Na scenie teatralnej WCK dla studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego wieku (ale nie tylko...) zagra Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

Na scenie teatralnej WCK dla studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego wieku (ale nie tylko...) zagr

To niezwykła wystawa prac młodych uczniów wadowickiej podstawówki, którzy wcielili się w postacie uwiecznione przez największych mistrzów światowego malarstwa, a także sami odtworzyli tła owych dzieł.

To niezwykła wystawa prac młodych uczniów wadowickiej podstawówki, którzy wcielili się w postacie u

W ramach zbliżającego się 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego WCK zaprasza na spektakl grupy RETRO – spekcja „Pamiętasz, była miłość” w wykonaniu Dagny Cipory, Joanny Juchy oraz Adriana Gawlika.

W ramach zbliżającego się 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego WCK zaprasza na spektakl grupy

Właśnie ukazała się długo oczekiwana książka Katarzyny Iwańskiej „Dzieje i kultura Żydów w Wadowicach w latach 1864 – 1945”. To pionierska praca opisująca historię i kulturę wadowickich Żydów.

Właśnie ukazała się długo oczekiwana książka Katarzyny Iwańskiej „Dzieje i kultura Żydów w Wa

Komitet społeczny "Wygramy dla Mateusza"  oraz Wadowickie Centrum Kultury organizują wyjątkowy, dwudniowy koncert, dedykowany cierpiącemu na glejaka Mateuszowi Kowalczykowi.

Komitet społeczny "Wygramy dla Mateusza"  oraz Wadowickie Centrum Kultury organizują wyjątkowy, dwudn

Blisko trzy godziny grania, kilka bisów i zapełniona do ostatniego miejsca sala Wadowickiego Centrum Kultury: kwartet sygnowany nazwiskiem Tomasza Organka rozpalił publiczność.

Blisko trzy godziny grania, kilka bisów i zapełniona do ostatniego miejsca sala Wadowickiego Centrum Ku

Uwielbiana przez publiczność grupa Pod Budą zagra w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie z okazji 40-lecia pracy twórczej. To gratka dla miłośników poezji śpiewanej.

Uwielbiana przez publiczność grupa Pod Budą zagra w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie z okazji 40-le

Czołowy reprezentant młodej, krakowskiej awangardy jazzowej, pianista Mateusz Gawęda wystąpi ze swoim trio na koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

Czołowy reprezentant młodej, krakowskiej awangardy jazzowej, pianista Mateusz Gawęda wystąpi ze swoim

Doskonała atmosfera, wspaniali goście, 6 doskonałych filmów o tematyce górskiej, warsztaty i stoiska branżowe: za nami 8. Przegląd Filmów Górskich w Wadowickim Centrum Kultury.

Doskonała atmosfera, wspaniali goście, 6 doskonałych filmów o tematyce górskiej, warsztaty i stoiska

W 2017 roku Kalwaria Zebrzydowska obchodzi 400-lecie lokacji. Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji, z których sporo dotyczy postaci Mikołaja Zebrzydowskiego, najważniejszej postaci tego jubileuszu.

W 2017 roku Kalwaria Zebrzydowska obchodzi 400-lecie lokacji. Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji, z

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko w Wadowickim Centrum Kultury podczas ósmego już Przeglądu Filmów Górskich.

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe

WCK i jego wolontariat zapraszają na Kameralny Wieczorek Filmowy, podczas którego w sali kameralnej, w niecodziennej oprawie odbędzie się projekcja dwóch nietuzinkowych i pełnych humoru francuskich komedii!

WCK i jego wolontariat zapraszają na Kameralny Wieczorek Filmowy, podczas którego w sali kameralnej, w

Kontynuując wieloletnią tradycję, Wadowickie Centrum Kultury przystępuje do organizacji 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych.

Kontynuując wieloletnią tradycję, Wadowickie Centrum Kultury przystępuje do organizacji 62. Ogólnopo

W Szkole Muzycznej I stopnia w Sułkowicach odbył się I Konkurs Saksofonowy „Za kotarą”. Zuzanna Zajda  zdobyła I miejsce w swojej kategorii oraz Grand Prix Konkursu. Przy fortepianie towarzyszyła jej  Tatsiana Yakubenia.

W Szkole Muzycznej I stopnia w Sułkowicach odbył się I Konkurs Saksofonowy „Za kotarą”. Zuzanna Z

W wadowickim Kinie Centrum szykuje się spora gratka dla lubiących dreszczyk emocji. To przegląd horrorów Fest Makabra, podczas którego widzowie zobaczą 7 filmów, z których aż 5 po raz pierwszy wyświetlanych będzie w Polsce.

W wadowickim Kinie Centrum szykuje się spora gratka dla lubiących dreszczyk emocji. To przegląd horror

W WCK odbędzie się spotkanie promujące najnowszy, dziewiętnasty numer rocznika "Wadoviana". Uświetni je wykład dr. hab. Łukasza Tomasza Sroki, prof. UP, dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie  "Galicyjskie korzenie Izraela".

W WCK odbędzie się spotkanie promujące najnowszy, dziewiętnasty numer rocznika "Wadoviana". Uświetni

Rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Z tej okazji Wadowicka Biblioteka Publiczna przygotowała dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat zajęcia z cyklu „Cztery światy z pomysłami”.

Rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Z tej okazji Wadowicka Biblioteka Publiczna przygotowała

Stanisław Michalkiewicz: pisarz, prawnik i były sędzia Trybunału Stanu spotka się już po raz... siódmy z mieszkańcami Wadowic i Andrychowa. Tematyka wykładu  związana będzie z nową książką  autora "Gierkizm czyli dobra zmiana".

Stanisław Michalkiewicz: pisarz, prawnik i były sędzia Trybunału Stanu spotka się już po raz... si

Właśnie ukazał się kolejny, liczący 248 stron, dziewiętnasty już numer rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny” a w nim jak zwykle sporo ciekawych artykułów.

Właśnie ukazał się kolejny, liczący 248 stron, dziewiętnasty już numer rocznika „Wadoviana. Prze

Coś dla starszych, coś dla młodszych, dla miłośników dobrej zabawy, kina i kreatywnej nauki: tak będą wyglądać ferie w Wadowickim Centrum Kultury. W każdy dzień tygodnia można będzie ciekawie spędzić czas i dobrze się bawić!

Coś dla starszych, coś dla młodszych, dla miłośników dobrej zabawy, kina i kreatywnej nauki: tak b