W gminie Wieprz wzięto się za rozbudową sieci sanitarnej. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mieszkańcy chcą się do niej podłączyć. Urząd gminy apeluje...

W gminie Wieprz wzięto się za rozbudową sieci sanitarnej. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mieszka

Policja, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie a teraz i Starostwo Powiatowe w Wadowicach ostrzegają, że pływanie na wodach niedawno otwartego przez premier Beatę Szydło Zbiornika Świnna Poręba jest nielegalne.

Policja, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie a teraz i Starostwo Powiatowe w Wadowicach ostrz

Wadowicki Urząd Miejski ogłosił kolejny nabór na wolne stanowiska urzędnicze. Potrzeba urzędników głównie po kierunku gospodarka przestrzenna i architektura.

Wadowicki Urząd Miejski ogłosił kolejny nabór na wolne stanowiska urzędnicze. Potrzeba urzędników

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich w pierwszym półroczu 2017 roku  wyniosła 98,4 miliony złotych

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po k

Firma Maspex, współwłaściciel marki Tiger rozwiązała umowę z agencją Agencją J.Walter Thompon (JWT) odpowiedzialną za medialną wpadkę na Instagramie, uderzającą w Powstanie Warszawskie.

Firma Maspex, współwłaściciel marki Tiger rozwiązała umowę z agencją Agencją J.Walter Thompon (J

Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe SA, spada liczba kradzieży własności kolejowej. Niestety złodzieje ciągle kradną sieć trakcyjną, tory, czy inne elementy. Również na liniach kolejowych w powiecie wadowickim.

Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe SA, spada liczba kradzieży własności kolejowej. Niestety

Wadowice biorą się za wprowadzenie elektronicznego systemy opłat za postój samochodami. Takie rozwiązanie na pierwszy ogień będzie wprowadzone na Placu Kościuszki.

Wadowice biorą się za wprowadzenie elektronicznego systemy opłat za postój samochodami. Takie rozwią

Duża wpadka wizerunkowa Maspexu przy promocji napoju Tiger. 1 sierpnia zaprezentowali na Instagramie grafikę z wyciągniętym środkowym palcem i napisem "Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!". W social mediach zawrzało.

Duża wpadka wizerunkowa Maspexu przy promocji napoju Tiger. 1 sierpnia zaprezentowali na Instagramie gra

Od 1 października wraca obniżony wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Placówki ZUS-u spodziewają się dużego wpływu wniosków o emeryturę osób, które już ukończyły ten wiek, lub też osiągną go do końca tego roku.

Od 1 października wraca obniżony wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Placówki

Niedawno radni zgodzili się na odrolnienie 22 hektarów terenów w Choczni. To daje zielone światło dla inwestora. W sieci można znaleźć wizualizację tutejszego... Park Sportu i rozrywki. Zobaczcie!

Niedawno radni zgodzili się na odrolnienie 22 hektarów terenów w Choczni. To daje zielone światło dl

Andrychów ma nową fontannę, która powstała na skwerze na ulicy Metalowców, w miejsce dawnego, nieczynnego od ponad 20 lat urządzenia. Ładna?

Andrychów ma nową fontannę, która powstała na skwerze na ulicy Metalowców, w miejsce dawnego, niecz

1 sierpnia rozpoczął się nowy okres świadczeniowy w Programie "Rodzina 500 plus". Aby dostawać pieniądze, trzeba złożyć nowy wniosek.

1 sierpnia rozpoczął się nowy okres świadczeniowy w Programie "Rodzina 500 plus". Aby dostawać pieni

Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne w czasie długiego sierpniowego weekendu przygotowały ciekawą ofertę dla podróżujących (również z powiatu wadowickiego) do stolicy Tatr.

Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne w czasie długiego sierpniowego weekendu przygotowały cieka

Od 3 lipca  w chrzanowskim oddziale ZUS i podległych jednostkach terytorialnych, w tym również wadowickiej, doradcy emerytalni obsłużyli 3875 osób, z czego 679 poprosiło o wyliczenie prognozowanej emerytury.

Od 3 lipca  w chrzanowskim oddziale ZUS i podległych jednostkach terytorialnych, w tym również wadowi

Gmina Andrychów inwestuje w swoje miejskie media. Budynek w którym mieście się biblioteka a także siedziba Nowin Andrychowskich i Radia Andrychów doczeka się remontu za ponad milion złotych. Reorganizację czeka też redakcja.

Gmina Andrychów inwestuje w swoje miejskie media. Budynek w którym mieście się biblioteka a także si

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński zapowiada cztery nowe mosty w powiecie wadowickim: w Ryczowie, Izdebniku, Łączanach i Brzeźnicy (kładka dla pieszych). Samo przygotowanie projektów będzie kosztowało powiat ponad 160 tysięcy złotych.

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński zapowiada cztery nowe mosty w powiecie wadowickim: w Ryczowie, Izdeb

Kierowcy oprócz gotówki, będą mogli zapłacić mandaty kartą za pomocą terminali płatniczych. Wkrótce do policjantów trafi około 2 tysiące takich urządzeń. Projekt odpowiedniego rozporządzenia jest już w uzgodnieniach.

Kierowcy oprócz gotówki, będą mogli zapłacić mandaty kartą za pomocą terminali płatniczych. Wkr

Od kilku dni "Pociąg Papieski" czyli słynna jednostka EN61-01 znowy jeździ między Bielskiem a Krakowem przez Wadowice. Mimo, że już nie w "pielgrzymkowym" charakterze, ale w regularnych pasażerskich kursach, i tak cieszy pasażerów i miłośników kolei.

Od kilku dni "Pociąg Papieski" czyli słynna jednostka EN61-01 znowy jeździ między Bielskiem a Krakowe

Podopieczni wadowickiego Stowarzyszenia ”Dać Szansę” nie czekają na postępy prac budowlanych nowego centrum z założonymi rękami. Zakasali rękawy, wzięli ze sobą narzędzia i wyruszyli na działkę przy ulicy Kochanowskiego, by odwiedzić plac budowy.

Podopieczni wadowickiego Stowarzyszenia ”Dać Szansę” nie czekają na postępy prac budowlanych nowe

Z najnowszych statystyk GUS wynika, że średnio w naszym kraju na 1 km2 powierzchni przypada 123 osoby, w Małopolsce zaś 223 osoby. A jak wygląda sprawa w gminach miejskich i wiejskich powiatu wadowickiego?

Z najnowszych statystyk GUS wynika, że średnio w naszym kraju na 1 km2 powierzchni przypada 123 osoby,