W sklepie internetowym fundacji Nasza Przyszłość powiązanej z ojcem Rydzykiem sprzedawane są po 5 złotych relikwie związane ze św. Janem Pawłem II. Ktoś się skusi?

W sklepie internetowym fundacji Nasza Przyszłość powiązanej z ojcem Rydzykiem sprzedawane są po 5 z

Małopolska wzbogaci się o ponad 220 km nowych dróg w ramach zaktualizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W zaktualizowanym programie po raz pierwszy zapisano także Beskidzką Drogę Integracyjną.

Małopolska wzbogaci się o ponad 220 km nowych dróg w ramach zaktualizowanego Programu Budowy Dróg Kra

Od 1 sierpnia wzrastają opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków.  Podwyżka dotyczy miasta i gminy Wadowice, ale także Kalwarii Zebrzydowskiej i Tomic, bo Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji tam również dostarcza wodę.

Od 1 sierpnia wzrastają opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków.  Podwyżka dotyczy miasta i gminy W

W województwie małopolskim brakuje policjantów. Stąd policja organizuje nabór. Stawia na młodych ludzi absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby.

W województwie małopolskim brakuje policjantów. Stąd policja organizuje nabór. Stawia na młodych lu

Pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota" opublikowało ranking zamożności samorządów za rok 2016. Jak wypadły gminy powiatu wadowickiego?

Pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota" opublikowało ranking zamożności samorządów za rok 2016.

To spore ułatwienie dla mieszkańców i turystów. W Rzykach zamontowano tablice z nazwami osiedli. Znajduje się na nich także herb tej miejscowości.

To spore ułatwienie dla mieszkańców i turystów. W Rzykach zamontowano tablice z nazwami osiedli. Znaj

Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Zebrzydowice to miejscowości w naszym powiecie, które otrzymają unijne pieniądze na remonty i budowę nowych przedszkoli.

Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Zebrzydowice to miejscowości w naszym powiecie

Czy korona zapory Zbiornika Świnna Poręba, z której prezentuje się malowniczy widok na okolice, będzie dostępna dla mieszkańców i turystów do zwiedzania?

Czy korona zapory Zbiornika Świnna Poręba, z której prezentuje się malowniczy widok na okolice, będz

Handlowcy z 6 sklepów w pawilonach przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie muszą opuścić miejsce w którym od lat handlowali. Wkrótce rozpocznie się tutaj budowa krytego basenu.

Handlowcy z 6 sklepów w pawilonach przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie muszą opuścić miejsce w któ

Andrychów będzie miał nową fontannę, która powstaje na skwerze na ulicy Metalowców, w miejsce dawnego urządzenia, nieczynnego od ponad 20 lat.

Andrychów będzie miał nową fontannę, która powstaje na skwerze na ulicy Metalowców, w miejsce dawn

Ruszyła Budowa Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego Stowarzyszenia „Dać Szansę” w Wadowicach.   Do końca roku planowane jest osiągnięcie stanu surowego zamkniętego budynku. Budowa podzielona jest na 3 lata a jej całkowity koszt wynosi 4,5 ml. zł.  

Ruszyła Budowa Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego Stowarzyszenia „Dać Szansę” w Wa

Radni województwa jednogłośnie dali zielone światło pionierskiemu w skali kraju projektowi "Małopolska Niania".  Pieniądze trafią również do gminy Wadowice.

Radni województwa jednogłośnie dali zielone światło pionierskiemu w skali kraju projektowi "Małopol

Od 400 do 500 zł brutto podwyżek wynagrodzeń w przeliczeniu na liczbę etatów mają otrzymać w ciągu pół roku pracownicy trzech Domów Pomocy Społecznej oraz ośrodka "Feniks". Tak postanowił Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Od 400 do 500 zł brutto podwyżek wynagrodzeń w przeliczeniu na liczbę etatów mają otrzymać w ciąg

Tomice, dzięki środkom unijnym, otrzymają 1954 927,00 na budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami, przepompowniami przydomowymi i sieciowymi wraz z instalacją elektryczną zalicznikową i instalacją oświetleniową terenu przepompowni.

Tomice, dzięki środkom unijnym, otrzymają 1954 927,00 na budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przył

Mimo tego, że Ziornik Świnna Poręba z wodą prezentuje się całkiem nieźle i spora grupa mieszkańców korzysta już z jego uroków, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, zarządca akwenu, ostrzega, że ciągle jest to plac budowy.

Mimo tego, że Ziornik Świnna Poręba z wodą prezentuje się całkiem nieźle i spora grupa mieszkańc

Gmina Wadowice rozpoczęła pracę, których celem ma być reorganizacja, uporządkowanie i stworzenie nowego modelu ruchu na terenie Wadowic. W tym celu organizuje też konsultacje społeczne dla mieszkańców.

Gmina Wadowice rozpoczęła pracę, których celem ma być reorganizacja, uporządkowanie i stworzenie no

Play ograniczył zasięg roamingu krajowego. Spora grupa użytkowników z powiatu wadowickiego narzeka z tego powodu na zasięg. O co chodzi i jak sobie radzić?

Play ograniczył zasięg roamingu krajowego. Spora grupa użytkowników z powiatu wadowickiego narzeka z

We wrześniu tego roku rozpocznie się budowa centrum medyczno-rehabilitacyjnego w Brzeźnicy. Wiemy już, jak będzie wyglądało.

We wrześniu tego roku rozpocznie się budowa centrum medyczno-rehabilitacyjnego w Brzeźnicy. Wiemy już

Jerzy Korkowski zastąpił Wiesława Wróbla na stanowisku prezesa zarządu w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej "Termowad", dostarczającej ciepło na terenie gminy Wadowice. Za jego miejsce w radzie nadzorczej burmistrz Klinowski powołał Pawła Oleksego.

Jerzy Korkowski zastąpił Wiesława Wróbla na stanowisku prezesa zarządu w Przedsiębiorstwie Energety

Zarząd Województwa Małopolskiego dokonał wyboru 38 projektów do dofinansowania. Wśród 10 projektów wybranych w całym w subregionie Małopolska Zachodnia znalazł się projekt budowy kompleksu rekreacyjnego w Dąbrówce na Grodzisku w gminie Stryszów.

Zarząd Województwa Małopolskiego dokonał wyboru 38 projektów do dofinansowania. Wśród 10 projektó