To było święto dzieci. W niedzielę (28.05) w Andrychowie odbywał się kolejna edycja Bajkolandii. Jedną z atrakcji, która cieszyła się chyba największym powodzeniem, było pływanie łódkami i rowerkami, które powróciły nad tutejszy staw.

To było święto dzieci. W niedzielę (28.05) w Andrychowie odbywał się kolejna edycja Bajkolandii. Je

Gmina Wadowice otrzymała blisko miliona złotych dofinansowania na rewitalizację ogrodu przy ulicy Kościelnej. Ma tam powstać "zakątek kultury" przy Muzeum Miejskim w Wadowicach.

Gmina Wadowice otrzymała blisko miliona złotych dofinansowania na rewitalizację ogrodu przy ulicy Koś

W sobotę (27.05) o godzinie 17:00 w Muzeum Dwór w Stryszowie odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb prof. Wandy Ślędzińskiej i jej uczniów. Wydarzenie uświetni recital „Muzyczna Bombonierka” - krakowskiej wokalistki  Basi Stępniak-Wilk.

W sobotę (27.05) o godzinie 17:00 w Muzeum Dwór w Stryszowie odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb pr

Tegoroczna Bajkolandia w Andrychowie, impreza, która od lat przyciąga sporą grupę dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy, będzie w tym roku wyjątkowa. Wszystko to z w związku z jubileuszem 250-lecia lokacji miasta.

Tegoroczna Bajkolandia w Andrychowie, impreza, która od lat przyciąga sporą grupę dzieci i ich rodzic

Znamy już dokładny program obchodów jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej, które zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca. Zobaczcie!

Znamy już dokładny program obchodów jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej, które zosta

Stowarzyszenie Dobroczynne Im. Mikołaja Zebrzydowskiego zaprasza na projekcję filmu  „Sen o Kalwarii”, który powstał z okazji 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej.

Stowarzyszenie Dobroczynne Im. Mikołaja Zebrzydowskiego zaprasza na projekcję filmu  „Sen o Kalwarii

Dwie najbardziej poczytne polskie pisarki Maria Nurowska i Katarzyna Grochola będą gośćmi Wadowickiego Festiwalu Książki "CzyTOmania". To  spod ich pióra wychodzą prawdziwe bestsellery, a  talent pisarek doceniany jest zarówno w Polsce, jak i na świecie.  

Dwie najbardziej poczytne polskie pisarki Maria Nurowska i Katarzyna Grochola będą gośćmi Wadowickieg

Społeczny Komitet Ratowania Kościółka w Tłuczani został laureatem tegorocznej Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego, która jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski.

Społeczny Komitet Ratowania Kościółka w Tłuczani został laureatem tegorocznej Nagrody Województwa

W Wadowicach odbywa się ogólnopolska konferencja naukowa "Twórczość dramaturgiczna Karola Wojtyły. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się znakomici naukowcy, przedstawiciele wielu polskich uczelni i instytucji.

W Wadowicach odbywa się ogólnopolska konferencja naukowa "Twórczość dramaturgiczna Karola Wojtyły.

W wieku 67 lat zmarł Zbigniew Wodecki. W 2012 roku zagrał świetny koncert w Wadowicach. 25 maja miał wystąpić w Andrychowie. Niestety kilka dni temu trafił do szpitala, koncert odwołano. To ogromna strata dla polskiej sceny muzycznej.

W wieku 67 lat zmarł Zbigniew Wodecki. W 2012 roku zagrał świetny koncert w Wadowicach. 25 maja miał

Wadowicka Cukiernia "U Lenia" wygrała pierwszy Konkurs Cukierniczy na Najlepszą Wadowicką Kremówkę. Tak zadecydowało jury pod przewodnictwem Ewy Wachowicz, w tzw. "ślepym teście". Nie zabrakło ciekawych muzycznych wydarzeń towarzyszących.

Wadowicka Cukiernia "U Lenia" wygrała pierwszy Konkurs Cukierniczy na Najlepszą Wadowicką Kremówkę.

Po trzech dniach teatralnych zmagań jurorzy wyłonili laureatów 44. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”. Święto teatru zakończyło się w niedzielę spektaklem „Belfer” w mistrzowskim wykonaniu Wojciech Pszoniaka.

Po trzech dniach teatralnych zmagań jurorzy wyłonili laureatów 44. Wadowickich Spotkań Teatralnych

Zespół Zakopower zagrał na wadowickim rynku koncert z okazji 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wydarzenie na centralny plac miasta przyciągnęło kilka tysięcy widzów.

Zespół Zakopower zagrał na wadowickim rynku koncert z okazji 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Dwa spektakle plenerowe, pokaz fireshow na rynku oraz bezpłatne zwiedzanie wystaw zaplanowano podczas corocznej Nocy Muzeów w Wadowicach. Swoje ekspozycje otworzą w  sobotni (20.05) wieczór także instytucje w Andrychowie, Lanckoronie, Tomicach i Stryszowie.

Dwa spektakle plenerowe, pokaz fireshow na rynku oraz bezpłatne zwiedzanie wystaw zaplanowano podczas co

Wadowicka Biblioteka Publiczna oprócz Wadowickiego Festiwalu Książki ma jeszcze jedną niespodziankę dla mieszkańców. To spotkanie autorskie z Edwardem Łysiakiem, autorem powieści w których przybliża historię, która od wieków splata losy naszego narodu z narodem ukraińskim.

Wadowicka Biblioteka Publiczna oprócz Wadowickiego Festiwalu Książki ma jeszcze jedną niespodziankę

Zjazd szkół, msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, tort, występ orkiestr strażackich a na koniec wyjątkowy koncert "Święty z Wadowic - Jan Paweł II": tak nasze miasto hucznie obchodziło pierwszy dzień obchodów 97. rocznicy urodzin swojego patrona.

Zjazd szkół, msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, tort, występ orkiest

19 utworów zagrali na rynku strażacy z OSP Klecza, OSP Chocznia i gościnnie OSP Łąck w towarzystwie solistów: po raz osiemnasty odbył się w Wadowicach koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie".

19 utworów zagrali na rynku strażacy z OSP Klecza, OSP Chocznia i gościnnie OSP Łąck w towarzystwie

W 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, jego dom rodzinny i zarazem muzeum odwiedził J.E. Enrique Antonio Zarak Ambasador Republiki Panamy w Polsce. Dyplomata przekazał ziemię z Panama City, gdzie nasz papież był z pielgrzymką w 1983 roku oraz jego zdjęcie z tej wizyty.

W 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, jego dom rodzinny i zarazem muzeum odwiedził J.E. Enrique A

Gmina Wadowice razem z papieskim muzeum organizuje huczne, czterodniowe obchody 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Będzie m.in. uroczysta msza, zawody w siatkówce plażowej, bieg na 10 km a także koncery z udziałem strażaków, Kuby Badacha, Natalii Niemen i Zakopower.

Gmina Wadowice razem z papieskim muzeum organizuje huczne, czterodniowe obchody 97. rocznicy urodzin św.

Taka dziwna sytuacja. Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza na występ Czesława Mozilla podczas obchodów 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Problem w tym, że artysta dowiedział się o tym... od Gazety Wyborczej.

Taka dziwna sytuacja. Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza na występ Czesława Mozilla podczas obchodów