Podczas komisji inicjatyw gospodarczych inwestor zaprezentował ogólny zarys koncepcji zagospodarowania przestrzennego terenów znajdujących się przy drodze krajowej nr 52 w Choczni.

Podczas komisji inicjatyw gospodarczych inwestor zaprezentował ogólny zarys koncepcji zagospodarowania

Od 1 stycznia 2018 roku właściciele małych firm (do 10 osób) czekają zmiany. To prowadzenie ewidencji VAT wyłącznie w formie elektronicznej i przekazywanie danych do systemu Ministerstwa Finansów w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT).

Od 1 stycznia 2018 roku właściciele małych firm (do 10 osób) czekają zmiany. To prowadzenie ewidencj

Maspex zrealizował 19 przejęcie w swojej historii – sfinalizował zakup spółki Aquarex AD, a co za tym idzie naturalnej wody mineralnej Velingrad i zakładu produkcyjnego w Bułgarii.

Maspex zrealizował 19 przejęcie w swojej historii – sfinalizował zakup spółki Aquarex AD, a co za

Przez dwa tygodnie na odcinku linii kolejowej nr 117 między Wadowicami  a Bielskiem Białą Główną znowu zamiast pociągów wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Z jakiego powodu?

Przez dwa tygodnie na odcinku linii kolejowej nr 117 między Wadowicami  a Bielskiem Białą Główną z

Chrzanowski oddział ZUS, pod który podlega również wadowicki inspektorat, wypłacił pierwsze emerytury  dla osób, które skorzystały z obniżonego wieku emerytalnego.

Chrzanowski oddział ZUS, pod który podlega również wadowicki inspektorat, wypłacił pierwsze emerytu

Trwają prace projektowe nad modernizacją linii kolejowej 117. Według projektów, wiadukt w Kleczy Dolnej ma zniknąć a zastąpi go zautomatyzowany przejazd strzeżony. Jak zapowiada burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, to nie koniec kolejowych rewolucji w Wadowicach...

Trwają prace projektowe nad modernizacją linii kolejowej 117. Według projektów, wiadukt w Kleczy Doln

Kolejna, po "Mechaniku" szkoła w Wadowicach doczeka się remontu dachu. Tym razem Starostwo Powiatowe w Wadowicach przeznaczyło z budżetu 70-tysięcy na wyremontowanie dachu wadowickiego liceum.

Kolejna, po "Mechaniku" szkoła w Wadowicach doczeka się remontu dachu. Tym razem Starostwo Powiatowe w

Druhowie z OSP Leńcze, dają dobry przykład.  Właśnie wymienili stary nie ekologiczny piec na nowe piece gazowe, wraz z całą instalacją i nowymi grzejnikami.

Druhowie z OSP Leńcze, dają dobry przykład.  Właśnie wymienili stary nie ekologiczny piec na nowe p

Urząd Miejski w Andrychowie zaprezentował projekt nowego, tym razem krytego basenu oraz jego wizualizację, plan i usytuowanie obiektu. Zobaczcie!

Urząd Miejski w Andrychowie zaprezentował projekt nowego, tym razem krytego basenu oraz jego wizualizac

60 do 40: tak będzie się kształtował udział w kosztach utrzymywania i eksploatacji przeprawy promowej "Drogowiec" na Wiśle w Spytkowicach. To ustalenia Porozumienia Intencyjnego zawartego między powiatem wadowickim oraz trzema innymi jednostkami samorządu terytorialnego.

60 do 40: tak będzie się kształtował udział w kosztach utrzymywania i eksploatacji przeprawy promowe

Po ponad rocznej przerwie mieszkańcy w końcu mogą korzystać z przeprawy promowej przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytkowice – Poręba – Żegoty. Cieszycie się?

Po ponad rocznej przerwie mieszkańcy w końcu mogą korzystać z przeprawy promowej przez Wisłę na dro

W sobotę (30.09) przy ulicy Wojska Polskiego 253/3 otwarto trzecią Biedronkę w Wadowicach. To 6 sklep tej sieci na terenie powiatu wadowickiego i około 2750 w kraju.

W sobotę (30.09) przy ulicy Wojska Polskiego 253/3 otwarto trzecią Biedronkę w Wadowicach. To 6 sklep

Od 1 października weszły  życie przepisy obniżające wiek emerytalny. Kobiety  przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, mężczyźni w wieku 65 lat. Oznacza to, że w IV kwartale tego roku przybędzie  w kraju  331 tysięcy osób uprawnionych do emerytury.

Od 1 października weszły  życie przepisy obniżające wiek emerytalny. Kobiety  przechodzą na emery

W niedzielę (1.10) weszła w życie wdrożona przez rząd PiS reforma służby zdrowia. Co to oznacza dla pacjentów w powiecie wadowickim?

W niedzielę (1.10) weszła w życie wdrożona przez rząd PiS reforma służby zdrowia. Co to oznacza dl

Gminy z powiatu wadowickiego dostaną ponad 13,5 mln zł na wymianę starych pieców i zastąpienie ich nowymi, ekologicznymi, spełniającymi normy. W końcu będzie dało się oddychać?

Gminy z powiatu wadowickiego dostaną ponad 13,5 mln zł na wymianę starych pieców i zastąpienie ich n

Koleje Małopolskie zdobyły tytuł "Lokomotywy Rynku Kolejowego 2017" w kategorii "Nowi przewoźnicy". Doceniono je w gronie najprężniej rozwijających się nowych przewoźników kolejowych. To dobra wiadomość, bo ich pociągi w planach mają kursować również do miejscowości w naszym powiecie.

Koleje Małopolskie zdobyły tytuł "Lokomotywy Rynku Kolejowego 2017" w kategorii "Nowi przewoźnicy". D

Od kilku tygodni mówi się o likwidacji Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Wadowicach. To niepokoi mieszkańców i pacjentów.

Od kilku tygodni mówi się o likwidacji Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła I

Wszystko wskazuje na to, że już od stycznia 2018 roku wprowadzony zostanie zakaz handlu w niedzielę. Na razie w co drugą.

Wszystko wskazuje na to, że już od stycznia 2018 roku wprowadzony zostanie zakaz handlu w niedzielę. N

Chcesz zdecydować na co Województwo Małopolskie ma wydać 8 mln zł? Wystartowało głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Przez dwa i pół tygodnia mieszkańcy będą mogli zdecydować, które ze 160 zadań powinny zostać zrealizowane.  Wśród nich są projekty z powiatu wadowickiego.

Chcesz zdecydować na co Województwo Małopolskie ma wydać 8 mln zł? Wystartowało głosowanie w II ed

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie rozstrzygnął konkurs na realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Małopolsce od 1 października.  Opieka medyczna pozostaje w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie rozstrzygnął konkurs na realizację świadczeń nocnej