W placówkach gminy Wadowice, głównie w przedszkolach i szkołach, pojawią się tablice z informacją o aktualnym stanie powietrza oraz informacje, jak  w zależności od jego jakości postępować.

W placówkach gminy Wadowice, głównie w przedszkolach i szkołach, pojawią się tablice z informacją

Młodzi studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci wzięli udział w wykładzie z posłem Józefem Brynkusem (Kukiz'15). Opowiadał o tym jak działa polski Sejm. Jak się okazuje, młode pokolenie interesuje się życiem społecznym i politycznym.

Młodzi studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci wzięli udział w wykładzie z posłem Józefem Brynkus

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy włącza się w akcję "Niebieski Tydzień" i "Ogólnopolski Dzień Ofiar Przestępstw". Będą tam pełnić dyżury specjaliści. Celem akcji jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy włącza się w akcję "Niebieski Tydzień" i "Ogólnopolski Dz

Taka ciekawostka. "Mechanik" przeprowadził ankietę wśród uczniów klas pierwszych. Jej celem było pozyskanie informacji na temat zadowolenia z wyboru szkoły. Co się okazało?

Taka ciekawostka. "Mechanik" przeprowadził ankietę wśród uczniów klas pierwszych. Jej celem było po

Narciarze mogli sprawdzić, jak to jest jechać na stoku po alkoholu. Wszystko to dzięki alkogoglom w ramach akcji "Bezpieczny Stok" zorganizowanej przez policję i Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie.

Narciarze mogli sprawdzić, jak to jest jechać na stoku po alkoholu. Wszystko to dzięki alkogoglom w ra

Podobnie jak w zeszłym roku, wójt gminy Stryszów postanowił uhonorować i wesprzeć czworo wybitnie uzdolnionych młodych zawodników, którzy  odnoszą znaczące sukcesy sportowe na forum ogólnopolskim i międzynarodowym.

Podobnie jak w zeszłym roku, wójt gminy Stryszów postanowił uhonorować i wesprzeć czworo wybitnie u

Około 10 tysięcy złotych otrzyma od zarządu powiatu Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach na zakup urządzeń multimedialnych. Będą one służyć do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w ramach programu rządowego "Bezpieczna+". 

Około 10 tysięcy złotych otrzyma od zarządu powiatu Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach na zakup urzą

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wadowicach odwiedziła policja. Profilaktyczne spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wadowicach odwiedziła policja. Profi

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach i podległe komisariaty jak co roku w ferie organizują „Dni Otwartych Komend” dla najmłodszych. Celem takich spotkań jest zapoznanie dzieci i młodzieży ze specyfiką pracy policji oraz ciekawe zorganizowanie czasu wolnego.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach i podległe komisariaty jak co roku w ferie organizują „Dni Otw

Gmina Kalwaria inwestuje w rozbudowę przedszkoli. Właśnie oddano do użytku  trzy nowe sale w Przytkowicach, gdzie opiekę znajdzie 72 dzieci.

Gmina Kalwaria inwestuje w rozbudowę przedszkoli. Właśnie oddano do użytku  trzy nowe sale w Przytko

W środę (25.01) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w  Wadowicach.

W środę (25.01) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Pre

Dawid Foryś, obecnie student Politechniki Krakowskiej a jeszcze kilka miesięcy temu, uczeń wadowickiego "Mechanika" zajął III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).

Dawid Foryś, obecnie student Politechniki Krakowskiej a jeszcze kilka miesięcy temu, uczeń wadowickieg

W Barwałdzie Górnym otwarto oddział przedszkolny przy szkole  Zespole Szkół nr  5  w Barwałdzie Górnym. Będzie do niego uczęszczać 25 dzieci. To miły prezent na 10- lecie nadania placówce imienia Karola Wojtyły.

W Barwałdzie Górnym otwarto oddział przedszkolny przy szkole  Zespole Szkół nr  5  w Barwałdzie

Wady chodu i postawy to poważny problem zdrowotny u dzieci, którymi opiekuje się Stowarzyszenie "Dać Szansę" z Wadowic. Aby pomóc rozwiązać ten problem rehabilitantki wzięły udział w kursie "Analiza i terapia zaburzeń chodu", dzięki którym zyskały nowe kwalifikacje.

Wady chodu i postawy to poważny problem zdrowotny u dzieci, którymi opiekuje się Stowarzyszenie "Dać

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa sprawdzającego wiedzę pierwszoklasistów na temat bezpiecznych zachowań w trudnych sytuacjach. W naszym powiecie najlepiej wypadły szkoły z Andrychowa, Wadowic, Frydrychowic i Ryczowa.

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa sprawdzającego wiedzę pierwszoklasistów na te

W powiecie najlepszymi szkołami okazały się I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity oraz Technikum nr 1 w ZS nr 2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach. Tak wynika z rankingu, który już po raz 19. ogłosił miesięcznik "Perspektywy".

W powiecie najlepszymi szkołami okazały się I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity oraz Tec

Andrychowscy policjanci wraz ze swoimi kolegami ze Straży Miejskiej wręczali elementy odblaskowe osobom, które wieczorem opuszczały mury świątyni w Targanicach i nieoświetlone ruszały w drogę powrotną do swych domów.

Andrychowscy policjanci wraz ze swoimi kolegami ze Straży Miejskiej wręczali elementy odblaskowe osobom

128  najzdolniejszych uczniów i studentów z Małopolski zostało tegorocznymi stypendystami Sapere Auso. Wród nich jest uczeń Zespołu Szkół nr 2 (popularnego "Mechanika") Jakub Burzyński!

128  najzdolniejszych uczniów i studentów z Małopolski zostało tegorocznymi stypendystami Sapere Au

Powiat wadowicki sfinalizował remont warsztatów gastronomicznych i kotłownie w Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach. Dzięki temu kucharze, kelnerzy oraz cukiernicy nareszcie mogą korzystać z pomieszczeń bez konieczności wychodzenia na zewnątrz budynku.

Powiat wadowicki sfinalizował remont warsztatów gastronomicznych i kotłownie w Zespole Szkół nr 3 w

W Wieprzu policjanci wadowickiej drogówki,  Bielsko-Żywieckiego Caritasu i firmy ubezpieczeniowej Salut przeprowadzili akcję "Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie" podczas której rozdano wiernym elementy odblaskowe.

W Wieprzu policjanci wadowickiej drogówki,  Bielsko-Żywieckiego Caritasu i firmy ubezpieczeniowej Salu