Dwóch z sześciu kandydatów na fotel burmistrza Wadowic zaprezentowało swoje spoty wyborcze. Jak wam s
Spoty wyborcze kandydatów na burmistrza Wadowic. Jak wam się podobają?

Dwóch z sześciu kandydatów na fotel burmistrza Wadowic zaprezentowało swoje spoty wyborcze. Jak wam się podobają i czy przekonują one do zagłosowania na nich?

Ma być krótko, ciekawie a do tego przekonać do polityka. Tym charakteryzuje się dobry spot wyborczy. Z sześciu kandydatów na burmistrza Wadowic na razie takie filmy zaprezentowało dwóch kandydatów: Józef Brynkus (KWW Kukuz'15) oraz Bartosz Kaliński (KWW PiS).

Przypomnijmy, że w Wadowicach o fotel burmistrza powalczy 6 kandydatów:  Mateusz Klinowski (KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice), Bartosz Kaliński (KWW PiS), Ada Karcz Zielińska (KWW Niezależny Samorząd), Józef Brynkus (KWW Kukiz'15), Michał Skorecki (KWW Powiat Wadowicki) oraz Leon Jamrożek (KWW Akcja Społeczna Wadowice)

Spot kandydata Kukiz'15 opatrzony jest dosyć przaśną muzyką, ale nic dziwnego, kandydat to przecież rodowity góral. Widać to nawet po dosyć "góralskim" chodzie. Brynkusa możemy zobaczyć w towarzystwie rzeźby małego Lolka przed wadowickim muzeum czy mieszkańców miasta. Widać też Zbiornik Świnna Poręba. Kandydat zachęca na oddanie głosów na niego i swoich politycznych partnerów i jak mówi nie planuje rewolucji i nierealnych projektów. Obiecuje za to wzmożoną i sumienną pracę. Wygląda to tak:

 

Nieco inną narrację pokazuje nam kandydat Prawa i Sprawiedliwości w spocie zaprezentowanym w środę (17.10). Muzyka bardziej klasyczna, ujęcia z drona. Kaliński chwali się swoimi dokonaniami jako starosta i co zamierza zrobić jako ewentualny burmistrz. Pokazuje się też w towarzystwie żony i dzieci oraz śmietanki PiS. Ten spot z kolei wygląda tak:

 

