Wojewoda Małopolski Józef Pilch podczas niedawnej wizyty w Wadowicach potwierdził dziennikarzom, że otwarcie Zbiornika Świnna Poręba odbędzie się na wiosnę tego roku.

Wojewoda Małopolski Józef Pilch podczas niedawnej wizyty w Wadowicach potwierdził dziennikarzom, że o

70-letni Józef Budka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wadowicach, wybiera się na emeryturę. Kto go zastąpi?

70-letni Józef Budka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wadowicach, wybiera się na emeryturę. Kto go zas

Radni Rady Gminy Tomice zadecydowali o dalszych losach budynku Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach po reformie oświatowej. Co ustalili?

Radni Rady Gminy Tomice zadecydowali o dalszych losach budynku Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomica

Poseł Marek Sowa (Nowoczesna) z naszego okręgu wyborczego wspólnie z Borysem Budką (PO) zapowiedzieli pomoc prawną dla kierowcy seicento, który brał udział w Oświęcimiu w wypadku z kolumną z premier Beatą Szydło.

Poseł Marek Sowa (Nowoczesna) z naszego okręgu wyborczego wspólnie z Borysem Budką (PO) zapowiedzieli

Radni Rady Miejskiej w Wadowicach praktycznie jednogłośnie przyjęli zmiany w sieci szkół gminy do reformy oświatowej przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Radni Rady Miejskiej w Wadowicach praktycznie jednogłośnie przyjęli zmiany w sieci szkół gminy do re

"Miejska kotłownia nie jest przyczyną smogu" - mówi burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. O to, czym Termowad pali w swoich piecach i jakie ilości węgla używa pytał niedawno poseł Kukiz'15 Józef Brynkus.

"Miejska kotłownia nie jest przyczyną smogu" - mówi burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. O to, czym Te

Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata jest oburzony wypowiedzią lidera PSL Adama Struzika w programie telewizyjnym "Woronicza 17" dotyczącej rzekomego fałszowania wyborów w gminie. Żąda sprostowania tej wypowiedzi.

Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata jest oburzony wypowiedzią lidera PSL Adama Struzika w programie telewiz

Pochodzący z Wadowic Filip Kaczyński, radny małopolskiego Sejmiku a także były poseł, został szefem młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce Zachodniej.

Pochodzący z Wadowic Filip Kaczyński, radny małopolskiego Sejmiku a także były poseł, został szefe

Strzelanie ze sztucznych ogni to już u nas tradycja w Sylwestra i Nowy Rok. Problem w tym, że cierpią na tym zwierzęta. Jeden z radnych chce ograniczeń strzelania w gminie Wadowice.

Strzelanie ze sztucznych ogni to już u nas tradycja w Sylwestra i Nowy Rok. Problem w tym, że cierpią

Rada Miejska w Wadowicach przyjęła uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w gminie. Od teraz z propozycjami mogą występować oprócz radnych i burmistrza, czy instytucji, także mieszkańcy.

Rada Miejska w Wadowicach przyjęła uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w gminie. Od te

Działająca od kilkunastu godzin na wadowickim rynku stacja monitoringu powietrza nie daje złudzeń: przekroczono kilkukrotnie stężenia pyłów PM10. Mówił o tym burmistrz oraz Andrzej Guła, prezes Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Działająca od kilkunastu godzin na wadowickim rynku stacja monitoringu powietrza nie daje złudzeń: pr

Radni sejmiku przegłosowali uchwałę smogową dla Małopolski. Od połowy roku zacznie obowiązywać całkowity zakaz spalania mułów i flotów węglowych w piecach na terenie całego województwa oraz zostanie zakazane montowanie kotłów i kominków, które nie spełniają norm ekoprojektu.

Radni sejmiku przegłosowali uchwałę smogową dla Małopolski. Od połowy roku zacznie obowiązywać ca

W sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach odbyła się msza święta dziękczynna za posługę kardynała Stanisława Dziwisza w Archidiecezji Krakowskiej. Nie zabrakło wadowickich akcentów.

W sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach odbyła się msza święta dziękczynna za

Legendarny działacz Solidarnościowy a obecnie wicemarszałek Senatu Bogdan Borusiewicz wysnuł na spotkaniu w Wadowicach tezę, że jeszcze w tym roku PiS zorganizuje wybory samorządowe. W jakim celu?

Legendarny działacz Solidarnościowy a obecnie wicemarszałek Senatu Bogdan Borusiewicz wysnuł na spotk

Warunkowym umorzeniem na rok oraz 1000 złotych wpłaty na cele społeczne zakończył się trwający ponad rok proces burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego w sprawie fałszywych oświadczeń majątkowych.

Warunkowym umorzeniem na rok oraz 1000 złotych wpłaty na cele społeczne zakończył się trwający pon

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada zmiany w ordynacji wyborczej. Chodzi m.in. o kadencyjność wójtów i burmistrzów. Jak ta propozycja wpłynęłaby na zmiany w powiecie wadowickim?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada zmiany w ordynacji wyborczej. Chodzi m.in. o kadencyjność wó

Wydając portal lub blog internetowy możemy podlegać obowiązkowi rejestracji w sądzie okręgowym jako dziennik lub czasopismo. Czy Elżbieta Ł. podpisująca się w Internecie jako "Ola" i uważająca się za blogerkę i dziennikarkę łamie prawo?

Wydając portal lub blog internetowy możemy podlegać obowiązkowi rejestracji w sądzie okręgowym jako

PO rusza w teren. W 16 miejscowościach Małopolski, również w Wadowicach, odbędą się spotkania z politykami PO. Do naszego miasta przyjedzie wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz i posłowie Małgorzata Pępek i Tomasz Szymański.

PO rusza w teren. W 16 miejscowościach Małopolski, również w Wadowicach, odbędą się spotkania z po

Powiat wadowicki w ogólnopolskim rankingu powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców, prowadzony przez Związek Powiatów Polskich, zajął 18. miejsce. To awans o 7 pozycji w stosunku do 2015 roku.

Powiat wadowicki w ogólnopolskim rankingu powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców, prowadzony prze

Jak podkreślał powiatowy lekarz weterynarii na zwołanym posiedzeniu Sztabu Kryzysowego, na terenie powiatu wadowickiego nie stwierdzono przypadku zachorowania na wirus ptasiej grypy. Nie jest też on groźny dla ludzi.

Jak podkreślał powiatowy lekarz weterynarii na zwołanym posiedzeniu Sztabu Kryzysowego, na terenie pow