Po raz pierwszy na wadowickiej Wenecji odbyło się Niedzielne Grillowanie. Impreza przyciągnęła kilkaset osób. W wakacje odbędą się jeszcze dwa takie wydarzenia. Będzie im towarzyszyć sporo atrakcji.

Po raz pierwszy na wadowickiej Wenecji odbyło się Niedzielne Grillowanie. Impreza przyciągnęła kilka

19 i 20 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odbędzie się po raz trzynasty jedna z największych w Polsce imprez kolejowych: Parowozjada 2017. Mimo, że do Chabówki z Wadowic jest spory kawałek, miłośników starej kolei u nas nie brakuje i  co roku stawiają się tam licznie.

19 i 20 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odbędzie się po raz trzynasty jedna z najwi

Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza mieszkańców na Wenecję na niedzielne grillowania. W wakacje odbędą się trzy takie wydarzenia. Będzie im towarzyszyć sporo atrakcji.

Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza mieszkańców na Wenecję na niedzielne grillowania. W wakacje odbę

"Na straży czystego powietrza"  to konkurs organizowany przez magistrat, w ramach tegorocznego "Dnia Ziemi"  skierowany do dzieci i młodzieży. Jego pokłosiem są ciekawe artystycznie prace, stanowiące głos protestu młodych obywateli gminy przeciw złemu stanowi lokalnego powietrza. Zobaczcie!

"Na straży czystego powietrza"  to konkurs organizowany przez magistrat, w ramach tegorocznego "Dnia Zi
"Zaułek Mieszczański" przy ulicy Krakowskiej.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na paradę muzyczną w Zaułku Mieszczańskim przy ulicy Krakowskiej. Zapewniają nagłośnienie i zapraszają wszystkich chętnych do grania muzyków: od juniorów po seniorów.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na paradę muzyczną w Zaułku Mieszczańskim przy u

W Kalwarii Zebrzydowskiej młodzież walczy o budowę skateparku. Starają się o dotacje na miejsce do jeżdżenia na rolkach, hulajnogach i rowerach. W końcu się uda?

W Kalwarii Zebrzydowskiej młodzież walczy o budowę skateparku. Starają się o dotacje na miejsce do j

Ponad 140 różnej maści starych aut w tym 40 motocykli wzięło udział w I Zlocie Pojazdów Zabytkowych „Kalwaria Zebrzydowska 2017”, zorganizowanego w ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta.

Ponad 140 różnej maści starych aut w tym 40 motocykli wzięło udział w I Zlocie Pojazdów Zabytkowyc

Wadowicka ścieżka rowerowa od stadionu Skawy do Ponikiewki na razie nie doczeka się asfaltu. Miłośników spacerów, biegania czy rowerzystów czeka na osłodę jednak mała niespodzianka. Jaka?

Wadowicka ścieżka rowerowa od stadionu Skawy do Ponikiewki na razie nie doczeka się asfaltu. Miłośni

Na wadowicki rynek zjechali się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej pasjonatów zabytkowych samochodów. Było na co popatrzeć!

Na wadowicki rynek zjechali się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej p

Na ulicy Krakowskiej magistrat stworzył nowe siedziska. To ławki wykonane z palet, które razem z leżakami i parasolkami na wadowickim rynku tworzą przyjazne miejsca do wypoczynku mieszkańców. Jak się podobają?

Na ulicy Krakowskiej magistrat stworzył nowe siedziska. To ławki wykonane z palet, które razem z leża

W przeddzień długiego czerwcowego weekendu, czyli w środę (14.06)  uczniowie ze szkół z gminy Kalwaria Zebrzydowska uczestniczyli w XVIII Rajdzie "Wagabunda", którego mottem przewodnim stały się obchody 400-lecia lokacji Kalwarii.

W przeddzień długiego czerwcowego weekendu, czyli w środę (14.06)  uczniowie ze szkół z gminy Kalw

To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Po raz pierwszy w historii Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta odbędzie się I Zlot Pojazdów Zabytkowych.

To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Po raz pierwszy w historii Kalwarii Zebrzydowskiej z o

Na wadowicki rynek zjadą się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej pasjonatów zabytkowych samochodów. Będzie na co popatrzeć.

Na wadowicki rynek zjadą się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej pas

Rusza kampania społeczno-promocyjna województwa małopolskiego pod hasłem "Małopolska na rowery". Kampania ma zachęcać do aktywności, promować jazdę na rowerze jako alternatywę dla spędzania czasu wolnego przy komputerze, tablecie czy smartfonie.

Rusza kampania społeczno-promocyjna województwa małopolskiego pod hasłem "Małopolska na rowery". Kam

Strzelanie według różnych scenariuszy a przede wszystkim wypoczynek na świeżym powietrzu uprawiając swoją pasję. Tak bawią się w Jaszczurowej miłośnicy imprez Air Soft Gun.

Strzelanie według różnych scenariuszy a przede wszystkim wypoczynek na świeżym powietrzu uprawiając

Konkurs fotograficzny „Uwiecznij folk” to najnowsza inicjatywa Wolontariatu WCK. Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu wadowickiego, a termin zgłoszenia mija już 10 czerwca!

Konkurs fotograficzny „Uwiecznij folk” to najnowsza inicjatywa Wolontariatu WCK. Projekt adresowany j

W miniony weekend w Wadowicach odbył się jubileuszowy 20. Zlot Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej pod hasłem "Światozmieniacze". W  zlocie udział wzięło około 450 zuchów, harcerzy i instruktorów działających w gromadach i drużynach Hufca.

W miniony weekend w Wadowicach odbył się jubileuszowy 20. Zlot Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej pod has

Basen kąpielowy w Andrychowie właśnie rozpoczął kolejny sezon. Potrwa do 3 września. Dobra wiadomość dla mieszkańców: cennik biletów pozostaje bez zmian.

Basen kąpielowy w Andrychowie właśnie rozpoczął kolejny sezon. Potrwa do 3 września. Dobra wiadomo

Dobra wiadomość dla mieszkańców: nad andrychowski staw powróciły łódki a także rowerki wodne. W niedzielę (28.05) w ramach Bajkolandii korzystanie z nich będzie bezpłatne.

Dobra wiadomość dla mieszkańców: nad andrychowski staw powróciły łódki a także rowerki wodne. W

Wadowiccy motocykliści po raz szósty przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Motoserce. Chcą zwrócić uwagę na brak w polskich szpitalach cennego daru jakim jest krew, propagować idee krwiodawstwa a przy okazji pokazać, że nie taki motocyklista straszny, jak go malują.

Wadowiccy motocykliści po raz szósty przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Motoserce. Chcą zwró