Produkcja 34 nowych wozów strażackich, które jednostki OSP otrzymają dzięki projektowi województwa małopolskiego, idzie pełną parą. Pierwsza tura może trafić do druhów już w kwietniu. Na liście jest OSP Wieprz i OSP Sułkowice Łęg.

Produkcja 34 nowych wozów strażackich, które jednostki OSP otrzymają dzięki projektowi województwa

Wiadomo już, kto wykona projekt dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczącej budowy krytego basenu w Andrychowie. Magistrat wybrał spośród ośmiu ofert.

Wiadomo już, kto wykona projekt dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczącej budowy krytego base

W gminie Andrychów ruszyła akcja profilaktyczna mająca na celu uświadomienie zagrożenia sprzedaży nieletnim alkoholu. Z tej okazji burmistrz Tomasz Żak wysłał do handlowców list.

W gminie Andrychów ruszyła akcja profilaktyczna mająca na celu uświadomienie zagrożenia sprzedaży n

Zabytkowy budynek dworca w Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie pójdzie do remontu: PKP SA szuka projektantów, którzy wykonają niezbędną dokumentację projektową. Remont ma obejmować elewację, wymianę okien a także dachu.

Zabytkowy budynek dworca w Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie pójdzie do remontu: PKP SA szuka projekta

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej uruchomiło poradnię społecznej działalności. Chcąc w ten sposób pomóc małym organizacjom pozarządowym z terenu naszej gminy.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej uruchomiło poradnię społecznej działalności. Chcąc w te

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach rozpoczeła już wycinkę drzew w miejscu gdzie ma stanąć nowy blok na 12 mieszkań, którego budowa już wkrótce się rozpocznie. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do niego najprawdopodobniej już na wiosnę 2018 roku.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach rozpoczeła już wycinkę drzew w miejscu gdzie ma stanąć nowy

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów wspierająca podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty. Urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku.

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów wspierająca podatników przy rozliczeniu rocz

Podczas Festiwalu Tańca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze zespoły z WCK zaprezentowały niecodzienne choreografie, które zostały docenione przez jury.

Podczas Festiwalu Tańca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze zespoły z WCK zaprezentowały niecodzi

Listonosze z powiatu wadowickiego wybierają się w czwartek (16.03) na pikietę do Krakowa. Będą protestować przeciwko niskim zarobkom i złym warunkom pracy.

Listonosze z powiatu wadowickiego wybierają się w czwartek (16.03) na pikietę do Krakowa. Będą prote

Każdego roku, kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie policji. W  2016 roku przyjęto  411  nowych policjantów.  W roku 2017 zaplanowano przyjąć do służby kolejnych kilkuset. Jesteście chętni?

Każdego roku, kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie policji. W 

Aż 86,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Małopolska przeznaczy na nowoczesne punkty selektywnego zbierania i przetwarzania odpadów, budowę lub modernizację instalacji do odzysku i recyklingu śmieci oraz usuwanie rakotwórczego azbestu i zawierających go wyrobów.

Aż 86,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Małopolska przeznaczy na nowocze

Ośmiu wykonawców z całej Polski zgłosiło się do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczącej budowy krytego basenu w Andrychowie.

Ośmiu wykonawców z całej Polski zgłosiło się do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej i k

Wojewoda małopolski Józef Pilch wręczył wójtom Lanckorony i Spytkowice promesy  na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w ich gminach. W Lanckoronie naprawią powiatówkę, zaś w Spytkowicach odbudują ważny most.

Wojewoda małopolski Józef Pilch wręczył wójtom Lanckorony i Spytkowice promesy  na usuwanie skutkó

Nowe przepisy wprowadzone z początkiem roku spowodowały, że jak powiat długi i szeroki, osoby fizyczne masowo wycinają drzewa i krzewy. Istnieje jednak szereg ograniczeń, o których niektórzy zapominają...

Nowe przepisy wprowadzone z początkiem roku spowodowały, że jak powiat długi i szeroki, osoby fizyczn

Dzięki dotacji z budżetu państwa oraz wsparciu od zarządu powiatu JRG w Wadowicach urządziła w swoim budynku ”Bezpieczny Dom”. Będą prowadzone w nim zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w ramach rządowej akcji „Ognik”.

Dzięki dotacji z budżetu państwa oraz wsparciu od zarządu powiatu JRG w Wadowicach urządziła w swoi

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje: jesteś potencjalnym emerytem? Już teraz złóż wniosek o ustalenie kapitału początkowego. Skróci to czas  załatwiania wniosku o ustalenie prawa do emerytury.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje: jesteś potencjalnym emerytem? Już teraz złóż wniosek o us

Małopolanki są lepiej wykształcone niż mężczyźni i chętniej podnoszą swoje kwalifikacje. Mimo to, są bardziej niż mężczyźni narażone na negatywne skutki bezrobocia. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Małopolanki są lepiej wykształcone niż mężczyźni i chętniej podnoszą swoje kwalifikacje. Mimo to

Parkowanie na liniach, czy na wjeździe i wyjeździe utrudniając życie innym kierowcom: tak niestety wygląda smutna rzeczywistość na bezpłatnym gminnym parkingu przy ulicy Wojtyłów...

Parkowanie na liniach, czy na wjeździe i wyjeździe utrudniając życie innym kierowcom: tak niestety wy

Miesiąc temu z powodu problemów z dachem został zamknięty pasaż handlowy przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Firmy mające tutaj swoje sklepy przenoszą się gdzie indziej.

Miesiąc temu z powodu problemów z dachem został zamknięty pasaż handlowy przy ulicy Krakowskiej w An

W kwietniu w małopolskich gminach, w tym w gminie Wadowice, ruszy pilotażowy projekt „Małopolska Niania”. To pierwszy w kraju program wsparcia dla pracujących rodziców najmłodszych dzieci, w ramach którego będą mogli otrzymać  1500 zł miesięcznie na zatrudnienie dla nich  niani.

W kwietniu w małopolskich gminach, w tym w gminie Wadowice, ruszy pilotażowy projekt „Małopolska Nia