Na popularnej platformie YouTube niedawno pojawił się kolejny film na którym możemy zobaczyć "z lotu ptaka" okolice Zalewu Świnna Poręba. Zobaczcie, bo warto!

Na popularnej platformie YouTube niedawno pojawił się kolejny film na którym możemy zobaczyć "z lotu

Młody, mający około 5 tygodni oswojony kotek, znaleziony na terenie Wadowic, szuka nowego domu. Pomożecie?

Młody, mający około 5 tygodni oswojony kotek, znaleziony na terenie Wadowic, szuka nowego domu. Pomoż

W Kalwarii Zebrzydowskiej jedna z ulic zostanie nazwana imieniem tragicznie zmarłego księdza Jerzego Popiełuszki. To pomysł jednego z mieszkańców, który poparł burmistrz a także Rada Miejska.

W Kalwarii Zebrzydowskiej jedna z ulic zostanie nazwana imieniem tragicznie zmarłego księdza Jerzego Po

Znaleziona kilka dni temu w okolicach ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach młoda kotka (około 6-8 tygodni) szuka opiekuna. Pomożecie?

Znaleziona kilka dni temu w okolicach ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach młoda kotka (około 6-8 tygodn

Niedługo cieszyli się mieszkańcy Andrychowa wyczyszczonym stawem w środku miasta. Sadzawkę opanowała rdestnica kędzierzawa, ekspansywna roślina rosnąca na dnie. Ratunek może przynieść... ryba.

Niedługo cieszyli się mieszkańcy Andrychowa wyczyszczonym stawem w środku miasta. Sadzawkę opanował

Z żeńskich Zofia, a z męskich Szymon, Wojciech i Karol: to najpopularniejsze w ostatnich tygodniach imiona, nadawane noworodkom w gminie Wadowice.

Z żeńskich Zofia, a z męskich Szymon, Wojciech i Karol: to najpopularniejsze w ostatnich tygodniach im

Architektoniczny wynalazek u zbiegu rynku i Zatorskiej, pamiątka po burmistrz Ewie Filipiak i rewitalizacji rynku, wreszcie przestanie straszyć. Powstaje tutaj zdrój wodny, tzw. poidełko, jedne z kilku na terenie miasta.

Architektoniczny wynalazek u zbiegu rynku i Zatorskiej, pamiątka po burmistrz Ewie Filipiak i rewitaliza

Spora część naszych mieszkańców mija prawie codziennie ten budynek i wie, jak wygląda on na zewnątrz. Ale pewnie niektórych ciekawi, jak wygląda Zakład Karny w Wadowicach od środka. Zobaczcie!

Spora część naszych mieszkańców mija prawie codziennie ten budynek i wie, jak wygląda on na zewnąt

Średniej wielkości, mający około ponad roku kundelek znaleziony na ulicy Mickiewicza w Wadowicach szuka właściciela albo osobę, która go przygarnie do nowego domu. Pomożecie?

Średniej wielkości, mający około ponad roku kundelek znaleziony na ulicy Mickiewicza w Wadowicach szu

Wiecie, że na terenie czterech miejscowości naszego powiatu rozciąga się "Borówkowa Dolina" o łącznej powierzchni 35 hektarów? Na początku lipca właściciele tej ogromnej plantacji zapraszają na Borówkowy Weekend w Beskidzie Małym, który odbędzie się na Kocierzu.

Wiecie, że na terenie czterech miejscowości naszego powiatu rozciąga się "Borówkowa Dolina" o łącz

Parkowanie na trawnikach, chodnikach, na zakazach, zastawiając kilka samochodów, na pasach, czy na wyjazdach z parkingów. Zapraszamy do kolejnego odcinka "Mistrzowie parkowania".

Parkowanie na trawnikach, chodnikach, na zakazach, zastawiając kilka samochodów, na pasach, czy na wyja

To spora gratka dla miłośników historii czy sentymentalistów. Blisko dwugodzinny program "Zajechał wóz do Wadowic" TVP Katowice wrzucony na YouTube pokazuje jak w 1986 roku wyglądały Wadowice. Obejrzyjcie!

To spora gratka dla miłośników historii czy sentymentalistów. Blisko dwugodzinny program "Zajechał w

Średniej wielkości staruszek, kundelek, którego porzucił właściciel szuka domu aby w spokoju spędzić psią "emeryturę". Pies słabo widzi, jest głuchy ale daje sobie rady. Pomożecie?

Średniej wielkości staruszek, kundelek, którego porzucił właściciel szuka domu aby w spokoju spędz

Młody kopciuszek miał sporo szczęścia w nieszczęściu: ptaszyna utknęła w rynnie na jednym z osiedli. Uratował ją Krzysztof Sarapata, filmowiec i miłośnik ptaków. Zobaczcie film z "akcji ratunkowej".

Młody kopciuszek miał sporo szczęścia w nieszczęściu: ptaszyna utknęła w rynnie na jednym z osied

Wadowiccy policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał 107 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z przepisami, chcieli mu odebrać prawo jazdy. Mężczyzna jednak odmawia. Zobaczcie film z zajścia.

Wadowiccy policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał 107 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z przep

W ostatnim czasie w Rzykach Jagódkach  a także w Jaszczurowej zauważono niedźwiedzie. Nadleśnictwo Andrychów ostrzega, aby uważać na szlakach na Leskowiec.

W ostatnim czasie w Rzykach Jagódkach  a także w Jaszczurowej zauważono niedźwiedzie. Nadleśnictwo

Na moście kolejowym na Wiśle w Okleśnej, łączącym gminę Spytkowice z gminą Alwernia wymieniane są stare belki na nowoczesne aluminiowe kraty. Ułatwi to życie pieszych oraz rowerzystów korzystających z Wiślanej Trasy Rowerowej.

Na moście kolejowym na Wiśle w Okleśnej, łączącym gminę Spytkowice z gminą Alwernia wymieniane s

Na wadowickim rynku odbywają się strażackie zawody Firefighter Combat Challenge. Nie brakuje wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest pokaz gaszenia płonącego oleju i dlaczego nie robimy tego wodą...

Na wadowickim rynku odbywają się strażackie zawody Firefighter Combat Challenge. Nie brakuje wydarzeń

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadku zatruć tzw. dopalaczami. W powiecie wadowickim zatrzymano też osoby trudniące się rozprowadzaniem takich narkotyków. Stąd wadowicka policja wydała komunikat odnośnie zagrożeń z nimi związanych.

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadku zatruć tzw. dopalaczami. W powiecie wadowickim zat

Już po raz osiemnasty zorganizowano Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II, w którym uczestniczyły grupy turystów, a także biegacze oraz rowerzyści.

Już po raz osiemnasty zorganizowano Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła