Od 1 stycznia  z Karty Dużej Rodziny mogą korzystać także rodzice, których dzieci są już dorosłe
Drukuj
Są zmiany w Karcie Dużej Rodziny dla rodzin wielodzietnych!

Od 1 stycznia  z Karty Dużej Rodziny mogą korzystać także rodzice, których dzieci są już dorosłe. Jest to możliwe dzięki nowelizacji ustawy o KDR.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z trojgiem lub większą liczbą dzieci oferowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych.

Dotychczas Karta Dużej Rodziny nie przysługiwała rodzinom, w których dzieci zakończyły naukę bądź osiągnęły pełnoletniość. Nowe przepisy zakładają, że o wyrobienie karty może zwrócić się do gminy każdy rodzic lub jego małżonek, gdy mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (bez znaczenia jest ich obecny wiek). Dokument ten będzie im przysługiwał bezterminowo.

Aby uzyskać Kartę Dużej Rodziny, należy złożyć wypełniony wniosek w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, pokój 16, w godzinach pracy urzędu.  Posiadaczom Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z szeregu zniżek i rabatów u 32 (stan na 8 listopada 2018) partnerów  programu, m.in. w Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach, Wadowickim Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach, Wadowicka Biblioteka Publiczna i przedszkolach czy firmach.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Klinowski o Biedroniu: "Usunął mnie, żeby ułatwić zdobycie mandatu przez swojego chłopaka"

Burmistrz Kaliński nie upubliczni wyników słynnego audytu

W Oświęcimiu Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach w naszym okręgu

Wadowice będą mieć w wyborach do Sejmu aż pięciu kandydatów?

Koalicja Obywatelska ujawniła listy wyborcze. Kto powalczy o głosy wyborców w naszym regionie?