A jak do was przemawiają takie spoty?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+20 #1 Wyborca 2018-10-18 09:55
Żaden do mnie nie przemawia...
Cytować
+48 #2 W PiSdu 2018-10-18 10:01
Kaliński ma jedną zasadniczą wadę: jest z PiS a to co ta partia zrobiła w ostatnich latach z tym krajem i jeśli to się ma przenieść na grunt samorządowy to ja podziękuje....
Cytować
+33 #3 spot 2018-10-18 10:23
kalińskiego spot klamliwy - chłopiec z łączan kłamie o swoich sukcesach. Zadłużył szpital na dziesiątki milionów. Ucieka ze starostwa, bo obiecał podwyżki w DPS-ie,stwierdz ił, ze niech się tym martwi jego nastepca. To gość pazerny na władzę, bo nic nie umie. Ojciec go pcha, sam liczy na posadkę starostwie, bo firma cińko ciagnie. Nawet swojej kampanii nie prowadzi. Bartuś - trzeba być naprawdę przestraszonym, by po tylu hejtach nadal w spocie wykorzystywać rodzinę
Cytować
+8 #4 Jola 2018-10-18 10:27
E tam nie umie, u mnie Bartek płytki kładł :D
Cytować
+19 #5 Kot Maciej 2018-10-18 10:27
To co na pewno mozna powiedziec obydwoje maja problem ze wzrokiem to znaczy ze nie widza dobrze w przyszlosc. Kalinski bierze nas na Milosc badz na Litosc ale to caly kandydat Kalinski Homoniewiadomo zdalnie sterowany.Zasta nawiam sie co zrobi jak mu bateria po wyborach do rzadu w przyszlym roku wysiadzie ??. Dr. Hab. Brynkus probuje nas nabrac ze on namaszczony przez Karola Wojtyle probuje uderzac w mocne struny musi tylko uwazac by mu peknieta struna glowy nie obciela.
Cytować
+19 #6 omg 2018-10-18 10:28
no oba głupie A kalinski na jeszcze inne wady jest związany z płaszczyca czy nie jest wiarygodny i tylko kłamie obiecuje góra złota bez hahah
wiec z czym do ludzi :P
MO
Cytować
+26 #7 Antypisior... 2018-10-18 10:35
Wadowice potrzebują normalnosci,nas ze miasto nie moze byc polem walki ideeologicznej. ..Jak słysze takie słowa z ust Pisiora to mnie na wymioty bierze..Przecie zon zaprzecza sam sobie..fuck..
Cytować
+20 #8 Mieszkaniec Gminy 2018-10-18 10:43
Zróbmy to razem dla Wadowic i wywalmy Vartysia poza horyzont polityki lokalnej. Ten klip to jedna wielka manipulacja. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości. Moim zdaniem tylko totalnie ignoranci i jego kolesie świadomie zagłosuj na powrót do stanu sprzed kadencji Mateusza Klinowskiego.
Cytować
+20 #9 Ignacjo Perez 2018-10-18 10:43
Brynkus maca lolka po nodze. Na papieżu to Filipiakowa wygrywała 20 lat temu chyba sie wam Michał nie rozwinął od tego czasu. Obaj są tak samo słabo medialni. Bajkopisarz Bartuś za miesiąc będzie bezrobotnym.
Cytować
-30 #10 B 2018-10-18 10:47
Brawo Panie Kaliński świetna robota, powodzenia w niedzielę, oby Pan wygrał. Nikomu się źle nie życzy ale p.Klinowski i koledzy muszą przegrać.
Cytować
+14 #11 Cytek 2018-10-18 10:54
Krowa co dużo muczy to mało mleka daje.
A Kaliński klepie ozorem aż za bardzo.
Im ktoś więcej obiecuje tym mniej z tego zrobi zwłaszcza jak dużo o tym gada.
Na tego pana na pewno nie zagłosuję.
A co do Brynkusa to z wykształceniem humanistycznym gminy nie zawojuje. Pozywa wszystkich do sądu, a gdyby jego pozwali to narobułby pod siebie. Już nawet Pan Skorecki jest od niego lepszy bo ma pojęcie o prawie.
Cytować
+12 #12 Ola 2018-10-18 11:29
W życiu na nich nie zagłosuje.szkod a głosu.
Cytować
+8 #13 JJJ 2018-10-18 11:31
Cytuję Jola:
E tam nie umie, u mnie Bartek płytki kładł :D

Z pomocą tatusie PZPR jak w starostwie?
Cytować
+9 #14 Grażyna 2018-10-18 11:38
"Wadowice nie mogą być polem walki ideologicznej" - hahahahaha
Cytować
+9 #15 JJJ 2018-10-18 11:41
Cytuję Kot Maciej:
To co na pewno mozna powiedziec obydwoje maja problem ze wzrokiem to znaczy ze nie widza dobrze w przyszlosc. Kalinski bierze nas na Milosc badz na Litosc ale to caly kandydat Kalinski Homoniewiadomo zdalnie sterowany.Zastanawiam sie co zrobi jak mu bateria po wyborach do rzadu w przyszlym roku wysiadzie ??. Dr. Hab. Brynkus probuje nas nabrac ze on namaszczony przez Karola Wojtyle probuje uderzac w mocne struny musi tylko uwazac by mu peknieta struna glowy nie obciela.

