Od 1 stycznia  z Karty Dużej Rodziny mogą korzystać także rodzice, których dzieci są już dorosłe
Są zmiany w Karcie Dużej Rodziny dla rodzin wielodzietnych!

Od 1 stycznia  z Karty Dużej Rodziny mogą korzystać także rodzice, których dzieci są już dorosłe. Jest to możliwe dzięki nowelizacji ustawy o KDR.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z trojgiem lub większą liczbą dzieci oferowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych.

Dotychczas Karta Dużej Rodziny nie przysługiwała rodzinom, w których dzieci zakończyły naukę bądź osiągnęły pełnoletniość. Nowe przepisy zakładają, że o wyrobienie karty może zwrócić się do gminy każdy rodzic lub jego małżonek, gdy mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (bez znaczenia jest ich obecny wiek). Dokument ten będzie im przysługiwał bezterminowo.

Aby uzyskać Kartę Dużej Rodziny, należy złożyć wypełniony wniosek w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, pokój 16, w godzinach pracy urzędu.  Posiadaczom Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z szeregu zniżek i rabatów u 32 (stan na 8 listopada 2018) partnerów  programu, m.in. w Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach, Wadowickim Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach, Wadowicka Biblioteka Publiczna i przedszkolach czy firmach.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Qaz 2019-01-09 20:17
Cześć pisiorki, miłośnicy bezbrewa i funkiel nowego Burmiszcza. Wiecie, że podobno u prosił żonkę żeby zapozowała do cudnych familijnych banerów na wybory a rozwód już blisko..... He he naiwniaki cebula i parafialne
Cytować
+7 #2 Loko 2019-01-09 22:38
Może boi się ze U jak to przystoi na PiS i ich nowy projekt będzie raz w roku dawał legalne wpierd rodzince
Cytować
+10 #3 @qaz 2019-01-10 10:13
na orszaku nawet mu nie odburknęła. Burmistrz też szedł za Dudą, jakby szedł z obcą osobą. Marzy, by przetrwać do wyborów parlamentarnych , a tam już broszka go umości
Cytować
-5 #4 bursztynowicz 2019-01-10 10:14
o tym rozwodzie chłopca z Łączan to plotka, którą nieopatrznie sprowokował wadowicki adowkacina
Cytować
+9 #5 proletariusze 2019-01-10 10:15
a my musimy zapieprzać na to pisiorskie rozdawnictwo
Cytować
+1 #6 Jan 2019-01-10 18:37
Oj klinofani już najwyższy czas pogodzić się z porażką
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.