W rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II  i równocześnie dniu jego wspomnienia liturgicznego w WCK odbędzie się premiera spektaklu „Brat naszego Boga” autorstwa Karola Wojtyły.

W rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II  i równocześnie dniu jego wspomnienia liturgic

W Galerii Regionalnej „Przewiązka” w wadowickiej przychodni odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej, będącej zwieńczeniem X pleneru malarsko-fotograficznego im. F. Suknarowskiego. Wzięło w nim udział 21 artystów plastyków i 18 fotografów.

W Galerii Regionalnej „Przewiązka” w wadowickiej przychodni odbędzie się uroczyste otwarcie wystaw

Ruszyła przedsprzedaż DVD i Blu-Ray filmu przyrodniczego "Z nurtem życia" wadowiczan Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia. Od 1 grudnia 2017 każdy będzie mógł wygodnie w domu na własnej kanapie zobaczyć to epickie dzieło.

Ruszyła przedsprzedaż DVD i Blu-Ray filmu przyrodniczego "Z nurtem życia" wadowiczan Krzysztofa Sarapa

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Leszkiem Bartołdem,  człowiekiem, który od blisko 40 lat zmaga się z cukrzycą, a mimo to oddaje się swojej pasji – wędrowaniu po górach. Napisał nawet o tym książkę.

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Leszkiem Bartołdem,  człowiekiem, któr

Kolejne nagrody dla filmu "Z nurtem życia". Po festiwalu w Estonii, gdzie obraz został doceniony na festiwalu w Matsalu, film uzyskał na festiwalach w Rosji i Indiach kolejne prestiżowe nagrody. Być może to nie koniec...

Kolejne nagrody dla filmu "Z nurtem życia". Po festiwalu w Estonii, gdzie obraz został doceniony na fes

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą, na co dzień policjantem a po godzinach pisarzem. Promował tutaj debiutancką książkę "Ludzie z cukru". Takich tłumów dawno tutaj nie było. Brakło zarówno miejsc jak i... książek.

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą, na co dzień

Wadowicki zespół Potok Słów ogłosił na swoim Facebookowym  profilu zakończenie działalności i serię ostatnich koncertów. Z tej nieco smutnej dla fanów okazji, prezentujemy wywiad z liderem i założycielem zespołu Mikołajem Janikiem.

Wadowicki zespół Potok Słów ogłosił na swoim Facebookowym  profilu zakończenie działalności i s

W wadowickim Kinie Centrum obchodzić będziemy Europejski Dzień Kina Artystycznego, na którym będzie gościć filmoznawczyni Joanna Łuniewicz. Opowie ona o filmie "Twój Vincent", który będzie można również wtedy zobaczyć.

W wadowickim Kinie Centrum obchodzić będziemy Europejski Dzień Kina Artystycznego, na którym będzie

W Wadowicach miłośnicy teatru nie będą się nudzić przez najbliższe kilka dni. Na deskach WCK zobaczą spektakl muzyczny, amatorski spektakl młodzieżowy oraz taneczną sztukę irańska!

W Wadowicach miłośnicy teatru nie będą się nudzić przez najbliższe kilka dni. Na deskach WCK zobac

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej wydało kronikę, w której podsumowuje dekadę powiatowych plenerów malarsko-fotograficznych imienia Franciszka Suknarowskiego.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej wydało kronikę, w której podsumowuje dekadę powiatowych p

Warsztaty "Miasto rzemieślników- stolarstwo i obuwnictwo w Kalwarii Zebrzydowskiej" zakończyły cykl spotkań edukacyjnych dotyczących wybranych zagadnień z historii miasta w ramach projektu „Kalwaria. Miasto. Ludzie. Historia”.

Warsztaty "Miasto rzemieślników- stolarstwo i obuwnictwo w Kalwarii Zebrzydowskiej" zakończyły cykl s

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach z okazji przypadającej 16 października 39. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra organizuje szereg interesujących wydarzeń. Wstęp wolny!

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach z okazji przypadającej 16 października

Uwaga konkurs! Do wygrania jest album wydany z okazji 150-lecia OSP Wadowice opisujące historię wadowickiej jednostki, składy osobowe, czy sylwetki prezesów i naczelników.

Uwaga konkurs! Do wygrania jest album wydany z okazji 150-lecia OSP Wadowice opisujące historię wadowic

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą, połączone z promocją debiutanckiej książki "Ludzie z cukru".

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą, połączone

Znany nie tylko w Wadowicach, bo ze swoimi spektaklami z sukcesami prezentował się także za granicami kraju, Teatr Próg zaprasza osoby od 15 roku życia w swoje, nomen omen, progi.

Znany nie tylko w Wadowicach, bo ze swoimi spektaklami z sukcesami prezentował się także za granicami

We wtorkowe (26.09) popołudnie w Wadowickiej Bibliotece Publicznej można było poczuć powiew Dalekiego Wschodu i poznać kulturę tamtejszego regionu. A wszystko to za sprawą dwóch młodych, ambitnych kobiet z pasją – Anji Weiss i Marii Anny Dudek, które zorganizowały niezwykłą wystawę poświęconą Japonii oraz wygłosiły prelekcje na temat Dalekiego Wschodu.

We wtorkowe (26.09) popołudnie w Wadowickiej Bibliotece Publicznej można było poczuć powiew Dalekiego

Teatr Sokół z Wadowickiego Centrum Kultury na rozpoczęcie nowego sezonu artystycznego ponownie zaprezentuje swój najnowszy spektakl #allONE.

Teatr Sokół z Wadowickiego Centrum Kultury na rozpoczęcie nowego sezonu artystycznego ponownie zapreze

Film "Z nurtem życia" wadowiczan Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia otrzymał Nagrodę Specjalną Festiwalu Filmu Przyrodniczego Matsalu za walory edukacyjne oraz obraz! Dodatkowo w kategorii za zdjęcia zajęli drugie miejsce!   

Film "Z nurtem życia" wadowiczan Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia otrzymał Nagrodę Specjalną Fes

Jeśli z zamiłowaniem tropisz własne korzenie i chcesz się podzielić informacjami na temat swoich przodków, to Muzeum Miejskie zaprasza do współtworzenia nowego portalu wadowiczanie.pl.

Jeśli z zamiłowaniem tropisz własne korzenie i chcesz się podzielić informacjami na temat swoich prz

Dyskusyjny Klub Książki, który od 2008 roku działa przy Wadowickiej Bibliotece Publicznej, 22 września rozpoczął kolejny rok swej działalności. Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie uświetnił swoją obecnością  znany reportażysta i korespondent wojenny Wojciech Jagielski.

Dyskusyjny Klub Książki, który od 2008 roku działa przy Wadowickiej Bibliotece Publicznej, 22 wrześn