Dzięki Operze Krakowskiej, lanckoroński rynek zamieni się w widownie i miejsce akcji spektaklu "Napój miłosny" Gaetano Donizettiego. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w wiejskim, sielankowym pejzażu.

Dzięki Operze Krakowskiej, lanckoroński rynek zamieni się w widownie i miejsce akcji spektaklu "Napój

Już po raz trzynasty w romantycznej Lanckoronie przez cały weekend odbędzie się Festiwal Zakochanych "Romantyczna Lanckorona". Sporo będzie się tam działo i warto będzie tam zaglądnąć.

Już po raz trzynasty w romantycznej Lanckoronie przez cały weekend odbędzie się Festiwal Zakochanych

W Wadowicach ruszył cykl plenerowych pokazów filmowych "Kino pod gwiazdami" których organizatorem jest magistrat i Wadowickie Centrum Kultury. Pomysł wyszedł od niedawno utworzonej Rady Kobiet. Będą jeszcze cztery takie seansy w różnych sołectwach gminy Wadowice.

W Wadowicach ruszył cykl plenerowych pokazów filmowych "Kino pod gwiazdami" których organizatorem jest

Od piątku (11.08) ulice Wadowic wypełnią się artystami. Wszystko za sprawą X Pleneru malarsko-fotograficznego im. Franciszka Suknarowskiego, na który zaprasza Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej.

Od piątku (11.08) ulice Wadowic wypełnią się artystami. Wszystko za sprawą X Pleneru malarsko-fotogr

Koncerty, zlot food trucków, pole namiotowe, warsztaty, spotkania i kino plenerowe. Tak będzie wyglądał tegoroczny trzydniowy Reggae Most na którym gwiazdami będą O.S.T.R. oraz Kamil Bednarek.

Koncerty, zlot food trucków, pole namiotowe, warsztaty, spotkania i kino plenerowe. Tak będzie wygląda

Recital Grzegorza Turnaua zainaugurował Kameralne Koncerty Jubileuszowe pod hasłem "Krosna kultury", które odbywać się będą w andrychowskim Parku Miejskim, na tarasie Pałacu Bobrowskich. W ten sposób miasto rozpoczęło  koncertowe świętowania 250-lecia.

Recital Grzegorza Turnaua zainaugurował Kameralne Koncerty Jubileuszowe pod hasłem "Krosna kultury", kt

Wadowicka Biblioteka Publiczna po raz kolejny włącza się do akcji "Narodowe Czytanie". 2 września będzie wspólnie czytana będzie dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Trwają zapisy na to wydarzenie.

Wadowicka Biblioteka Publiczna po raz kolejny włącza się do akcji "Narodowe Czytanie". 2 września bę

Wadowickie i kalwaryjskie domy kultury zapraszają na seanse kina plenerowego. To wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół a także zobaczenia interesujących obrazów.

Wadowickie i kalwaryjskie domy kultury zapraszają na seanse kina plenerowego. To wspaniała okazja do sp

Po rocznej przerwie, związanej z obchodami Światowych Dni Młodzieży, wracają do wadowickiej bazyliki wakacyjne koncerty organowe. Zagrają Jennifer Pascual, Witold Zalewski oraz Marek Pawełek z sopranem Ludmiły Staroń.

Po rocznej przerwie, związanej z obchodami Światowych Dni Młodzieży, wracają do wadowickiej bazyliki

Stowarzyszenie GPS Kalwaria zostało laureatem  pierwszej edycji Nagrody Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”.  Otrzymali ją za aktywizację rówieśników w duchu nauczania św. Jana Pawła II.

Stowarzyszenie GPS Kalwaria zostało laureatem  pierwszej edycji Nagrody Metropolity Krakowskiego „Mł

Blisko 60 muzyków Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej z maestro Przemysławem Pasternakiem na czele po raz trzeci wystąpiło w naszym mieście. Najlepsze utwory muzyki filmowej i popularnej przyciągnęły na wadowicki rynek ponad trzy tysiące osób.

Blisko 60 muzyków Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej z maestro Przemysławem Pasternakiem na czele po ra

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej znowu wystąpi na wadowickim rynku! Ekipa pod dyrekcją maestro Przemysława Pasternaka  z udziałem wokalistów zaprezentuje muzykę filmową i rozrywkową. Zapowiada się niezła muzyczna uczta!

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej znowu wystąpi na wadowickim rynku! Ekipa pod dyrekcją maestro Przemys

Do 7 września w  Wadowickiej Bibliotece Publicznej można obejrzeć obrazy Sylwii Prażmowskiej – Kulig. Utrwala ona na płótnie przemijające światy, dawne krajobrazy, naturę i kwiaty. Jest na co popatrzeć.

Do 7 września w  Wadowickiej Bibliotece Publicznej można obejrzeć obrazy Sylwii Prażmowskiej – Kul

"Smaki Ziemi Wadowickiej" to pierwszy wadowicki zeszyt kulinarny, w którym przypominano tradycyjne regionalne potrawy. Ta limitowana publikacja powstała przy współpracy z lokalnymi restauratorami i producentami, kołami gospodyń wiejskich, jak i mieszkańcami Ziemi Wadowickiej.

"Smaki Ziemi Wadowickiej" to pierwszy wadowicki zeszyt kulinarny, w którym przypominano tradycyjne regio

W Kalwarii Zebrzydowskiej, dzięki kilkuletnim staraniom członków Stowarzyszenia „Niezależni Kalwaria”  otwarto wystawę „Dawne rzemiosło kalwaryjskie”.

W Kalwarii Zebrzydowskiej, dzięki kilkuletnim staraniom członków Stowarzyszenia „Niezależni Kalwari

Z okazji 250-lecia lokacji w Andrychowie miasto przygotowało wyjątkowe wydarzenia kulturalne pod hasłem "Kierunek Andrychów". Wystąpią na nich największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zobaczcie, kogo będzie można zobaczyć i usłyszeć.

Z okazji 250-lecia lokacji w Andrychowie miasto przygotowało wyjątkowe wydarzenia kulturalne pod hasłe

Na krakowskim rynku, tuż przy kościele św. Wojciecha już wkrótce zaprezentowana będzie wystawa plenerowa  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, poświęcona osobie pochodzącego z naszego miasta papieża.

Na krakowskim rynku, tuż przy kościele św. Wojciecha już wkrótce zaprezentowana będzie wystawa plen

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Prażmowskiej-Kulig, który odbędzie się w piątkowy (21.07) wieczór o godzinie 18:00.

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Prażmowskiej-Kulig, który

"Dopóki starczy sił" to drugi singiel promujący debiutancką płytę andrychowskiego zespołu Beniamin z gościnnym udziałem Gutka – wokalisty polskiej grupy Indios Bravos. Zobaczcie teledysk.

"Dopóki starczy sił" to drugi singiel promujący debiutancką płytę andrychowskiego zespołu Beniamin

W Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II można już obejrzeć dary papieża Benedykta XVI, przekazane wadowickiej placówce. To trzy pierścienie, korespondencja papieża polaka z kard. Josephem  Ratzingerem oraz fotografia wykonana w czasie mszy świętej z okazji 10. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II 30 października 1988 roku.

W Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II można już obejrzeć dary papieża Benedykta XVI, przekazane wadowi