W miejscowości Moravsky Beroun odbył się XVI międzynarodowy turniej szachowy o puchar miasta. Nie zab
Drukuj
Nasi szachiści w Czechach

W miejscowości Moravsky Beroun odbył się XVI międzynarodowy turniej szachowy o puchar miasta. Nie zabrakło na nim szachistów z wadowickiego klubu Wieża Wadowice.

W sobotę (15.09) w czeskiej miejsowości Moravsky Beroun został rozegrany XVI międzynarodowy turniej szachowy o puchar miasta. W tegorocznych mistrzostwach wystartowała rekordowa liczba zawodników z Czech i Polski, w sumie w zawodach uczestniczyło 105 graczy. Tegoroczna edycja turnieju była wyjątkowo silnie obsadzona, w zawodach wzięło udział trzech arcymistrzów szachowych, trzech mistrzów międzynarodowych i jeden mistrz FIDE.

Na zawodach nie zabrakło także graczy z Wadowic. Nasze miasto reprezentowało siedmiu zawodników wadowickiego klubu szachowego Wieża Wadowice w składzie: Jacek Byrski, Marek Szczerba, Sylwester Rychlik, Janusz Skorecki, Marek Bojarski, Wasztyl Jakub i Michał Karasiński.

Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund z czasem do namysłu po 15 minut dla każdego zawodnika. Zwycięzcą turnieju został mistrz międzynarodowy Żilka Stepan zdobywając 7,5 punkta z 9. Drugie miejsce wywalczył mistrz międzynarodowy Plat Vojtech zdobywając także 7,5 punkta z 9, trzecie miejsce zdobył arcymistrz Cvek Robert zdobywając 7 punktów z 9.

Zawodnicy z naszego miasta uplasowali się na następujących pozycjach: Jacek Byrski - 4 miejsce - 7 punktów, Marek Szczerba - 17 miejsce - 6 punktów, Sylwester Rychlik - 40 miejsce - 5 punktów, Marek Bojarski - 60 miejsce - 4 punkty, Janusz Skorecki - 69 miejsce - 4 punkty, Jakub Wasztyl - 74 miejsce - 4 punkty, Michał Karsiński - 100 miejsce - 2 punkty.