Do 7 września w  Wadowickiej Bibliotece Publicznej można obejrzeć obrazy Sylwii Prażmowskiej – Kulig. Utrwala ona na płótnie przemijające światy, dawne krajobrazy, naturę i kwiaty. Jest na co popatrzeć.

Do 7 września w  Wadowickiej Bibliotece Publicznej można obejrzeć obrazy Sylwii Prażmowskiej – Kul

"Smaki Ziemi Wadowickiej" to pierwszy wadowicki zeszyt kulinarny, w którym przypominano tradycyjne regionalne potrawy. Ta limitowana publikacja powstała przy współpracy z lokalnymi restauratorami i producentami, kołami gospodyń wiejskich, jak i mieszkańcami Ziemi Wadowickiej.

"Smaki Ziemi Wadowickiej" to pierwszy wadowicki zeszyt kulinarny, w którym przypominano tradycyjne regio

W Kalwarii Zebrzydowskiej, dzięki kilkuletnim staraniom członków Stowarzyszenia „Niezależni Kalwaria”  otwarto wystawę „Dawne rzemiosło kalwaryjskie”.

W Kalwarii Zebrzydowskiej, dzięki kilkuletnim staraniom członków Stowarzyszenia „Niezależni Kalwari

Z okazji 250-lecia lokacji w Andrychowie miasto przygotowało wyjątkowe wydarzenia kulturalne pod hasłem "Kierunek Andrychów". Wystąpią na nich największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zobaczcie, kogo będzie można zobaczyć i usłyszeć.

Z okazji 250-lecia lokacji w Andrychowie miasto przygotowało wyjątkowe wydarzenia kulturalne pod hasłe

Na krakowskim rynku, tuż przy kościele św. Wojciecha już wkrótce zaprezentowana będzie wystawa plenerowa  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, poświęcona osobie pochodzącego z naszego miasta papieża.

Na krakowskim rynku, tuż przy kościele św. Wojciecha już wkrótce zaprezentowana będzie wystawa plen

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Prażmowskiej-Kulig, który odbędzie się w piątkowy (21.07) wieczór o godzinie 18:00.

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Prażmowskiej-Kulig, który

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej znowu wystąpi na wadowickim rynku! Ekipa pod dyrekcją maestro Przemysława Pasternaka  z udziałem wokalistów zaprezentuje muzykę filmową i rozrywkową. Zapowiada się niezła muzyczna uczta!

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej znowu wystąpi na wadowickim rynku! Ekipa pod dyrekcją maestro Przemys

"Dopóki starczy sił" to drugi singiel promujący debiutancką płytę andrychowskiego zespołu Beniamin z gościnnym udziałem Gutka – wokalisty polskiej grupy Indios Bravos. Zobaczcie teledysk.

"Dopóki starczy sił" to drugi singiel promujący debiutancką płytę andrychowskiego zespołu Beniamin

W Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II można już obejrzeć dary papieża Benedykta XVI, przekazane wadowickiej placówce. To trzy pierścienie, korespondencja papieża polaka z kard. Josephem  Ratzingerem oraz fotografia wykonana w czasie mszy świętej z okazji 10. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II 30 października 1988 roku.

W Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II można już obejrzeć dary papieża Benedykta XVI, przekazane wadowi

Herbie HHancock, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group, Chris Bottie, Stanisław Sojka & Wojciech Karolak Trio, Dianne Reeves oraz Maria Sadowska, The Brand New Heavies,  i John Scofield: to artyści, który wystąpili w ciągu trzech dni na 7 już edycji Młyn Jazz Festival Wadowice.

Herbie HHancock, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group, Chris Bottie, Stanisław Sojka & Wojciec

W Internecie pojawiła się parodia nagrania z udziałem zespołu Big Cyc promującego miasto i 250-lecie jego lokacji. "Jesteśmy najlepsi, a będziemy jeszcze lepsi!" zachęcają autorzy filmu, który pokazuje nieco inne spojrzenie na miejscowość nad Wieprzówką.

W Internecie pojawiła się parodia nagrania z udziałem zespołu Big Cyc promującego miasto i 250-lecie

W czasie uroczystej gali jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej  został zaprezentowany okolicznościowy medal z wizerunkiem Mikołaja Zebrzydowskiego. To pomysł członków Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria.

W czasie uroczystej gali jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej  został zaprezentowany okoliczno

We wtorek (11.07) w Święto Benedykta z Nursji – Patrona Europy, o godzinie 11.00 w Domu Rodzinnym Jana Pawła II przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, po raz pierwszy zostaną zaprezentowane osobiste dary papieża Benedykta XVI, które przekazał wadowickiej placówce.

We wtorek (11.07) w Święto Benedykta z Nursji – Patrona Europy, o godzinie 11.00 w Domu Rodzinnym Jan

Po raz jedenasty w naszym powiecie obchodzony był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Tradycyjnie z tej okazji na terenie Ośrodka Wczasowo-Rekolekcyjnego im. Jana Pawła II „Intra Silvam” w Zakrzowie odbył się Piknik dla Rodzin Zastępczych z terenu powiatu wadowickiego.

Po raz jedenasty w naszym powiecie obchodzony był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Tradycyjnie z tej o

Z okazji 250-lecia lokacji Andrychowa, tutejszy dom kultury przy współpracy z zespołem Big Cyc przygotował teledysk promujący miasto. Właśnie miała miejsce jego premiera. Zobaczcie!

Z okazji 250-lecia lokacji Andrychowa, tutejszy dom kultury przy współpracy z zespołem Big Cyc przygot

Przez  ostatnie dni mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej hucznie świętowali  jubileusz 400-lecia lokacji miasta. Nie zabrakło, koncertów , pokazów i spotkań.  Zwieńczeniem obchodów była gala, na której miasto otrzymało medal Polonia Minor.

Przez  ostatnie dni mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej hucznie świętowali  jubileusz 400-lecia lokac

W Wadowicach rozpoczyna się cykl imprez „Bóg i Ojczyzna” przypominający szereg historycznych oraz duchowych rocznic polskich. 8 lipca wystąpi u nas jednego z wybitnych polskich pianistów-improwizatorów i wirtuozów, Tomasz Trzciński, który uczci rocznicę chrztu papieża św. Jana Pawła II.

W Wadowicach rozpoczyna się cykl imprez „Bóg i Ojczyzna” przypominający szereg historycznych oraz

WCK zaprasza wszystkich chętnych do współtworzenia Reggae Mostu. Poszukiwani są wolontariusze do pomocy przy organizacji wydarzenia, a także do współtworzenia oferty warsztatowej. Są chętni?

WCK zaprasza wszystkich chętnych do współtworzenia Reggae Mostu. Poszukiwani są wolontariusze do pomo

W weekend odbędą się kulminacyjne wydarzenia związane z 400-leciem Kalwarii Zebrzydowskiej. Na tutejszym stadionie w ramach Dni Kalwarii wystąpi Margaret. Przygotowano też mnóstwo innych atrakcji.

W weekend odbędą się kulminacyjne wydarzenia związane z 400-leciem Kalwarii Zebrzydowskiej. Na tutejs

W Andrychowie startuje tegoroczne kino plenerowe. Na placu pod Pałacem Bobrowskich dla widzów przygotowano leżaki, krzesełka i świecę. Będą mogli obejrzeć francuską komedię "Za jakie grzechy, dobry Boże?". Wstęp bezpłatny!

W Andrychowie startuje tegoroczne kino plenerowe. Na placu pod Pałacem Bobrowskich dla widzów przygotow