Pięć zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników z powiatu wadowickiego i Oświęcimia gasiło pożar dachu nad kotłownią jednego z zakładów w Tomicach.

Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. W Zebrzydowicach zderzyły się  dwa samochody osobowe. Było groźnie: oba pojazdy wyposażone były w zbiorniki z gazem, istniało ryzyko wybuchu. Akcja trwała około dwóch godzin.

W dzień od -3 do 0 stopni, w nocy nawet do -15 stopni Celsjusza pokażą termometry w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin w powiecie wadowickim. Po weekendowej lekkiej odwilży powracają mrozy.

55-letni mieszkaniec gminy Brzeźnica narobił sobie kłopotów. Jadąc po pijanemu swoim fordem focusem, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne drzewo. Miał ponad 2 promile.

Na wadowickim rynku montowana jest stacja monitoringu powietrza, którą zorganizowała gmina Wadowice wspólnie z Krakowskim Alarmem Smogowym.

W sobotę (21.01) na ulicy Sienkiewicza pękła rura. Mieszkańcy przez kilka godzin pozbawieni byli wody. Kierowcy muszą uważać: "pamiątką" po robotach jest taka oto przeszkoda...

19-letni Mateusz Kowalczyk, maturzysta z I LO w Wadowicach cierpi na nowotwór złośliwy mózgu astocytoma anaplasticum III stopnia, złośliwy glejak. Potrzebuje środków finansowych na leczenie.

Mieszkańcy ulicy Sienkiewicza są od rana pozbawieni wody. Pękła rura w okolicach bloku nr 9 na osiedlu XX-lecia. Pracownicy WPWiK usuwają awarię.

Strażacy interweniowali w bloku nr 14 na Osiedlu Kopernika. Mieszkańców postawił na nogi czujnik tlenku węgla. Nikt nie został poszkodowany, skończyło się na wietrzeniu pomieszczeń.

Trzech mężczyzn w okolicach przystanku autobusowego w Tomicach pobiło 15-latka. Trafił na wadowicki SOR. Napastnikom grozi teraz 3 lata pozbawienia wolności.

W dzień do -16 a w nocy nawet do -25 stopni Celsjusza pokażą termometry w powiecie wadowickim. Po kilku cieplejszych dniach znowu powracają mrozy.

Andrychowscy policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który na jednym z tutejszych placów zabaw dopuścił się czynności seksualnych wobec dzieci. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności.

W ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin w Małopolsce jak i w powiecie wadowickim, zanieczyszczenie powietrza pyłem PM10 znowu może przekroczyć poziom dopuszczalny. Ile będziemy się jeszcze truć?

Zima w pełni. Jak co roku na stokach narciarskich pojawia się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.

Tylko w jednym dniu, podczas policyjnej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, funkcjonariusze wlepili 30 mandaty karne dla pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym bądź nie dostosowali się do  sygnalizacji świetlnej.

Po kilku ostatnich pożarach stodół w Łączanach mieszkańcy i władze gminy Brzeźnica mają dosyć. Intensywnie szukają podpalacza a na noc włączą dotychczas wygaszone oświetlenie uliczne.

Ktoś zniszczył szopkę bożonarodzeniową stojącą na rynku w Lanckoronie. Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu. Mieszkańcy mają nadzieję, że sprawca bądź sprawcy zostaną zatrzymani.

7 osób trafiło do szpitala po zatruciu się tlenkiem węgla w jednym z budynków przy ulicy Weissa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Powodem zatrucia był najprawdopodobniej niesprawny piecyk gazowy.

Trwa 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Tym razem wolontariusze zbierają pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Także w Wadowicach.

W nocy w Łączanach kilka zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników po raz kolejny gasiło drewnianą stodołę. To kolejne tego typu zdarzenie w tej miejscowości, policja podejrzewa podpalenia.