 2002 roku, kiedy to powstały na drogach czterometrowe zaspy a większość szlaków komunikacyjnych była nieprzejezdna. Zobaczcie zdjęcia.

Pani Maria Torba z Sosnowic w gminie Brzeźnica jest najstarszą mieszkanką powiatu wadowickiego i należy do szacownego grona 50 najstarszych ludzi w kraju: 29 grudnia 2016 roku obchodziła 106. urodziny!

Znaleziony przy alei Matki Bożej Fatimskiej w Wadowicach, w okolicach kościoła św. Piotra, owczarek niemiecki szuka właściciela lub nowego domu. Pomożecie?

Dno Zbiornika Świnna Poręba, czyli przyszłego Jeziora Mucharskiego, to teraz wielkie lodowisko. Lód i śnieg nadaje tej okolicy urok, z którego chętnie korzystają mieszkańcy.

Błąkający się kilka dni po okolicy, znaleziony na ulicy Sportowców w Wadowicach sympatyczny szorstkowłosy psiak szuka właściciela lub nowego domu.

W Sylwestra w Choczni zaginęła biało-rudawa suka. Pies miał odblaskowe szelki. Jest "zaczipowany". Właściciele obiecują nagrodę dla znalazcy: tęskni za zwierzakiem ich córka, mała Zosia.

Gmina Wadowice popełniła trochę niezręczną gafę. Na skrzyżowaniu ulic Podgórskiej i Bałysa pojawiła się tabliczka z napisem Jan Bałys. Problem w tym, że znany wadowicki rzeźbiarz i malarz miał na imię Wincenty...

Dzięki współpracy gmin Stryszów, Mucharz i Zembrzyce powstał film nakręcono dronem, promujący okolice nad przyszłym Jeziorem Mucharskim. Zobaczcie!

Niektórzy nie wyobrażają sobie nocy sylwestrowej bez rozświetlonego kolorowymi rozbłyskami nieba. Należy jednak pamiętać, że fajerwerki i petardy to materiały pirotechniczne: w rękach nietrzeźwych ludzi bądź dzieci mogą się stać olbrzymim zagrożeniem. Policja ostrzega, jak bezpieczne ich używać.

Cztery śliczne szczeniaki, których właścicielka ze względu na sytuację materialną nie może zatrzymać, szukają domu. Znaleziona w Kleczy Dolnej suka także szuka nowego domu lub właściciela.

W okresie zimowym częstym widokiem jest poruszający się samochód cały pokryty śniegiem i z oszronionymi szybami. Kierujący takimi autami z pełną świadomością decydują się na jazdę pozbawiając się zupełnie widoczności i kontroli nad tym co dzieje się na drodze.

Pies rasy huski, znaleziony w rejonie ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach, szuka właściciela, bądź nowego domu.

Rozebrane domy, zlikwidowane drogi, brak mostu w Mucharzu, jednego z ostatnich większych elementów świadczących o tym, że było tu życie. No i podwyższający się stan wody: tak wygląda obecnie dno przyszłego Jeziora Mucharskiego.

Niektórzy znowu mają obawy, więc uspokajamy: w wieczór sylwestrowy na wadowickim rynku nie zabraknie fajerwerków. Tak dzieje się już od ponad 20 lat, a zwyczaj zapoczątkowany jeszcze za poprzedniej burmistrz, pozostał w kalendarzu miejscowych atrakcji.