Starający się o reelekcję burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski w ciągu ostatnich dni wypuścił do sie
Drukuj
Jak wam się podobają spoty wyborcze starającego się o reelekcję burmistrza Mateusza Klinowskiego?

Starający się o reelekcję burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski w ciągu ostatnich dni wypuścił do sieci serię filmów wyborczych mających zachęcić do głosowania na niego w drugiej turze wyborów. Przekona nimi do siebie niezdecydowanych mieszkańców?

Ma być krótko, ciekawie a do tego przekonać do polityka. Tym charakteryzuje się dobry spot wyborczy. Jak już informowaliśmy, przed pierwszą turą wyborów z sześciu kandydatów na burmistrza Wadowic  takie filmy zaprezentowało dwóch kandydatów: Józef Brynkus (KWW Kukuz'15) oraz Bartosz Kaliński (KWW PiS).

Zobacz: Spoty wyborcze kandydatów na burmistrza Wadowic. Jak wam się podobają?

W niedzielę (4.11) druga tura wyborów. Wyborcy będą mogli głosować na obecnego burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego lub na obecnego starostę i jego kontrkandydata Bartosza Kalińskiego. Starający się o reelekcję burmistrz  Klinowski, który temat nieco chyba zlekceważył przed pierwszą turą,  w ciągu ostatnich dni wypuścił do sieci serię filmów wyborczych mających zachęcić do głosowania na niego w drugiej turze wyborów.

W pierwszym z nich chwali się inwestycjami we wszystkich miejscowościach gminy Wadowice: drogami, chodnikami (również przy drogach powiatowych) modernizacją szkół w Jaroszowicach czy Kleczy a także Rokowie (budowa mostu), Wysokiej, Stanisławiu i Choczni. Wygląda to tak:

W kolejnym spocie Klinowski porusza temat komunikacji miejskiej i bezpłatnego busa. Chwali się on, że obejmuje on zasięgiem całe miasto i że to nie koniec. Sieć miejskich autobusów ma objąć zasięgiem sąsiednie gminy, m.in. Kalwarie i Andrychów i będzie ona również obejmować wadowicki szpital. Ten spot wygląda tak:

 

Kolejny film przeznaczony jest dla młodzieży. Klinowski chwali się jej m.in. remontowanym Parkiem Miejskim w Wadowicach i znajdującym się w nim torem rolkowym, skateparkiem i narzędziami do ćwiczeń, które już są gotowe. Apeluje też do młodzieży, aby wzięli udział 4 listopada w wyborach. Wygląda to tak:
 

W kolejnym spocie Klinowski chwali się wyremontowaną ulicą Fabryczną: nową kanalizacją, chodnikami, nową nawierzchnią i pierwszą w Wadowicach ścieżką rowerową:

Jest też filmik, w którym Klinowski mówi o strefie przemysłowej i nowoczesnego transportu. Jak przekonuje, w Choczni gmina wyznaczyła ponad 20 hektarów na rozwój nowoczesnych usług, produkcji oraz handlu a młodzież właśnie tam znajdzie miejsca pracy a nie będzie musiała za nimi wyjeżdżać za granicę ani do Krakowa. Jest też o projekcie kontynuacji obwodnicy miasta, pomyśle na to, jak udrożnić ruch w mieście i wspieranie transportu nowoczesnym połączeniem z Bielskiem i Krakowem:

W kolejnym materiale burmistrz mówi o tym, że nie będzie wprowadzał zakazu spalania węgla i o pomocy gminy w termomodernizacji domów.

 

Co myślicie o spotach? Czy Klinowski przekona  nimi do siebie niezdecydowanych mieszkańców? Zobaczymy już po niedzieli (4.11)...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

ZNP zawiesza strajk nauczycieli. Porozumienia z rządem dalej nie ma

W Jaroszowicach powstanie kompleks rekreacyjny? Burmistrz obiecuje, że tak

Milczący marsz nauczycieli przeszedł wadowickim rynkiem

Poseł Brynkus wywalczył pośmiertne odznaczenie wadowickich Żołnierzy Wyklętych?

Milczący protest na wadowickim rynku dla wsparcia strajkujących nauczycieli