Co ten człowiek znikąd i meldunkiem zawsze tam, gdzie się chce załapać robi w Wadowicach na ławce z Wojtyłą przed LO w którego progu pewnie nigdy nie przekroczył. Nie mogę pojąć co ten człowiek prócz sieczki ma we łbie, chcąc objąć stanowisko burmistrza Wadowic w których był parę razy i nijak z nimi nie jest związany. Wyraznie szuka nierób synekurki.
Cytować
+14 #16 Kamińska Elżbieta 2018-10-18 11:45
Do mnie żaden z tej 2 nie jest pozytywnym kandydatem i nie będę na nich głosowała.
Cytować
+22 #17 Bolesław Kot 2018-10-18 12:00
Pani Szydło tym razem usiłułowała przekonać mieszkańców gminy Wadowice, aby w wyborach na burmistrza Wadowic oddali swój głos na Kalińskiego. Referencje pani Szydło nie są zbyt chwalebne. To ona stwierdziła, że flaga Unii Europejskiej nie zasługuje na poszanowanie, to ona wielokrotnie negatywnie osądzała UE, ale, jak donoszą media, uczy się angielskiego (dopiero teraz ?), bo ma zamiar startować do Europarlamentu. W jakiej chce być roli? V kolumny, aby niszczyć UE od środka?
Podczas ostatnich wyborów do Sejmu Pani Szydło wcisnęła na listę wyborczą PiS swoją koleżankę Ewę Filipiak pomimo tego, że Rejonowa Izba Obrachunkowa z Krakowa w trakcie audytu w gminie Wadowice ustaliła szereg materiałów kwalifikujących się do postępowania prokuratorskieg o przeciw pani Filipiak. Dzięki „prospołecznej” postawie pani Szydło panią Filipiak chroni immunitet, a przy okazji wielki beneficjent Polski Ludowej znalazł u niej zatrudnienie (Stanisław Kotarba) i niezłe zarobki. Nigdy nie potrafiłem odgadnąć, za co pożytecznego S. Kotarba brał wynagrodzenie jako rzecznik w gminie.
Któż to tym razem jest faworytem pani Szydło?
Przed poprzednimi wyborami pan Kaliński zmobilizował radnych do podjęcia uchwały potępiającej gender. Według mnie z treści uchwały jednoznacznie wynikało, że ci, którzy poparli tę uchwałę nie bardzo wiedzieli, co tak naprawdę potępiają. Sprawa gender nie wchodzi w zadania własne powiatu. O co tu więc chodziło? Moim zdaniem pan Kaliński po prostu na kolanach wyznał kościołowi, że jest gotów do wszelkiej posługi. Więc w podzięce liczy na poparcie z ambon.
Nie tak dawno pan Kaliński rozesłał do każdego domu w gminie ulotkę ostrzegającą mieszkańców, że burmistrz Klinowski naraża ich na straszną rzecz, tzn na wymianę pieców węglowych na gazowe. Ileż kłamliwych i bardzo szkodliwych społecznie „informacji” zawarł w tej ulotce. Że opalanie gazem jest znacznie droższe ( według mnie jest tańsze, biorąc pod uwagę możliwość regulacji temperatury), że piece węglowe najnowszej generacji są tańsze (nie są tańsze) i nie emitują smogu (zapewniam mieszkańców, że nie da się skonstruować takiego pieca na węgiel , który nie emitowałby smogu), że spalanie węgla wysokiej jakości nie emituje smogu (zapewniam mieszkańców, że nie ma takiego węgla , którego spalanie nie emitowałoby smogu). W moim przekonaniu pan Kaliński publikuje brednie bo nie ma czym szkodzić Klinowskiemu. Wzoruje się na M. Morawieckim. Lud głupi to kupi. Także po to, aby zdyskredytować M. Klinowskiego Marcin Gładysz opublikował podobne bzdury na łamach Gazety Krakowskiej.
Józef Brynkus ubiegał się o fotel wójta w miejscu zamieszkania tzn w Wieprzu. Przegrał zdecydowanie. Teraz postanowił oczarować mieszkańców Wadowic. Publicznie występuje często, często arogancko. Np wywiesił hasło „Precz z polityką lewicy”. Poza charakterem demagogicznym tego hasła, pytam , a czemuż to? Piłsudzki był zdecydowanym lewicowcem. To lewica wywalczyła ośmiogodzinny dzień pracy, prawo do oświaty, prawo do opieki zdrowotnej, prawa kobiet ( w tym wyborcze), równość wobec prawa niezależnie od osobistych przekonań itp. Pan Brynkus jest przeciwny tym zdobyczom socjalnym!
