Coś dla starszych, coś dla młodszych, dla miłośników dobrej zabawy, kina i kreatywnej nauki: tak będą wyglądać ferie w Wadowickim Centrum Kultury. W każdy dzień tygodnia można będzie ciekawie spędzić czas i dobrze się bawić!

Wadowicka Biblioteka Publiczna z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprasza  na głośne czytanie literatury dziecięcej. Celem spotkania jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni oraz zamiłowania do książek.

Po trzynastu latach organizatorzy znanego i lubianego wadowickiego festiwalu Reggae Most chcą zmienić niego jego formułę. Co się zmieni?

Znany pisarz i podróżnik Arkadiusz 'Arun" Milcarz organizuje stand-up na którym opowie o wyprawie do  Indonezji i Papui Nowej Gwinei. Podczas niego  będzie zorganizowana zbiórka pieniędzy na małego Adasia Studnickiego.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach organizuje kolejną muzyczną imprezę, skierowaną także dla środowiska lokalnych melomanów.  To I Ogólnopolski Festiwal Fagotowy – Wadowice 2017.

Uwielbiana przez publiczność grupa Pod Budą zagra w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie z okazji 40-lecia pracy twórczej. To gratka dla miłośników poezji śpiewanej.

„Zabytek Zadbany” jest corocznym konkursem ogłaszanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad nim sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Trwa nabór na tegoroczą edycją pod realizacją Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

"VENITE, ADOREMUS!" to misterium ludowe przygotowane przez Teatr Młodych ze Stryszowa, które wzywało wszystkich świętujących w czas Bożego Narodzenia "Przyjdźcie, aby czcić!". Ale to nie jedyny ich spektakl w ostatnim czasie...

W WCK odbędzie się koncert kwartetu sygnowanego nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka, którego debiut płytowy (Głupi, Mystic Production, 2014) osiągnął status platynowej i wyraźnie zdominował rynek wydawniczy w Polsce.

Wadowicka Biblioteka Publiczna wykupiła abonament dostępu do zasobu „IBUK libra” na kolejny rok, dzięki temu, czytelnicy uzyskują bezpłatny dostęp do blisko 2000 pozycji w języku polskim!

Ponad 100 osób wypełniło praktycznie do ostatniego miejsca salę kameralną WCK na świątecznym koncercie Leny Czechowicz z zespołem towarzyszącym. To był wzruszający występ.

Na scenie kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury wystąpi z koncertem świątecznym Lena Czechowicz w towarzystwie zespołu towarzyszącego. Zaprezentują kolędy, pastorałki oraz piosenki nawiązujące do tematyki świątecznej.

W niedzielę (8.01) o  godzinie 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Sumlińskim, polskim dziennikarzem i pisarzem. Organizatorem spotkania jest Restauracja Pizzeria Verona z Lanckorony.

Dzięki muzykom Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach pod dyrekcją Piotra Kiełbińskiego w sali koncertowej PSM usłyszymy na koncercie noworocznym kompozycje Straussa, Wagnera, Brahmsa czy Liszta.

W Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbył się wernisaż wystawy "Urodziłem się w Wadowicach". To wydarzeniem inicjujące obchody 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.

Organizatorzy powoli "dawkują" nam artystów, którzy wystąpią na siódmej już edycji  Młyn Jazz Festiwalu, ale już wiadomo, że przygotowano prawdziwą petardę. To występ legendy jazzu Herbie Hancocka!

Teatr Próg, Teatr Próg Junior i Teatr Satyry Zielona Mrówa przygotowali unikatowy prezent na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia: to bardzo szczególna płyta z kolędami.

Po 6 latach działalności, znany i lubiany nie tylko w naszym regionie andrychowski zespół Roots Rockets zmienił nazwę. Na jaką?

W świątecznym wydaniu programu TVP3 "Parafia z serca" będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu braci Golców, Kapeli Hanki Wójciak, Jakuba Oczkowskiego i Jacka Wójcickiego, nagrane w Muzeum Dom Rodzinny Świętego Jana Pawła II.

Na wadowickim rynku potrwa  tygodniowy jarmark świąteczny. Będzie można na nim kupić prezenty, oscypki, ryby, pierniki, wędliny, miody czy inne smakołyki. Nie zabraknie też innych atrakcji.