Starający się o reelekcję burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski w ciągu ostatnich dni wypuścił do sie
Drukuj
Jak wam się podobają spoty wyborcze starającego się o reelekcję burmistrza Mateusza Klinowskiego?

Starający się o reelekcję burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski w ciągu ostatnich dni wypuścił do sieci serię filmów wyborczych mających zachęcić do głosowania na niego w drugiej turze wyborów. Przekona nimi do siebie niezdecydowanych mieszkańców?

Ma być krótko, ciekawie a do tego przekonać do polityka. Tym charakteryzuje się dobry spot wyborczy. Jak już informowaliśmy, przed pierwszą turą wyborów z sześciu kandydatów na burmistrza Wadowic  takie filmy zaprezentowało dwóch kandydatów: Józef Brynkus (KWW Kukuz'15) oraz Bartosz Kaliński (KWW PiS).

Zobacz: Spoty wyborcze kandydatów na burmistrza Wadowic. Jak wam się podobają?

W niedzielę (4.11) druga tura wyborów. Wyborcy będą mogli głosować na obecnego burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego lub na obecnego starostę i jego kontrkandydata Bartosza Kalińskiego. Starający się o reelekcję burmistrz  Klinowski, który temat nieco chyba zlekceważył przed pierwszą turą,  w ciągu ostatnich dni wypuścił do sieci serię filmów wyborczych mających zachęcić do głosowania na niego w drugiej turze wyborów.

W pierwszym z nich chwali się inwestycjami we wszystkich miejscowościach gminy Wadowice: drogami, chodnikami (również przy drogach powiatowych) modernizacją szkół w Jaroszowicach czy Kleczy a także Rokowie (budowa mostu), Wysokiej, Stanisławiu i Choczni. Wygląda to tak:

W kolejnym spocie Klinowski porusza temat komunikacji miejskiej i bezpłatnego busa. Chwali się on, że obejmuje on zasięgiem całe miasto i że to nie koniec. Sieć miejskich autobusów ma objąć zasięgiem sąsiednie gminy, m.in. Kalwarie i Andrychów i będzie ona również obejmować wadowicki szpital. Ten spot wygląda tak:

 

Kolejny film przeznaczony jest dla młodzieży. Klinowski chwali się jej m.in. remontowanym Parkiem Miejskim w Wadowicach i znajdującym się w nim torem rolkowym, skateparkiem i narzędziami do ćwiczeń, które już są gotowe. Apeluje też do młodzieży, aby wzięli udział 4 listopada w wyborach. Wygląda to tak:
 

W kolejnym spocie Klinowski chwali się wyremontowaną ulicą Fabryczną: nową kanalizacją, chodnikami, nową nawierzchnią i pierwszą w Wadowicach ścieżką rowerową:

Jest też filmik, w którym Klinowski mówi o strefie przemysłowej i nowoczesnego transportu. Jak przekonuje, w Choczni gmina wyznaczyła ponad 20 hektarów na rozwój nowoczesnych usług, produkcji oraz handlu a młodzież właśnie tam znajdzie miejsca pracy a nie będzie musiała za nimi wyjeżdżać za granicę ani do Krakowa. Jest też o projekcie kontynuacji obwodnicy miasta, pomyśle na to, jak udrożnić ruch w mieście i wspieranie transportu nowoczesnym połączeniem z Bielskiem i Krakowem:

W kolejnym materiale burmistrz mówi o tym, że nie będzie wprowadzał zakazu spalania węgla i o pomocy gminy w termomodernizacji domów.

 

Co myślicie o spotach? Czy Klinowski przekona  nimi do siebie niezdecydowanych mieszkańców? Zobaczymy już po niedzieli (4.11)...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Klinowski o Biedroniu: "Usunął mnie, żeby ułatwić zdobycie mandatu przez swojego chłopaka"

Burmistrz Kaliński nie upubliczni wyników słynnego audytu

W Oświęcimiu Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach w naszym okręgu

Wadowice będą mieć w wyborach do Sejmu aż pięciu kandydatów?

Koalicja Obywatelska ujawniła listy wyborcze. Kto powalczy o głosy wyborców w naszym regionie?