Aktualny burmistrz nie klęka przed nikim. Nie występuje z demagogią, Kieruje się po prostu interesem społecznym .
Przeniósł komunikację autobusową na dworzec narażając się przedsiębiorcom.
Broni krajobrazu południowej części Wadowic przed zlokalizowaniem tam BDI.
Wprowadził bezpłatną komunikację miejską. Dla mieszkańców wygoda. Smogu emitowanego przez samochody mniej. Pozyskał ogromne fundusze z Unii Europejskiej. W moim przekonaniu intelektualnie przerasta kilku swoich konkurentów do fotela burmistrza o głowę. Zamiast przed wyborami konkurować korzystając z racjonalnych argumentów niektórzy konkurenci M. Klinowskiego zdecydowali się na kłamstwa, bardzo szkodliwe społecznie.
Dobrze byłoby, gdyby np. pani Szydło nie uszczęśliwiała Wadowic i nie wskazywalła kogo mamy wybrać. . Pomimo tego, co twierdzi premier M. Morawiecki Lud Wadowic nie jest aż tak "głupi", aby trzeba było mu podpowiadać, na kogo ma głosować.
Bolesław Kot
Cytować
-22 #18 Czarnuch 2018-10-18 12:03
Tylko Brynkus może pogodzić zwaśnione Wadowice. Proszę obejrzeć jego wystąpienia w sejmie czy w programach telewizyjnych. Zawsze spokojny i merytoryczny, a przede wszystkim nie jest mściwy jak obecnie panujący. Poza tym zobaczcie na jego listy kandydatów. Naprawdę są to ludzie uczciwi, pracowici, merytoryczni i z wieloma osiągnięciami.
Cytować
-12 #19 dron 2018-10-18 12:07
Ci kandydaci powyżej, mają przynajmniej coś do powiedzenia i zaproponowania bo kolejni to totalna katastrofa- ideologiczno organizacyjna.B ryluje w tym towarzystwie brodaty siwy "biały gołąbek"wszystk o wiedzący ,zadufany w swoim egoistycznym ego,nie zdający sobie sprawy,że upadek z tego "konia trojańskiego"na którym teraz chce wjechać na fotel burmistrza,będz ie dla niego bardzo bolesny.
Cytować
-14 #20 oblatywacz 2018-10-18 12:08
Faceci konkretnie gadają,trzeba dać im szanse.
Cytować
-19 #21 Koko jambo 2018-10-18 12:09
Spot Brynkusa jest spokojny i wyważony. Po obejrzeniu czuję,że trafiłem na do dobrego i rozsądnego człowieka. Oglądając inne spoty człowiek staje się nerwowy i widać,że ktoś oszukuje i chce mi wcisnąć kit. Chyba zagłosuję na Brynkusa.
Cytować
+2 #22 bumar 2018-10-18 12:24
@cytek
Skorecki jest na pasku biznesmena z bumaru, który razem z biznesmem z Ogrodowej ich popierają, a p łaski robi im propagandę. Co się stało, że guzik daje spot Brynkusa i Kalińskiego, strach przed pozwem Kowalczyka o artykuł o bumarze???
Cytować
+4 #23 bumar 2018-10-18 12:25
@cytek -
jakie osiągnięcia menadżerskie ma prawnik Skorecki, tylko takie - mąż swojej żony, która go do Wadowic z Warszawy wywaliła i doktorat na poziomie Klinowskiego
Cytować
+9 #24 Joda 2018-10-18 12:29
A moze szanowni kandydaci na burmistrza zamiast pchac sie na stolek to lepiej otworzyc wlasny biznes zatrudnic troche ludzi i tworzyc dobrobyt lokalny tyle chcecie dokonac pokazcie ze potraficie.Na burmistrza potrzebny jest prawdziwy spolecznik i ktory laczy ludzi a nie podklada nogi bo tez trzeba miec wychowanie i jakies zasady moralne no i najwazniejsze nie podpierac sie zadna partia
Cytować
-13 #25 Kot Maciej 2018-10-18 12:44
Cytuję Bolesław Kot:
Pani Szydło tym razem usiłułowała przekonać mieszkańców gminy Wadowice, aby w wyborach na burmistrza Wadowic oddali swój głos na Kalińskiego. Referencje pani Szydło nie są zbyt chwalebne. To ona stwierdziła, że flaga Unii Europejskiej nie zasługuje na poszanowanie, to ona wielokrotnie negatywnie osądzała UE, ale, jak donoszą media, uczy się angielskiego (dopiero teraz ?), bo ma zamiar startować do Europarlamentu. W jakiej chce być roli? V kolumny, aby niszczyć UE od środka?
