6 dni marszu, 160 kilometrów do celu: po raz 34. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszyła w
Drukuj
Po raz 34. z Wadowic wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę

6 dni marszu, 160 kilometrów do celu: po raz 34. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszyła wadowicka pielgrzymka. Każdego roku przyciąga kilkuset chętnych.

W niedziele (14.07) o 6:00 rano już po raz 34. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszła piesza pielgrzymka. Potrwa jak co roku 6 dni, pielgrzymi mają do przejścia  trasę mającą około 160 kilometrów, wiodącą od Wadowice przez Alwernię, Porębę-Żegoty, Żuradę, Olkusz, Bzów, Myszków-Nową Wieś, Wszosową do Częstochowy.

Przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze pielgrzymi pojawią się w piątek (19.07). W godzinach wieczornych, jak co roku, powrócą autokarami do Wadowic.

Przypomnijmy, że pierwsza pielgrzymka z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie odbyła się w 1986 roku z inicjatywy księdza  Zdzisława Balona. Była złożona z grupy 200 pielgrzymów, którzy dołączyli do Pielgrzymki Krakowskiej. W 1991 roku już samodzielnie, wyruszono z Wadowic, w następnych latach lekko modyfikując trasę. W 2000 roku wyruszyło w niej ponad 800 osób!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Nie żyje Edward Wyroba

Pożar w kamienicy na Zatorskiej w Wadowicach. Cofka z pieca

Okradli domek letniskowy w Mucharzu. Długo nie cieszyli się łupem

Dwa groźne wypadki na krajówce w Kalwarii i Barwałdzie

Ciągnik rolniczy przygniótł dwie osoby. Wezwano śmigłowiec LPR