Gmina Wadowice chce wprowadzić strefę pieszego na placu Jana Pawła II. Przechodnie poruszający się tutaj mieliby pierwszeństwo przed samochodami. Być może już na wiosnę.

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 1 stycznia tego roku, osoba fizyczna na własnej nieruchomości może wyciąć lub usunąć drzewa i krzewy. Wcześniej wiązało się to z wysokimi grzywnami.

Nie działa strona Urzędu Miejskiego w Wadowicach, Starostwa Powiatowego, Wadowickiego Centrum Kultury, Kina Centrum czy Muzeum Miejskiego. Co się stało?

Kilkudziesięciu listonoszy z powiatu wadowickiego spotka się z władzami poczty. Domagają się 1000 złotych podwyżki (do negocjacji) oraz zmniejszenia obsługiwanych rejonów.

Wadowice znalazły się na 6 miejscu najczęściej odwiedzanych miejsc w Małopolsce przez turystów. Tak wynika z badań za rok 2016 przeprowadzonych na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Konsorcjum spółek Empol z Tylmanowej oraz Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami z Krakowa wygrało przetarg i przez dwa i pół roku będzie odbierać odpady od mieszkańców gminy Wadowice.

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wadowicki sztab uzbierał dokładnie 89 821,82 złotych i 304 Euro! To rekord!

Ile kosztuje przejazd Kolejami Małopolskimi, a ile Przewozami Regionalnymi? Czy bilety są wzajemnie honorowane? Na jakie zniżki można liczyć? Od 16 stycznia wchodzi w życie nowy cenniku biletów kolejowych.

34 OSP z całej Małopolski otrzymają nowoczesne samochody i detektory gazowe dzięki rozdaniu środków w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie”.  Wśród nich są też ochotnicy z naszego powiatu.

Tuż przed świętami Kryta Pływalnia "Delfin" w Wadowicach przeszła lifting. Zainwestowano prawie 400 tysięcy złotych w lampy UV, filtry i remont. Jest teraz jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu na południu kraju.

W 2016 roku województwo małopolskie wzbogaciło się o 18 nowych karetek. 8 z nich  to karetki zakupione na Światowe Dni Młodzieży. Pozostałych 10 zakupiono dzięki dotacji Wojewody Małopolskiego. Wadowice też skorzystały.

Do końca stycznia użytkownicy telefonów "na kartę", tzw. prepaidów muszą  zarejestrować swoją kartę SIM.  W przeciwnym wypadku taka karta zostanie wyłączona przez operatora zgodnie z ustawą antyterrorystyczną.

W gminie Lanckorona wójt Tadeusz Łopata wydał dyspozycję, aby strażacy ochotnicy o każdym wyjeździe do akcji informowali go telefonicznie lub SMS. Nie podoba się to druhom.

Feniks Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Radoczy wzbogacił się o nowy samochód. To nowa 7-osobowa Dacia Lodgy, która zastąpi starego, zużytego Forda. Fundatorem samochodu jest powiat wadowicki, który przekazał na jego zakup ponad 55 tysięcy złotych.

Zła wiadomość dla piratów drogowych, którzy przekraczali prędkość o 50 km/h lub więcej w terenie zabudowanym a którzy tłumaczyli się brakiem prawa jazdy przy sobie...

Od kilku dni mamy już prawdziwą zimę z dosyć intensywnymi opady śniegu. Po drogach widać pługi i piaskarki. Warto wiedzieć, kto jest odpowiedzialny w powiecie wadowickim za zimowe utrzymanie dróg.

Warning: Division by zero in /home/q2si/domains/wadowiceonline.pl/public_html/templates/wadowiceonline/html/com_content/category/blog_item.php on line 53

Ciekawostka: ponad 80% klientów jest zadowolonych z osobistego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, doceniając fachowość oraz życzliwość pracowników. To wynik najnowszego badania PBS.

PKP PLK ogłosiły przetarg na renowację odcinka linii kolejowej nr 97 między Skawiną a Suchą Beskidzką. Pracę, która zakończyć mają się w 2020, spowodują, że pociągiem z Krakowa do Zakopanego pojedziemy krócej.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach przygotowuje się do budowy nowego bloku na osiedlu Kopernika w Wadowicach. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do niego najprawdopodobniej na wiosnę 2018 roku.

W Rzykach znaleziono wyziębioną 66-letnia kobietę. Zajęli się nią ratownicy medyczni, wezwano też Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety mimo reanimacji, nie udało się uratować jej życia.