Podczas ostatnich wyborów do Sejmu Pani Szydło wcisnęła na listę wyborczą PiS swoją koleżankę Ewę Filipiak pomimo tego, że Rejonowa Izba Obrachunkowa z Krakowa w trakcie audytu w gminie Wadowice ustaliła szereg materiałów kwalifikujących się do postępowania prokuratorskiego przeciw pani Filipiak. Dzięki „prospołecznej” postawie pani Szydło panią Filipiak chroni immunitet, a przy okazji wielki beneficjent Polski Ludowej znalazł u niej zatrudnienie (Stanisław Kotarba) i niezłe zarobki. Nigdy nie potrafiłem odgadnąć, za co pożytecznego S. Kotarba brał wynagrodzenie jako rzecznik w gminie.
Któż to tym razem jest faworytem pani Szydło?
Przed poprzednimi wyborami pan Kaliński zmobilizował radnych do podjęcia uchwały potępiającej gender. Według mnie z treści uchwały jednoznacznie wynikało, że ci, którzy poparli tę uchwałę nie bardzo wiedzieli, co tak naprawdę potępiają. Sprawa gender nie wchodzi w zadania własne powiatu. O co tu więc chodziło? Moim zdaniem pan Kaliński po prostu na kolanach wyznał kościołowi, że jest gotów do wszelkiej posługi. Więc w podzięce liczy na poparcie z ambon.
Nie tak dawno pan Kaliński rozesłał do każdego domu w gminie ulotkę ostrzegającą mieszkańców, że burmistrz Klinowski naraża ich na straszną rzecz, tzn na wymianę pieców węglowych na gazowe. Ileż kłamliwych i bardzo szkodliwych społecznie „informacji” zawarł w tej ulotce. Że opalanie gazem jest znacznie droższe ( według mnie jest tańsze, biorąc pod uwagę możliwość regulacji temperatury), że piece węglowe najnowszej generacji są tańsze (nie są tańsze) i nie emitują smogu (zapewniam mieszkańców, że nie da się skonstruować takiego pieca na węgiel , który nie emitowałby smogu), że spalanie węgla wysokiej jakości nie emituje smogu (zapewniam mieszkańców, że nie ma takiego węgla , którego spalanie nie emitowałoby smogu). W moim przekonaniu pan Kaliński publikuje brednie bo nie ma czym szkodzić Klinowskiemu. Wzoruje się na M. Morawieckim. Lud głupi to kupi. Także po to, aby zdyskredytować M. Klinowskiego Marcin Gładysz opublikował podobne bzdury na łamach Gazety Krakowskiej.
Józef Brynkus ubiegał się o fotel wójta w miejscu zamieszkania tzn w Wieprzu. Przegrał zdecydowanie. Teraz postanowił oczarować mieszkańców Wadowic. Publicznie występuje często, często arogancko. Np wywiesił hasło „Precz z polityką lewicy”. Poza charakterem demagogicznym tego hasła, pytam , a czemuż to? Piłsudzki był zdecydowanym lewicowcem. To lewica wywalczyła ośmiogodzinny dzień pracy, prawo do oświaty, prawo do opieki zdrowotnej, prawa kobiet ( w tym wyborcze), równość wobec prawa niezależnie od osobistych przekonań itp. Pan Brynkus jest przeciwny tym zdobyczom socjalnym!
Aktualny burmistrz nie klęka przed nikim. Nie występuje z demagogią, Kieruje się po prostu interesem społecznym .
Przeniósł komunikację autobusową na dworzec narażając się przedsiębiorcom.
Broni krajobrazu południowej części Wadowic przed zlokalizowaniem tam BDI.
Wprowadził bezpłatną komunikację miejską. Dla mieszkańców wygoda. Smogu emitowanego przez samochody mniej. Pozyskał ogromne fundusze z Unii Europejskiej. W moim przekonaniu intelektualnie przerasta kilku swoich konkurentów do fotela burmistrza o głowę. Zamiast przed wyborami konkurować korzystając z racjonalnych argumentów niektórzy konkurenci M. Klinowskiego zdecydowali się na kłamstwa, bardzo szkodliwe społecznie.
Dobrze byłoby, gdyby np. pani Szydło nie uszczęśliwiała Wadowic i nie wskazywalła kogo mamy wybrać. . Pomimo tego, co twierdzi premier M. Morawiecki Lud Wadowic nie jest aż tak "głupi", aby trzeba było mu podpowiadać, na kogo ma głosować.
Bolesław Kot

