W niedzielę (28.05) w budynku Ośrodka  Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej, każdy chętny będzie mógł  bezpłatnie zbadać swoje zdrowie i skorzystać z porad lekarzy. Odbędzie się tutaj "Biała Niedziela".

W niedzielę (28.05) w budynku Ośrodka  Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej, każdy chętny będzie móg

Gmina Andrychów podpisała umowę z firmą MMI Sp. z o. o ze Zbyszewa na dostawę 14 autobusów, które od 1 stycznia 2018 roku będą obsługiwały linie wewnętrzne na terenie gminy Andrychów.

Gmina Andrychów podpisała umowę z firmą MMI Sp. z o. o ze Zbyszewa na dostawę 14 autobusów, które

Zakończył się organizowany przez gminę Wadowice  konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji projektowej dla budynku dworca kolejowego w Wadowicach. Zgłosiło się do niego 13 pracowni. Zwycięską pracę opracowało biuro projektowe "KartonArchitekci" z Krakowa.

Zakończył się organizowany przez gminę Wadowice  konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji p

Przy nowej, 2,5 kilometrowej drodze łączącej Świnną Porębę z Zagórzem przez Gołębiówkę ustawiono kilka znaków "ustąp pierwszeństwa przejazdu" z dróg... widm. O co chodzi?

Przy nowej, 2,5 kilometrowej drodze łączącej Świnną Porębę z Zagórzem przez Gołębiówkę ustawi

Już po raz siedemnasty rusza projekt Szlachetna Paczka. W województwie małopolskim organizatorzy szukają blisko 120 osób, które będą liderami tej akcji. Poszukiwany jest także organizator wydarzenia w Wadowicach.

Już po raz siedemnasty rusza projekt Szlachetna Paczka. W województwie małopolskim organizatorzy szuka

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest teraz jeszcze prostsze. Nowy przedsiębiorca zgłosi się do ubezpieczeń w ZUS już podczas składania wniosku o rejestrację firmy – w każdym urzędzie miasta lub gminy.

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest teraz jeszcze prostsze. Nowy przedsiębiorca zgło

Jak informuje radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik, wraz z nowym rozkładem jazdy, który wejdzie w życie w grudniu tego roku, szykuje się sporo pozytywnych zmian dla podróżnych jeżdżących koleją z Wadowic do Bielska i Krakowa.

Jak informuje radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik, wraz z nowym rozkładem jazdy, który wej

Na odcinku linii kolejowej nr 117 Wadowice-Bielsko Biała Główna znowu zamiast pociągów wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Z jakiego powodu?

Na odcinku linii kolejowej nr 117 Wadowice-Bielsko Biała Główna znowu zamiast pociągów wprowadzona z

Władze województwa małopolskiego apelują do właścicieli sklepów budowlanych, aby wycofali ze sprzedaży piece i kominki niezgodne z uchwałą antysmogową, która wejdzie w życie 1 lipca tego roku.

Władze województwa małopolskiego apelują do właścicieli sklepów budowlanych, aby wycofali ze sprze

Tylko w ciągu pierwszych 7 dni z usług doradców emerytalnych w ZUS skorzystało ponad 2 tysiące osób. Ponad pół tysiąca z nich otrzymało wyliczenia dotyczące wysokości przyszłej emerytury.

Tylko w ciągu pierwszych 7 dni z usług doradców emerytalnych w ZUS skorzystało ponad 2 tysiące osób

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach, który stoi od sierpnia 2016 roku na brzegu i niszczeje, to niestety ruina: pordzewiały i zniszczony robi przygnębiające wrażenie. Zobaczcie wideo i zdjęcia.

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach, który stoi od sierpnia 2016 roku na brzegu i niszczeje, to niestety rui

W Wadowicach odbędzie się protest byłych pracowników POLOmarket, którzy walczą m.in. o wypłatę zaległych wynagrodzeń za nadgodziny, dodatki za godziny nocne i odszkodowania za pozbawianie prawa do przerwy.

W Wadowicach odbędzie się protest byłych pracowników POLOmarket, którzy walczą m.in. o wypłatę za

Starostwo zdobyło aż 10 mln zł na poprawę usług geodezyjnych i kartograficznych. Dzięki temu większość spraw będziemy mogli załatwiać teraz o wiele szybciej, i to bez wychodzenia z domu!

Starostwo zdobyło aż 10 mln zł na poprawę usług geodezyjnych i kartograficznych. Dzięki temu więks

Na większości arterii wyjazdowych Wadowic zamontowano kamery rejestrujące wjeżdżających i wyjeżdżających z Wadowic, podobnie jak na kilku newralgicznych skrzyżowaniach i ulicach. W jakim celu?

Na większości arterii wyjazdowych Wadowic zamontowano kamery rejestrujące wjeżdżających i wyjeżdż

W związku z wprowadzeniem nazw ulic w Lanckoronie pojawił się problem wymiany dokumentów przez mieszkańców. Urzędnicy wyszli naprzeciw i wprowadzili ulgi przy wymianie dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy.

W związku z wprowadzeniem nazw ulic w Lanckoronie pojawił się problem wymiany dokumentów przez mieszk
Wadowice w końcu mają nowe logo i identyfikację wizualną.

Po dwóch nieudanych próbach wybrania logo, Wadowice wracają do starego, sprawdzonego miejskiego herbu, który w uproszczonej formie, razem z kluczami papieskimi, są punktem wyjścia do identyfikacji wizualnej miasta.

Po dwóch nieudanych próbach wybrania logo, Wadowice wracają do starego, sprawdzonego miejskiego herbu,

ZUS przygotowuje się do zwiększonej ilości klientów w związku z planowanym jeszcze w tym roku obniżeniem wieku emerytalnego. W placówkach rozpoczyna się pilotaż projektu doradcy emerytalnego.

ZUS przygotowuje się do zwiększonej ilości klientów w związku z planowanym jeszcze w tym roku obniż
W Wieprzu przebudują niebezpieczne skrzyżowanie

W Wieprzu przebudują niebezpieczne skrzyżowanie. Tzw. "rondo wójtowej" zniknie, poszerzona zostanie jezdnia, powstaną nowe chodniki a przede wszystkim tzw. wyspy bezpieczeństwa.

W Wieprzu przebudują niebezpieczne skrzyżowanie. Tzw. "rondo wójtowej" zniknie, poszerzona zostanie je

Burmistrzowie Zatora i Wadowic a także wójtowie Spytkowic i Tomic apelują do marszałka Jacka Krupy w sprawie podjęcia wspólnych działań mających na celu rewitalizację linii kolejowej nr 103 i powrót na nią pociągów.

Burmistrzowie Zatora i Wadowic a także wójtowie Spytkowic i Tomic apelują do marszałka Jacka Krupy w

W poniedziałek (24.04)  wójtowie gmin Tomice i Brzeźnica i wadowickie wodociągi podpisały porozumienie w sprawie wspólnej realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa sieci wodociągowej do Stacji Uzdatniania Wody w Witanowicach”.

W poniedziałek (24.04)  wójtowie gmin Tomice i Brzeźnica i wadowickie wodociągi podpisały porozumie