33-letni Tomasz Miśkowiec po raz drugi został zwycięzcą Biegu Śladami św. Jana Pawła II. Dystans 1
Drukuj
Tomasz Miśkowiec znowu wygrał bieg śladami św. Jana Pawła II

33-letni Tomasz Miśkowiec po raz drugi został zwycięzcą Biegu Śladami św. Jana Pawła II. Dystans 10 km przebiegł w 32 minuty 11 sekund. W zawodach na dystansach 1,8 km (do 12 lat), 5 km (12-16 lat) i najważniejszym: 10 km (powyżej 16 lat) biegło blisko 300 biegaczy.

W sobotę (31.05) każdy, kto lubi biegać mógł wziąć udział w czwartej już edycji biegu "Wadowickimi Śladami świętego Jana Pawła II" organizowanego przez NSZZ "Solidarność" i wadowickie stowarzyszenie "Victoria". Chętnych nie brakowało, w zmaganiach wzieło udział blisko 300 biegaczy.

Bieganie odbywało się się na trzech dystansach. Najkrótszym: 1,8 km przeznaczonym dla uczestników w wieku do 12 lat, 5 kilometrowym dla dzieci w wieku 12 do 16 lat oraz najważniejszym 10 kilometrowym dla osób powyżej 16 roku życia, w którym wzięło udział 40 osób.

Zwycięzca głównego biegu okazał się drugi rok z rzędu 33-letni Tomasz Miśkowiec z Makowa Podhalańskiego, który bieganiem "na poważnie" zajmuje się od 17 lat (a pierwszy dyplom za bieganie zdobył w 1991 roku). Dystans 10 km przebiegł w czasie 32 minuty 11 sekund. Drugi na podium stanał Paweł Góralczyk z Choczni z czasem 32 minuty 19 sekund. Trzeci był Tomasz Klisz z Wadowic z czasem 32 minuty 22 sekundy. Warto dodać, że ta trójka zdominowała ten bieg również w poprzednim roku. Z kobiet okazała się najlepsza Agnieszka Głomb, Małgorzata Worecka i Ewa Mleczko.

Wszyscy uczestnicy biegu dostali od organizatorów drobne upominki i pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody pieniężne i rowery.

Bieg Solidarności "Wadowickimi Śladami świętego Jana Pawła II" to połączenie organizowanego od kilku lat majowego Biegu "Solidarności" i październikowego biegu "Śladami Błogosławionego Jana Pawła II". Impreza zostałą dofinansowana ze środków gminy Wadowice.