W środę (26.07) o godzinie 10:00 premier Beata Szydło weźmie udział uroczystości otwarcia zbiornika wodnego Świnna Poręba. Będą też protestujący...

W środę (26.07) o godzinie 10:00 premier Beata Szydło weźmie udział uroczystości otwarcia zbiornika

W sobotę (29.07) przez powiat wadowicki przejadą kolarze 74. wyścigu Tour de Pologne. To wspaniałe sportowe widowisko przyciąga od lat sportowców, mieszkańców i widzów. Dla kierowców jednak oznacza to utrudnienia w ruchu.

W sobotę (29.07) przez powiat wadowicki przejadą kolarze 74. wyścigu Tour de Pologne. To wspaniałe sp

Znamy już termin oficjalnego otwarcia nowej drogi, łączącej Świnną Porębę z Zagórzem przez Gołębiówkę i Brańkówkę. Trasa od kilku tygodni czekała na odbiór.

Znamy już termin oficjalnego otwarcia nowej drogi, łączącej Świnną Porębę z Zagórzem przez Goł

Na drodze krajowej nr 52 w Inwałdzie, na wysokości cmentarza, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana. Przez dłuższy czas ruch pojazdów odbywał się tutaj wahadłowo.

Na drodze krajowej nr 52 w Inwałdzie, na wysokości cmentarza, doszło do zderzenia dwóch samochodów o

W Kalwarii Zebrzydowskiej zamontowano skrzynkę z AED, czyli Automatycznym Defibrylatorem Zewnętrznym: urządzeniem medycznym, służącym do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca. Szybko i prawidłowo użyte może uratować czyjeś życie.

W Kalwarii Zebrzydowskiej zamontowano skrzynkę z AED, czyli Automatycznym Defibrylatorem Zewnętrznym: u

We wtorek 25 lipca na cały dzień zostanie zamknięty ruch samochodowy na ulicy Sienkiewicza w Wadowicach. Z jakiego powodu?

We wtorek 25 lipca na cały dzień zostanie zamknięty ruch samochodowy na ulicy Sienkiewicza w Wadowicac

64 mandaty nałożyła wadowicka drogówka podczas jednodniowej, kolejnej już "Akcji Prędkość" przeprowadzonej na drogach powiatu wadowickiego.

64 mandaty nałożyła wadowicka drogówka podczas jednodniowej, kolejnej już "Akcji Prędkość" przepr

Komisarz Paweł Migdałek z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach został nagrodzony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Odznaczenie odebrał w Oświęcimiu na uroczystym apelu z okazji Święta Policji.

Komisarz Paweł Migdałek z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach został nagrodzony Brązową Odznaką

W Zawadce kierująca fordem ka straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w ramkę posesji i zaparkowane tutaj auto. Nic na szczęście nikomu się nie stało, ale straty materialne są spore...

W Zawadce kierująca fordem ka straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w ramkę p

Rodzina, policja, strażacy a także mieszkańcy szukają w gminie Andrychów zaginionego mężczyzny. 65-latek wyszedł z domu na grzyby i nie wrócił.

Rodzina, policja, strażacy a także mieszkańcy szukają w gminie Andrychów zaginionego mężczyzny. 65

Na drodze krajowej nr 28 w Jaroszowicach, tuż pod Młynem doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem audi. Oba pojazdy zostały mocno uszkodzone. To cud, że nikomu nic się nie stało...

Na drodze krajowej nr 28 w Jaroszowicach, tuż pod Młynem doszło do zderzenia ciężarówki z samochode

Na drodze krajowej nr 28 w Tomicach doszło do groźnego zderzenia trzech samochodów. Poszkodowane zostały dwie osoby, zajął się nimi Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na drodze krajowej nr 28 w Tomicach doszło do groźnego zderzenia trzech samochodów. Poszkodowane zosta

Nawet do 34 stopni Celsjusza wg prognoz pokażą nasze termometry w ciągu najbliższych dni. To może być niebezpieczne dla zdrowia. Jak sobie radzić w taką pogodę?

Nawet do 34 stopni Celsjusza wg prognoz pokażą nasze termometry w ciągu najbliższych dni. To może by

Na ulicy Zegadłowicza w Wadowicach doszło do pożaru dostawczego forda. Ogień pojawił się w komorze silnika. Przez kilka minut ruch pojazdów w tym miejscu był zablokowany.

Na ulicy Zegadłowicza w Wadowicach doszło do pożaru dostawczego forda. Ogień pojawił się w komorze

Kalwaryjscy policjanci zlikwidowali w Lanckoronie nielegalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono około 50 sadzonek. Zostało wszczęte dochodzenie w tej sprawie.

Kalwaryjscy policjanci zlikwidowali w Lanckoronie nielegalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono

Na przejściu dla pieszych na ulicy Krakowskiej w Andrychowie kierowca osobówki potrącił młodą dziewczynę. Jej stan był na tyle poważny, że wezwano śmigłowiec LPR, który przetransportował ją do krakowskiego szpitala.

Na przejściu dla pieszych na ulicy Krakowskiej w Andrychowie kierowca osobówki potrącił młodą dziew

W ciągu kilku godzin na drodze krajowej nr 52 między Andrychowem a Wadowicami doszło do dwóch groźnych zdarzeń. W Choczni kobieta wjechała do rowu, w Inwałdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

W ciągu kilku godzin na drodze krajowej nr 52 między Andrychowem a Wadowicami doszło do dwóch groźny

Policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę, który po pijaku uszkodził drzwi wejściowe w jednym z bloków w Andrychowie, wtargnął do mieszkania i groził jego mieszkańcom. Grozi mu teraz 5 lat więzienia.

Policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę, który po pijaku uszkodził drzwi wejściowe w jednym z blo

28-latek w ciągu jednego dnia okradł kilka razy jeden z wadowickich sklepów. Wyniósł z niego artykuły spożywcze i alkoholowe na kwotę 1630 złotych. W końcu zatrzymała go jednak ochrona. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

28-latek w ciągu jednego dnia okradł kilka razy jeden z wadowickich sklepów. Wyniósł z niego artyku

Zakończył się II  etap przebudowy  drogi gminnej Brody-Zebrzydowice. Na odcinku kilometra  położono asfalt, wcześniej  przebudowano też chodnik. Dzięki tym remontom ta ważna droga gminna  stanie się bezpieczniejsza, zyskają na tym kierowcy i piesi.

Zakończył się II  etap przebudowy  drogi gminnej Brody-Zebrzydowice. Na odcinku kilometra  położo