Gościem kolejnego Klubu Podróżnika "Bez Paszportu" w WCK będzie Piotr Horzela. Opowie o swoim półtorarocznym pobycie w Polskiej Stacji Antarktycznej.

Gościem kolejnego Klubu Podróżnika "Bez Paszportu" w WCK będzie Piotr Horzela. Opowie o swoim półto

W poniedziałek (16.10) przy Domu Kultury w Świnnej Porębie silna grupa reprezentująca radnych, KGW, Radę Sołecką, pracowników GOKiC oraz mieszkańców Świnnej Poręby pod kierownictwem sołtysa wsi Krystyny Siwek przystąpiła do akcji nasadzania drzewek i krzewów ozdobnych.

W poniedziałek (16.10) przy Domu Kultury w Świnnej Porębie silna grupa reprezentująca radnych, KGW, R

10 patroli, w sumie około 100 harcerzy Hufca Ziemi Wadowickiej, wzięło udział w 40. Edycji Harcerskiego Rajdu „Powsinogi Beskidzkie”.

10 patroli, w sumie około 100 harcerzy Hufca Ziemi Wadowickiej, wzięło udział w 40. Edycji Harcerskie

Takich tłumów dawno nie widziano na stacji kolejowej w Wadowicach. Do naszego miasta przyjechał po raz kolejny pociąg retro, zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku z wagonami z lat 1920 – 1963 typu Bi, Bhixt. Kilkaset osób przyszło tutaj aby podziwiać i przejechać się tą atrakcją.

Takich tłumów dawno nie widziano na stacji kolejowej w Wadowicach. Do naszego miasta przyjechał po raz

Druhny i druhowie z OSP Izdebnik w niedzielę 1 października po raz kolejny zapraszają na swoją akcję krwiodawstwa. W tym roku zaplanowali jeszcze jedno takie wydarzenie.

Druhny i druhowie z OSP Izdebnik w niedzielę 1 października po raz kolejny zapraszają na swoją akcję

W ramach trzeciej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”  1 października do Kalwarii, Wadowic i Andrychowa znowu przyjedzie zabytkowy pociąg ze skansenu w Chabówce.

W ramach trzeciej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”  1 października do Kalw

Ważna informacja dla udających się na Leskowiec i Groń Jana Pawła II. W weekend jedna z tras prowadząca przez przysiółek Polana będzie zamknięta dla turystów.

Ważna informacja dla udających się na Leskowiec i Groń Jana Pawła II. W weekend jedna z tras prowadz

Kolejny rok harcerski nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a już w sobotę (2.09) grupa zuchów i harcerzy Hufca Ziemi Wadowickiej stanęła na starcie XIII Hufcowego Rajdu Rowerowego. Padało jak z cebra, co nie przeszkodziło im zrobić na dwóch kółkach prawie 40 km.

Kolejny rok harcerski nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a już w sobotę (2.09) grupa zuchów i harc

Informacja Turystyczna działająca przy Wydziale Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach przygotowała trzy nowe wydawnictwa, których tematem przewodnim jest turystyka aktywna: „Z nurtem Skawy”, „Na rowerze” oraz „Z plecakiem w Beskid Mały”.

Informacja Turystyczna działająca przy Wydziale Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadow

Jest upalnie a od czasu do czasy pada deszcz: to doskonałe warunki dla grzybów. Kto może i to lubi, chodzi na grzybobrania.

Jest upalnie a od czasu do czasy pada deszcz: to doskonałe warunki dla grzybów. Kto może i to lubi, ch

W słoneczną sobotę (26.08) Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach zorganizował spływ kajakowy z Witanowic do Podolsza. Był znakomitą okazją do poznania walorów turystycznych i przyrodniczych Doliny Karpia a w szczególności Doliny Dolnej Skawy. W te wakacje taka forma wypoczynku cieszy się sporą popularnością.

W słoneczną sobotę (26.08) Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach zorganizowa

Po raz dziewiąty miłośnicy jednośladów z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy skupiają się w grupie o wymownej nazwie „Zawsze wolni”, organizują Pielgrzymkę Motocyklistów śladami Jana Pawła II z Wadowic do Sanktuarium Kalwaryjskiego.

Po raz dziewiąty miłośnicy jednośladów z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy skupiają się w grupie o

Na wadowickiej "Wenecji" odbędzie się ostatnie już w te wakacje  Niedzielne Grillowanie, na które każdy może przynieść swoje produkty na grilla, bądź kupić je na wyznaczonym stoisku i wypocząć na przygotowanych leżakach i nastrojowej muzyce.

Na wadowickiej "Wenecji" odbędzie się ostatnie już w te wakacje  Niedzielne Grillowanie, na które ka

19 i 20 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odbędzie się po raz trzynasty jedna z największych w Polsce imprez kolejowych: Parowozjada 2017. Mimo, że do Chabówki z Wadowic jest spory kawałek, miłośników starej kolei u nas nie brakuje i  co roku stawiają się tam licznie.

19 i 20 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odbędzie się po raz trzynasty jedna z najwi

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na kolejną paradę muzyczną w Zaułku Mieszczańskim przy ulicy Krakowskiej. Zapewniają nagłośnienie i namawiają wszystkich chętnych do grania muzyków: od juniorów po seniorów.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na kolejną paradę muzyczną w Zaułku Mieszczańsk

Do Mucharza przyjadą samochody biorące udział w XVIII Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Będzie na co popatrzeć!

Do Mucharza przyjadą samochody biorące udział w XVIII Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych.

Na wadowickiej "Wenecji" odbędzie się kolejne Niedzielne Grillowanie, na które każdy może przynieść swoje produkty na grilla, bądź kupić je na wyznaczonym stoisku i wypocząć na przygotowanych leżakach i nastrojowej muzyce.

Na wadowickiej "Wenecji" odbędzie się kolejne Niedzielne Grillowanie, na które każdy może przynieś

Lubisz śpiewać? Nagraj swoją wersję piosenki zespołu Big Cyc "Jesteśmy najlepsi"  przygotowanej na 250-lecie Andrychowa a jeśli dopisze ci szczęście, wystąpisz ze Skibą i ekipą podczas andrychowskiego koncertu tej kapeli.

Lubisz śpiewać? Nagraj swoją wersję piosenki zespołu Big Cyc "Jesteśmy najlepsi"  przygotowanej na

Druhny i druhowie z OSP Izdebnik po raz kolejny zapraszają na swoją akcję krwiodawstwa. W tym roku zaplanowali jeszcze dwa takie wydarzenia.

Druhny i druhowie z OSP Izdebnik po raz kolejny zapraszają na swoją akcję krwiodawstwa. W tym roku zap

Po raz pierwszy na wadowickiej Wenecji odbyło się Niedzielne Grillowanie. Impreza przyciągnęła kilkaset osób. W wakacje odbędą się jeszcze dwa takie wydarzenia. Będzie im towarzyszyć sporo atrakcji.

Po raz pierwszy na wadowickiej Wenecji odbyło się Niedzielne Grillowanie. Impreza przyciągnęła kilka