BOLEK TUTAJ TEZ KOT Maciej masz problem to glosuj na LEONA Zapamietaj ze Koty zawsze spadaja na 4 Lapy.
Cytować
+13 #26 JBB 2018-10-18 12:48
Nie dla PiS i kleru!
Cytować
+15 #27 Ha 2018-10-18 13:16
Narobił dziadostwa w powiecie a teraz chce w gminie
Cytować
+8 #28 Jack 2018-10-18 13:26
Czytając tę wypociny dochodzę do wniosku że Polak po szkodzie i przed szkodą głupi!
Cytować
-10 #29 Mieszkańcy 2018-10-18 13:46
Cytuję W PiSdu:
Kaliński ma jedną zasadniczą wadę: jest z PiS a to co ta partia zrobiła w ostatnich latach z tym krajem i jeśli to się ma przenieść na grunt samorządowy to ja podziękuje....


To jest jego duży plus bo mając rząd za sobą możesz dokonywać inwestycji, a bez tego jest tylko pitu, pitu jak za kadencji Klinowskiego gdzie wszystko jest ale w planach w tzw. "realizacji"

Klinowski się totalnie pogubił tu macie przykład bazujący na Twardych Weryfikowalnych Faktach:

1. "Największa wpłata na kampanię komitetu burmistrza to 10.000 złotych, które przekazała Maria Głuch z Myślachowic koło Trzebini." - wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch

2. "Remont i odnowa Parku Miejskiego w Wadowicach ma kosztować 9,9 mln złotych. Urząd Miasta zdecydował o wybraniu w przetargu najdroższej oferty firmy Krisbud z Trzebini." - wpiszcie w Google Krisbud z Trzebini i Krisbud Wadowice

3. Jak czytamy na stronie firmy z Trzebini:

"Rok 1997 – powstaje Firma Budowlana KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch..."

Jako mieszkańcy domagamy wyjaśnień ! - bo to te same nazwiska i teren, a kwota przetargu NAJWYŻSZA (prawie 10 mln zł, a początkowo była mowa o 5 mln - skąd nagle cena wyższa o prawie 5 mln zł !!!)

Teraz wiecie dlaczego Pan Matusz tak cicho w kampanii siedzi.

Kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg wygrywa firma pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund)

Ale idźmy dalej W Choczni wisi baner wyborczy Klinowskiego nie zgadniecie gdzie :D tam gdzie słynna galeria - co za kolejny zbieg okoliczności....

Każdy głos oddany na Klinowskiego to "inwestycja" w takie zbiegi okoliczności - ZASTANÓWCIE SIĘ DOBRZE
Cytować
-6 #30 Gość 2018-10-18 13:58
Cytuję Bolesław Kot:
W moim przekonaniu pan Kaliński publikuje brednie bo nie ma czym szkodzić Klinowskiemu.


Ty sobie chyba żartujesz :D

Kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg wygrywa firma pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund: wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch oraz Krisbud z Trzebini)

