Gmina Wadowice ogłosiła właśnie konkurs na opracowanie koncepcji projektowej dla budynku dworca kolejowego. Jego celem jest nadanie temu budynkowi nowych funkcji przez stworzenie miejsca aktywności społecznej.

Gmina Wadowice ogłosiła właśnie konkurs na opracowanie koncepcji projektowej dla budynku dworca kolej

Wadowicki ZZOZ czeka na olbrzymi zastrzyk pieniędzy, pozyskanie unijnej dotacji w wysokości ponad 7 milionów złotych na zakup sprzętu oraz aparatury medycznej dla szpitala oraz powiatowej przychodni.

Wadowicki ZZOZ czeka na olbrzymi zastrzyk pieniędzy, pozyskanie unijnej dotacji w wysokości ponad 7 mil

Urząd Miejski w Andrychowie ogłosił przetarg na na wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej krytego basenu w mieście nad Wieprzówką. Zlokalizowany on będzie przy ulicy Włókniarzy.

Urząd Miejski w Andrychowie ogłosił przetarg na na wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej

Wadowicka Informacja Turystyczna w XII edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej” zajęła 2 miejsce w kategorii punktów 4-gwiazdkowych (najwyższa kategoria).

Wadowicka Informacja Turystyczna w XII edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepsze

Od czerwca ubiegłego roku w Małopolsce działa projekt Life, który ma pomóc w walce o czyste powietrze w regionie. Na jego realizację nasze województwo otrzymało z Komisji Europejskiej ok. 42 mln zł.

Od czerwca ubiegłego roku w Małopolsce działa projekt Life, który ma pomóc w walce o czyste powietrz

Urząd Pracy w Wadowicach otrzymał wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za uzyskanie w ubiegłym roku wysokiej skuteczności działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych.

Urząd Pracy w Wadowicach otrzymał wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za uzysk

Wprowadzono kolejne usprawnienie obsługi klientów w ZUS. Część zaświadczeń, takich jak potwierdzenie niezalegania w opłacaniu składek, są co do zasady wydawane od ręki. Aby je otrzymać od niedawna nie trzeba nawet składać pisemnego wniosku.

Wprowadzono kolejne usprawnienie obsługi klientów w ZUS. Część zaświadczeń, takich jak potwierdzen

Wadowickie wodociągi zakończyły trwający pół roku remont drugiego zbiornika wodnego przy alei Wolności, tuż obok parku, a także rurociągów wokół niego, które były przyczynami częstych awarii.

Wadowickie wodociągi zakończyły trwający pół roku remont drugiego zbiornika wodnego przy alei Wolno

Od 1 marca Wydział Komunikacji i Transportu w Andrychowie będzie miał nową siedzibę, w odnowionym dwupiętrowym budynku, również przy ulicy Rynek, tyle, że kilkadziesiąt metrów dalej niż obecnie.

Od 1 marca Wydział Komunikacji i Transportu w Andrychowie będzie miał nową siedzibę, w odnowionym dw

Zarząd Województwa Małopolskiego podzielił pieniądze na 26 projektów budowy ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych oraz narciarskich tras biegowych. Wśród nich są trasy rowerowe łączące Andrychów, Wadowice, Kęty, Osiek i Wieprz.

Zarząd Województwa Małopolskiego podzielił pieniądze na 26 projektów budowy ścieżek rowerowych, s

Mercedes benz z trzylitrowym silnikiem o mocy 190 koni, kamerą cofania i bogatym medycznym wyposażeniem: to nowy ambulans typu "S" wadowickiego szpitala, który ufundował Urząd Wojewódzki i powiat wadowicki.

Mercedes benz z trzylitrowym silnikiem o mocy 190 koni, kamerą cofania i bogatym medycznym wyposażeniem

Aż 8 mln zł, o których wydaniu zadecydują Małopolanie, zmiana obszaru subregionów, ujednolicenie zasad składania zadań i głosowania oraz zwiększenie praw mieszkańców zgłaszających inicjatywy obywatelskie: to główne zmiany jakie wprowadzono do regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski na ten rok.

Aż 8 mln zł, o których wydaniu zadecydują Małopolanie, zmiana obszaru subregionów, ujednolicenie za

Zakład Ubezpieczeń Społecznych upraszcza język oficjalnych pism kierowanych do swoich klientów. Mniej stron i rubryk będą miały także „zusowskie” formularze.  Będzie łatwiej petentowi?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych upraszcza język oficjalnych pism kierowanych do swoich klientów. Mnie

Brzeźnica pozyskała kolejne środki unijne w wysokości 1,7 mln. złotych. Będą przeznaczone na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej w gminie. Termin całkowitego zakończenia prac zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Brzeźnica pozyskała kolejne środki unijne w wysokości 1,7 mln. złotych. Będą przeznaczone na rozbu

Na terenie lądowiska dla śmigłowców wadowickiego szpitala odbędzie się uroczyste poświęcenie nowego ambulansu zakupionego dzięki dotacji z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. W uroczystości weźmie udział wojewoda małopolski Józef Pilch.

Na terenie lądowiska dla śmigłowców wadowickiego szpitala odbędzie się uroczyste poświęcenie nowe

Od zawsze tam gdzie pojawiał się człowiek pojawiały się też odpady. Wraz ze wzrostem liczby ludzi na Ziemi, rozwojem technologii oraz przemysłu, odpadów jest coraz więcej. Jak każdy z nas, we własnym domu, może stać się przyjacielem natury?

Od zawsze tam gdzie pojawiał się człowiek pojawiały się też odpady. Wraz ze wzrostem liczby ludzi n

Budowa Zbiornika Świnna Poręba, czyli przyszłego Jeziora Mucharskiego wkroczyła w czwarte dziesięciolecie. Wójt Stryszowa Jan Wacławski ma poważne obawy czy termin zakończenia prac w 2017 roku jest możliwy.

Budowa Zbiornika Świnna Poręba, czyli przyszłego Jeziora Mucharskiego wkroczyła w czwarte dziesięcio

Od piątku 10 lutego Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu nowy banknot o nominale 500 złotych. Zobaczcie jak wygląda i jakie ma zabezpieczenia.

Od piątku 10 lutego Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu nowy banknot o nominale 500 złotych. Zob

Sklepowe półki uginają się od produktów i kuszą nas mnogością asortymentu. Jak w gąszczu produktów znaleźć ten najlepszy dla siebie? Z pomocą przychodzą etykiety. To jeden z warunków podjęcia świadomej decyzji zakupowej.

Sklepowe półki uginają się od produktów i kuszą nas mnogością asortymentu. Jak w gąszczu produkt

Z pasażu handlowego przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie, w którym znajduje się wiele sklepów i punktów usługowych, nagle zostali wyproszeni klienci i został on zamknięty do odwołania.

Z pasażu handlowego przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie, w którym znajduje się wiele sklepów i punkt