W dobrym stylu rozpoczęły drugą rundę rozgrywek 4 ligi siatkarki Skawy Wadowice. Podopieczne Andrzeja
Drukuj
Druga runda rozpoczęta wygraną

W dobrym stylu rozpoczęły drugą rundę rozgrywek 4 ligi siatkarki Skawy Wadowice. Podopieczne Andrzeja Gawrońskiego pokonały we własnej hali GSKS Laskowa 3:1 (20:25 25:22 25:17 25:17).

Hala wadowickiej “Czwórki”, która niecałe dwie godziny wcześniej była zapełniona w komplecie i tętniła życiem podczas spotkania koszykarzy, na siatkarek nie gościła już tylu kibiców. Pojawili się tylko ci najwierniejsi, którzy są niemal na każdym meczu siatkarek na własnym parkiecie.

W sennej atmosferze upłynęła pierwsza partia spotkania. Przyjezdne już na początku wypracowały sobie 3 punktową przewagę 5:8. Gra punkt za punkt utrzymywała się do stanu 12:16, kiedy to Skawa powalczyła o odrobienie strat. Nasze doszły rywalki do stanu 17:18, ale wtedy zawodniczki z Laskowej znów zapunktowały serią i przy stanie 17:21 trener Andrzej Gawroński poprosił o czas. Efektu nie było, gdyż rywalki wygrały seta otwarcia 20:25.

Podrażnione porażką wadowiczanki od początku drugiej części wzięły się do gry, jednak wypracowana trzypunktowa przewaga 7:4 w ciągu kilku chwil zmieniła się w remis po 8. Dalsza część to gra punkt za punkt do stanu 18:17, kiedy to trzy kolejne oczka zdobyte przez Skawę dały naszym przewagę 21:18, której wadowiczanki nie oddały już do końca partii wygrywając do 22.

Idąc za ciosem Skawa nie dała rywalkom zbyt wielu szans w kolejnych dwóch partiach. Laskowa na początku następnych dwóch setów próbowała powalczyć, ale po osiągnięciu pułapu 10 punktów to Skawa w dalszych częściach była już stroną dominującą. Dużą uwagę kibiców skupiała nie gra obu zespołów, a gestykulacja i “motywujące” okrzyki trenera przyjezdnych, które niewiele pomogły. Wadowiczanki wygrały z GSKS Laskowa trzeciego i czwartego seta 25:17, co dało naszym kolejne 3 oczka i utrzymanie się na pozycji wicelidera.

(zdjęcia: Jakub Florczyk)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

XXIII. Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

Rolkarska Wadowicka Dycha. To pierwsze takie zawody w naszym mieście

Na stadionie Skawy dwudniowe zmagania piłkarzy. W Wadowicach finał wojewódzki Pucharu Tymbarka