Uczniowie 2 klasy technikum informatycznego ZS nr 2 w Wadowicach, odnieśli ogromny sukces w tegorocznym Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych – Kraków 2017. Jury doceniło ich aplikację potrafiącą zabezpieczyć dane w systemie Linux.

Uczniowie 2 klasy technikum informatycznego ZS nr 2 w Wadowicach, odnieśli ogromny sukces w tegorocznym

Studenci krakowskiej AWF rozpoczęli wykładem na temat zadań i roli informatora turystycznego w promocji turystycznej cykl zajęć fakultatywnych realizowanych przez Centrum Informacji Turystycznej w Wadowicach.

Studenci krakowskiej AWF rozpoczęli wykładem na temat zadań i roli informatora turystycznego w promocj

„Nowoczesne kompetencje organizacji edukacyjnej” to następny projekt ZDZ Andrychów i Wadowice, tym razem skierowany do nauczycieli. Ale to nie wszystko: placówka przygotowuje się na pozyskanie prawie 3 mln zł na jej rozwój.

„Nowoczesne kompetencje organizacji edukacyjnej” to następny projekt ZDZ Andrychów i Wadowice, tym

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach, czyli popularnego "Mechanika" po raz kolejny wzięli udział w akcji krwiodawstwa. Namawiają do tego również innych.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach, czyli popularnego "Mechanika" po raz kolejny wzięli udzia

Adam Penkała, uczeń Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu  „Sprawny w zawodzie technik technologii drewna”. Wielki sukces osiągnął również inny uczeń tej szkoły, Adam Oliwa.

Adam Penkała, uczeń Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej został l

Michał Gutkowski, uczeń klasy 3G I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach, został Laureatem LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jest to główna olimpiada z wiedzy o społeczeństwie, organizowana pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Michał Gutkowski, uczeń klasy 3G I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach, zost

Małopolska inwestuje w kształcenie zawodowe, tworząc  Centra Kompetencji Zawodowych. Powstanie ich aż 45. Powiat wadowicki otrzymał w tym roku najwyższą pulę na taki projekt.

Małopolska inwestuje w kształcenie zawodowe, tworząc  Centra Kompetencji Zawodowych. Powstanie ich a

Nauczyciele z Wadowic także przyłączają się do ogólnopolskiego strajku strajk nauczycieli i pracowników oświaty. 31 marca w szkołach nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne, nie będzie też działać stołówka.

Nauczyciele z Wadowic także przyłączają się do ogólnopolskiego strajku strajk nauczycieli i pracown

Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach uzyskał jako pierwsza placówka w mieście tytuł Lidera Szkoły Promującej  Bezpieczeństwo.

Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach uzyskał jako pierwsza placówka w mieście tytuł Lidera

Urząd Miejski w Wadowicach  jak co roku angażuje się w akcję "Godzina dla Ziemi WWF" i namawia mieszkańców na 60 minutowe wyłączenie światła. Tym razem budynek magistratu zgaśnie na cały weekend.

Urząd Miejski w Wadowicach  jak co roku angażuje się w akcję "Godzina dla Ziemi WWF" i namawia miesz

Michał Zajda, uczeń ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, został jednym z laureatów wojewódzkiego etapu konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Michał Zajda, uczeń ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, został jednym z laureatów wojewódzkiego etapu k

Trzech uczniów wadowickiego "Mechanika" pod okiem nauczyciela skonstruowało urządzenie wykorzystujące w produkcji energii elektrycznej ciepło zawarte w gruncie. Ich projekt doceniło jury ogólnopolskiego konkursu „Energia przyszłości - moja szkoła jako wyspa energetyczna”.

Trzech uczniów wadowickiego "Mechanika" pod okiem nauczyciela skonstruowało urządzenie wykorzystujące

W wadowickim "Mechaniku" otwarto nową przyszkolną strzelnicę sportową. Będzie służyć głównie uczniom Liceum Policyjnego do rozwijania strzeleckich umiejętności. Obiekt przetestował starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

W wadowickim "Mechaniku" otwarto nową przyszkolną strzelnicę sportową. Będzie służyć głównie uc

Mateusz Nowak i Łukasz Serwin, dwaj uczniowie IV klasy Technikum Informatycznego wadowickiego „Mechanika” stanęło na podium finału XII edycji Konkursu Wiedzy Informatycznej i Turystycznej w Suchej Beskidzkiej.

Mateusz Nowak i Łukasz Serwin, dwaj uczniowie IV klasy Technikum Informatycznego wadowickiego „Mechani

Młodzież Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięła udział w akcji edukacyjnej mającej na celu uwrażliwienie ich na problem zagrożeń środowiska, głównie tych związanych z niską emisją.

Młodzież Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięła

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców oraz przyszłych absolwentów gimnazjów, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu nr 2 w Wadowicach, czyli popularnego "Mechanika" organizują   19 i 20  marca  Dni Otwarte.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców oraz przyszłych absolwentów gimnazjów, dyrekcj

Zuchy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP zwiedziły Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. Zwiedziły pomieszczenia, obejrzeli policyjny sprzęt i samochody oraz przygotowały się do zdobycia sprawność policjanta.

Zuchy z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP zwiedziły Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. Zwiedziły pomie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawodawczego w Radoczy otrzymał 250 tysięcy złotych z Ministerstwa Edukacji Narodowej na zakup nowoczesnych pracowni oraz specjalistycznego, wysokiej klasy sprzętu do nauki zawodów mechanicznych.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawodawczego w Radoczy otrzymał 250 tysięcy złotych z Minister

We wtorek (28.02) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Dzień Otwarty promujący działalność placówki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji oświatowych z powiatu wadowickiego, powiatu suskiego oraz rodzice uczniów.

We wtorek (28.02) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Dzień

Wadowiczanin, regionalista i historyk dr Konrad Meus na wykładzie w Uniwersytecie Trzeciego wieku opowie o wadowickim sądzie okręgowym i procesie rewolucjonistki Wandy Krahelskiej-Dobrodzickiej.

Wadowiczanin, regionalista i historyk dr Konrad Meus na wykładzie w Uniwersytecie Trzeciego wieku opowie