To będzie ponownie wielkie święto dla całej Małopolski. Kolarze 74. wyścigu Tour de Pologne ponownie przejadą przez nasz region, 29 lipca odwiedzą też m.in. Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice.

Trwają przygotowania do  naszego narodowego wyścigu 74. Tour de Pologne UCI Word Tour, planowanego w dniach 29 lipca - 4 sierpnia. W sobotę (29.07) kolarze przejadą przez powiat wadowicki podczas liczącego 136 kilometrów I etapu z Krakowa do Krakowa, tym razem w kierunku odwrotnym, niż znaliśmy z lat poprzednich. Około godziny 14:30 pojawią się w Brodach, potem w Izdebniku i Kalwarii Zebrzydowskiej, by drogą krajową nr 52 około godziny  14:57 przejechać przez wadowicki rynek i dalej ulicą Gimnazjana i krajówką nr 28 w stronę Tomic, Witanowic, Woźnik, Bachowic, Spytkowic na drogę krajową nr 44 przez Łączany do Krakowa.

Czesław Lang, który przez wiele lat swej zawodowej kariery ścigał się we Włoszech, darzy niezwykłym, sentymentem postać św. Jana Pawła II i wszystkie miejsca z nim związane. Stąd pewnie dlatego na trasie wyścigu ponownie pojawiły się Wadowice.

Ostatni raz  Tour de Pologne  przebiegał przez powiat wadowicki w ubiegłym roku. 14 lipca 2016 kolarze przejechali drogą krajową nr 28 od Zatora przez Radoczę, Tomice, Wadowice i droga krajową nr 52 przez Barwałd Dolny, Barwałd Górny, Kalwarię Zebrzydowską i dalej przez Sułkowice do Myślenic i Nowego Sącza. Z tej okazji wzdłuż całej trasy ustawiło się sporo kibiców i gapiów.

Najciekawszym momentem przejazdu liczącego 240 kilometrów trzeciego etapu z Zawiercia do Nowego Sącza  był chyba odcinek wadowicki, w którym czołówka krajowych i zagranicznych zawodników po godzinie 14:20 walczyła o punkty Lotnej Premii Lotto. Kamil Gradek wygrał lotny finisz w Wadowicach, drugi był Matej Mohoric, zaś trzeci Siergiej Nikolaev. Peleton miał ponad sześć minut straty do uciekających.

Tuż przed przejazdem peletonu rozdawano gadżety, czy robiono sobie zdjęcia. Można było też uścisnąć dłoń i zamienić kilka słów z legendarnym Czesławem Langiem, który przez wiele lat swej zawodowej kariery ścigał się we Włoszech i od lat jest organizatorem tego prestiżowego wyścigu. Z okazji 73. Tour de Pologne, Urząd Miejski w Wadowicach przygotował sporo atrakcji: rowerki do spinningu, fotościankę, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie a także pokaz umiejętności rowerowych Team Aquila.

Tak wyglądał 73. Tour de Pologne w Wadowicach:

znaleziono na wadowiceonline.pl:
http://wadowiceonline.pl/sport#sigFreeId846f915cfb

 

AKTUALIZACJA (PONIEDZIAŁEK, 24 LIPCA 2017 2017 14:05)

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Marcin Guzik, Krzysztof Cabak)

To będzie ponownie wielkie święto dla całej Małopolski. Kolarze 74. wyścigu Tour de Pologne ponowni

​Przy szkole w Sułkowicach Łęgu powstaje boisko wielofunkcyjne waz z piłkochwytami, skocznię w dal z rozbiegiem, ściankę do tenisa, stół do ping-ponga, a do tego ławki inna małą architekturę.

​Przy szkole w Sułkowicach Łęgu powstaje boisko wielofunkcyjne waz z piłkochwytami, skocznię w dal

Urząd Miejski w Wadowicach oraz Klub Szachowy TKKF Leskowiec Wieża Wadowice zapraszają  na Plac Jana Pawła II. Odbędą się tutaj obchody Międzynarodowego Dnia Szachów.

Urząd Miejski w Wadowicach oraz Klub Szachowy TKKF Leskowiec Wieża Wadowice zapraszają  na Plac Jana

WKS Żarek Barwałd Górny rekrutuje dzieci i młodzież: ma już ponad 50 zgłoszeń do drużyn piłkarskich. Nie ma ograniczeń co do gminy czy powiatu. Zapraszają wszystkich. Są chętni?

WKS Żarek Barwałd Górny rekrutuje dzieci i młodzież: ma już ponad 50 zgłoszeń do drużyn piłkars

Już w najbliższą niedzielę  (16.08) odbędzie się trzecia już edycja półmaratonu górskiego z Rzyk do Jaroszowic. W tym roku zgłosiło się do prawie 400 zawodników.

Już w najbliższą niedzielę  (16.08) odbędzie się trzecia już edycja półmaratonu górskiego z Rz

Organizowany od kilu lat przez gminę Turniej o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku wygrała Kalwarianka, która  w finale pokonała gospodarzy Turnieju Olimpię Zebrzydowice 2:0, trzecie miejsce zajął Sokół Przytkowice.

Organizowany od kilu lat przez gminę Turniej o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku wygr

Na boisku "Mechanika" odbędą się bezpłatne warsztaty jazdy na rolkach. To dobra okazja dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z tym sportem, albo podszkolić swoje umiejętności.

