Na drodze krajowej nr 52 w Brodach, w związku z budową dwóch nowych mostów na potoku Solczanka i drugiego potoku bez nazwy uruchomiono tymczasowe przeprawy mostowe. Ruch po nich będzie obowiązywał do 29 lipca 2018 roku.

Na drodze krajowej nr 52 w Brodach, w związku z budową dwóch nowych mostów na potoku Solczanka i drug

Blisko trzy kilometry dróg wyremontował w tym roku powiat wadowicki w Sułkowicach-Bolęcinie (gmina Andrychów). W ostatnich dniach zakończono modernizację ważnej ulicy Racławickiej, przy której znajduje się straż pożarna, kościół i szkoła.

Blisko trzy kilometry dróg wyremontował w tym roku powiat wadowicki w Sułkowicach-Bolęcinie (gmina An

W niedzielę 22 października, kiedy przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, w parafii św. Piotra Apostoła odbędzie się wprowadzenie relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

W niedzielę 22 października, kiedy przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, w parafii św.

Na drodze krajowej nr 52, na wylotówce w Kalwarii Zebrzydowskiej, doszło do zderzenia dostawczaka z osobówką. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła na obserwację do wadowickiego szpitala..

Na drodze krajowej nr 52, na wylotówce w Kalwarii Zebrzydowskiej, doszło do zderzenia dostawczaka z oso

Mieszkańcy Choczni w końcu się doczekali. GDDKiA buduje między przejazdem kolejowym a przystankiem autobobusowym chodnik, który zastąpi tu niebezpieczne pobocze, na którym dochodziło do wypadków, nawet śmiertelnych.

Mieszkańcy Choczni w końcu się doczekali. GDDKiA buduje między przejazdem kolejowym a przystankiem au

W Frydrychowicach, tuż przy szkole, doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Młodemu motocykliście nic na szczęście poważnego się nie stało. Policja apeluje o ostrożność

W Frydrychowicach, tuż przy szkole, doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Młodemu motoc

Kilkudziesięciu strażaków i policjantów szukało w nocy zaginionej mieszkanki Frydrychowic. Po kilku godzinach 82-latkę została na szczęście odnaleziona całą i zdrowa, ale mocno zziębnięta.

Kilkudziesięciu strażaków i policjantów szukało w nocy zaginionej mieszkanki Frydrychowic. Po kilku

Dokładnie 39 lat temu, 16 października 1978 roku o godzinie 18:18 cały świat wstrzymał oddech: po raz pierwszy od 455 lat na Stolicę Piotrową wybrany został kardynał z poza Włoch - Polak, Wadowiczanin, Jan Paweł II.

Dokładnie 39 lat temu, 16 października 1978 roku o godzinie 18:18 cały świat wstrzymał oddech: po ra

Kilkudziesięciu strażaków zawodowych i druhów ochotników gasiło pożar trawy w Marcyporębie. Akcja gaśnicza trwała blisko dwie godziny. To najprawdopodobniej podpalenie.

Kilkudziesięciu strażaków zawodowych i druhów ochotników gasiło pożar trawy w Marcyporębie. Akcja

Ponad 3 mln zł przeznaczyły w tym roku władze powiatu wadowickiego na inwestycje w gminie Lanckorona. Ten urokliwy region w kilku miejscach chwilowo zamienił się w plac budowy. Przy zabytkowym rynku powstaje nowy chodnik i droga, a "nad Cedronem" – wielki, nowoczesny most.

Ponad 3 mln zł przeznaczyły w tym roku władze powiatu wadowickiego na inwestycje w gminie Lanckorona.

Wadowiccy policjanci zlikwidowali kolejną nielegalną uprawę konopi indyjskich. To 12 krzewów w różnym stanie rozrostu (od 40 do 140 cm). Poszukiwany jest właściciel plantacji.

Wadowiccy policjanci zlikwidowali kolejną nielegalną uprawę konopi indyjskich. To 12 krzewów w różn

Kilkudziesięciu strażaków i policjantów poszukiwało w nocy w Wadowicach zaginionego mężczyzny. Przerażona rodzina bała się, że chce on targnąć się na swoje życie.

Kilkudziesięciu strażaków i policjantów poszukiwało w nocy w Wadowicach zaginionego mężczyzny. Prz

Kilka zastępów strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z okolicznych OSP gasiło pożar stodoły w  Marcyporębie, przysiółek Bachorowice. Niestety drewniany budynek spłonął doszczętnie.

Kilka zastępów strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z okolicznych OSP gasiło

Wydział Kryminalny KPP w Wadowicach pod nadzorem wadowickiej Prokuratury Rejonowej  poszukuje sprawcy oszustwa metoda na tzw. "wnuczka", który wyłudził 40 tysięcy złotych jednej z mieszkanek gminy Wadowice.

Wydział Kryminalny KPP w Wadowicach pod nadzorem wadowickiej Prokuratury Rejonowej  poszukuje sprawcy o

To jeszcze nie jest nawyk tak jak u kierowców na Zachodzie, jednak i u nas coś drgnęło w tym temacie. Strażacy z JRG Andrychów chwalą kierowców za błyskawiczne utworzenie "kanału ratunkowego" w czasie jazdy do wypadku.

To jeszcze nie jest nawyk tak jak u kierowców na Zachodzie, jednak i u nas coś drgnęło w tym temacie.

W ciągu kilku godzin w tej samej miejscowości doszło do dwóch groźnych kolizji, w których zawiniło najprawdopodobniej roztargnienie lub nieco za duża prędkość. Na szczęście nic nikomu si ę nie stało, jednak samochody będą musiały skorzystać z pomocy blacharza...

W ciągu kilku godzin w tej samej miejscowości doszło do dwóch groźnych kolizji, w których zawiniło

W Sułkowicach (gmina Andrychów) w jednym z domów podczas rozpalania pieca w kotłowni zasłabł 86-letni mężczyzna. Zajęli się nim ratownicy medyczni. Straż apeluje o ostrożność w sezonie grzewczym.

W Sułkowicach (gmina Andrychów) w jednym z domów podczas rozpalania pieca w kotłowni zasłabł 86-let

W niedzielę 1 października w wieku 86 lat zmarł prof. dr hab. inż. Janusz Kotlarczyk, geolog, pracownik naukowy krakowskiej AGH, człowiek PAN i PAU. Przez lata współpracował z Muzeum Miejskim w Wadowicach oraz rocznikiem "Wadoviana".

W niedzielę 1 października w wieku 86 lat zmarł prof. dr hab. inż. Janusz Kotlarczyk, geolog, pracown

Na drodze wojewódzkiej w Gierałtowicach doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Poszkodowanego motocyklistę do szpitala zabrał śmigłowiec LPR. Przez dłuższy czas droga w tym miejscu była zablokowana.

Na drodze wojewódzkiej w Gierałtowicach doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Poszkodow

Dwa groźne dachowania w Targanicach i Witanowicach. Do szpitala trafiły dwie osoby. Policja apeluje o ostrożność.

Dwa groźne dachowania w Targanicach i Witanowicach. Do szpitala trafiły dwie osoby. Policja apeluje o o