6 dni marszu, 160 kilometrów do celu: po raz 34. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszyła w
Po raz 34. z Wadowic wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę

6 dni marszu, 160 kilometrów do celu: po raz 34. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszyła wadowicka pielgrzymka. Każdego roku przyciąga kilkuset chętnych.

W niedziele (14.07) o 6:00 rano już po raz 34. z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie wyruszła piesza pielgrzymka. Potrwa jak co roku 6 dni, pielgrzymi mają do przejścia  trasę mającą około 160 kilometrów, wiodącą od Wadowice przez Alwernię, Porębę-Żegoty, Żuradę, Olkusz, Bzów, Myszków-Nową Wieś, Wszosową do Częstochowy.

Przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze pielgrzymi pojawią się w piątek (19.07). W godzinach wieczornych, jak co roku, powrócą autokarami do Wadowic.

Przypomnijmy, że pierwsza pielgrzymka z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie odbyła się w 1986 roku z inicjatywy księdza  Zdzisława Balona. Była złożona z grupy 200 pielgrzymów, którzy dołączyli do Pielgrzymki Krakowskiej. W 1991 roku już samodzielnie, wyruszono z Wadowic, w następnych latach lekko modyfikując trasę. W 2000 roku wyruszyło w niej ponad 800 osób!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 spitfier 2019-07-16 09:32
Szczęść Boże na drogę.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.