Na boisku "Mechanika" odbędą się bezpłatne warsztaty jazdy na rolkach. To dobra okazja dla tych, któ

Wraz z zakończeniem roku szkolnego zakończyły się ligowe zmagania w rozgrywkach juniorów młodszych, trampkarzy młodszych, młodzików, orlików, żaków i skrzatów. Również PUKS Karol Wadowice podsumował sezon

Wraz z zakończeniem roku szkolnego zakończyły się ligowe zmagania w rozgrywkach juniorów młodszych,

To już stało się tradycją. Kolejny rok z rzędu Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydowskiej aby rozegrać przedsezonowy sparing. Rywalem Białej Gwiazdy będzie zespół Puszczy Niepołomice.

To już stało się tradycją. Kolejny rok z rzędu Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydows

Ponad 500 zawodników z 7 krajów wzięło udział w VII Międzynarodowym Turnieju Karate ONE WORLD ONE KYOKUSHIN. Zawodnicy z Małopolskiego Klubu Karate Oyama pokazali, że nie mają się czego wstydzić.

Ponad 500 zawodników z 7 krajów wzięło udział w VII Międzynarodowym Turnieju Karate ONE WORLD ONE K

W minionym sezonie młodzi piłkarze z Parafialnego Klubu Sportowego „Św. Józef” wielokrotnie zaskoczyli wszystkich wysokimi osiągnięciami. Chłopcy z kategorii Żak pod czujnym okiem trenera Przemysława Opyrchała wzbijali się na wyżyny swoich piłkarskich możliwości.

W minionym sezonie młodzi piłkarze z Parafialnego Klubu Sportowego „Św. Józef” wielokrotnie zasko

Piłkarze (rocznik 2003) z PUKS Karol Wadowice dzięki ciężkiej pracy pozostali w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. Niestety w składzie brakuje zawodników. Jeden z rodziców postanowił zaapelować do wszystkich chętnych, którzy chcieliby wstąpić do drużyny.

Piłkarze (rocznik 2003) z PUKS Karol Wadowice dzięki ciężkiej pracy pozostali w Małopolskiej Lidze T

W  Zespole Szkół nr 2 w Wadowicach, popularnym „Mechaniku”  odbył się I Międzyszkolny Marszobieg  „Gorzeniada 2017”. W zawodach wzięło udział dwanaście trzyosobowych drużyn z 3 wadowickich szkół średnich.

W  Zespole Szkół nr 2 w Wadowicach, popularnym „Mechaniku”  odbył się I Międzyszkolny Marszobi

W weekend zorganizowano już po raz czwarty otwarte gminne Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym "O Puchar Burmistrza Wadowic", które rozgrywane były na kortach tenisowych w Parku Miejskim w Wadowicach, Gorzeniu i Jaroszowicach. Kto najlepiej walczy rakietą?

W weekend zorganizowano już po raz czwarty otwarte gminne Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym "O Puchar Burmis

Ponad 130 strażaków, 60 tandemów i 25 sztafet wzięło udział w  zawodach Firefighter Combat Challenge, które po raz trzeci odbyły się  na wadowickim rynku. Było na co popatrzeć.

Ponad 130 strażaków, 60 tandemów i 25 sztafet wzięło udział w  zawodach Firefighter Combat Challen

Wadowice 1, drużyna złożona z wadowickich wędkarzy, zajęła II miejsce w 55. edycji zawodów im. prof. Romaniszyna, zaliczanych do Grand Prix Polski w wędkarstwie muchowym. Wzięło w nich udział 113 zawodników z całej Polski reprezentujących 35 drużyn.

Wadowice 1, drużyna złożona z wadowickich wędkarzy, zajęła II miejsce w 55. edycji zawodów im. pro

Bieg po klatce z pakietem węży, uderzenie 5 kg młotem, biegi z wężami, gaszenie pożaru i ewakuowanie ważącego 80 kg poszkodowanego: tak będą wyglądać zawody Wadowice Firefighter Combat Challenge, które po raz trzeci odbędą się na wadowickim rynku.

Bieg po klatce z pakietem węży, uderzenie 5 kg młotem, biegi z wężami, gaszenie pożaru i ewakuowani

Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Chocznia po raz kolejny zaprasza wszystkich chętnych na Otwarte Mistrzostwa Wadowic w Tenisie Ziemnym. Do wyboru trzy kategorie: mężczyźni open, mężczyźni+45 oraz kobiety open. Trwają jeszcze zapisy.

Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Chocznia po raz kolejny zaprasza wszystkich chętnych na Otwarte Mistrzost

Ojciec dwójki dzieci, kibic z Andrychowa stracił dwa palce podczas niedawnego meczu Beskidu Andrychów i Unii Oświęcim. Próbował ratować innych od wybuchu petardy. Klub został ukarany karą 750 złotych.

Ojciec dwójki dzieci, kibic z Andrychowa stracił dwa palce podczas niedawnego meczu Beskidu Andrychów

Kusi spacerowiczów, rowerzystów, kusi też miłośników sportów ekstremalnych. Zobaczcie jak wygląda zjazd z Gołębiówki nową drogą na longboardzie!

Kusi spacerowiczów, rowerzystów, kusi też miłośników sportów ekstremalnych. Zobaczcie jak wygląda