Klinowski bez powodu tak cicho w kampanii nie siedzi.... a to nie jedyne zarzuty, które usłyszy.
Cytować
+6 #31 zjawa 2018-10-18 14:40
Nie zagłosuję na osobę, która w kampanii wyborczej wykorzystuje osobę Jana Pawła II i Jego cytaty. To wysoce niesmaczne. Nasz ukochany papież pewnie przewraca się w grobie.
Cytować
-3 #32 Piotr Zzzz 2018-10-18 15:08
Mierzi mnie włazenie w d... spowodowane układami. Wasza redakcja nie jest bezstronna, przez co zamiast zyskać, traci w oczach. Nie popieram żadnej partii i mam alergię na rozpasanych, czy łapczywych, fałszywych polityków. Jak dla mnie ŻADEN
Cytować
-8 #33 Czarnuch 2018-10-18 19:46
Krytyka Bolesława Kota jest najlepszą rekomendacją dla kandydata. Podobnie było kilkadziesiąt lat temu, kiedy partia krytykowała opozycjonistów. Zastanawiałem się, ale teraz nie mam wątpliwości: głosuję na Brynkusa!!!
Cytować
-4 #34 LEWAK 2018-10-18 19:54
Pan KALIŃSKI to człowiek twardo stąpający po ziemi. On rozumie potrzeby zwykłych ludzi, Klinowski to człowiek odrealniony od rzeczywistych problemów i potrzeb mieszkańców, buduje ścieżki rowerowe, wprowadza płatne strefy parkowania w mieście (od 2019), zakazuje ruchu dla samochodów w centrum, zakazuje palenia w piecach węglem, podnosi opłaty za śmieci o 50%, a nie rozwiązuje jednocześnie problemów zwykłych mieszkańców: brak chodników, by dzieci bezpiecznie chodziły do szkoły, brak wodociągów, kanalizacji w niektórych miejscowościach itp. KOŃCZ WAŚĆ klinowski, WSTYDU OSZCZĘDŹ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM!!!
Cytować
+1 #35 Co za gość!! 2018-10-18 20:18
Cytuję Mieszkańcy:
Cytuję W PiSdu:
Kaliński ma jedną zasadniczą wadę: jest z PiS a to co ta partia zrobiła w ostatnich latach z tym krajem i jeśli to się ma przenieść na grunt samorządowy to ja podziękuje....


To jest jego duży plus bo mając rząd za sobą możesz dokonywać inwestycji, a bez tego jest tylko pitu, pitu jak za kadencji Klinowskiego gdzie wszystko jest ale w planach w tzw. "realizacji"

Klinowski się totalnie pogubił tu macie przykład bazujący na Twardych Weryfikowalnych Faktach:

1. "Największa wpłata na kampanię komitetu burmistrza to 10.000 złotych, które przekazała Maria Głuch z Myślachowic koło Trzebini." - wpiszcie w Google Klinowski Maria Głuch

2. "Remont i odnowa Parku Miejskiego w Wadowicach ma kosztować 9,9 mln złotych. Urząd Miasta zdecydował o wybraniu w przetargu najdroższej oferty firmy Krisbud z Trzebini." - wpiszcie w Google Krisbud z Trzebini i Krisbud Wadowice

3. Jak czytamy na stronie firmy z Trzebini:

"Rok 1997 – powstaje Firma Budowlana KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch..."

Jako mieszkańcy domagamy wyjaśnień ! - bo to te same nazwiska i teren, a kwota przetargu NAJWYŻSZA (prawie 10 mln zł, a początkowo była mowa o 5 mln - skąd nagle cena wyższa o prawie 5 mln zł !!!)

Teraz wiecie dlaczego Pan Matusz tak cicho w kampanii siedzi.

Kampanię Klinowskiego finansuje najwyższą kwotą Maria Głuch, a potem przetarg wygrywa firma pana Krzysztofa Głuch + kwota przetargu najwyższa ze wszystkich i koszty renowacji parku wyższe o 5 mln zł - CZY WY TO WIDZICIE (sami możecie sprawdzić w Google wszystkie podane fakty w 10 sekund)

Ale idźmy dalej W Choczni wisi baner wyborczy Klinowskiego nie zgadniecie gdzie :D tam gdzie słynna galeria - co za kolejny zbieg okoliczności....

Każdy głos oddany na Klinowskiego to "inwestycja" w takie zbiegi okoliczności - ZASTANÓWCIE SIĘ DOBRZE

To akurat trzeba powielać. Aż się słabo robi to czytając...
Cytować
+6 #36 Piotr13021991 2018-10-18 20:35
A KTO Z KANDYDATÓW JEST BEZ PARTYJNY ?
Cytować
-3 #37 ... 2018-10-18 21:03
Cytuję W PiSdu:
Kaliński ma jedną zasadniczą wadę: jest z PiS a to co ta partia zrobiła w ostatnich latach z tym krajem i jeśli to się ma przenieść na grunt samorządowy to ja podziękuje....


Co zrobiła - w końcu zaczęła ubijać prawdziwych cwaniaczków tym samym realizują swój program wyborczy poprawy DEMOKRATYCZNĄ WIĘKSZOŚCIĄ LUDZI.

Zapraszam na youtube dziś w księgarni wchodzi topowa książka: Niebezpieczne związki Donalda Tuska pokazująca całe niemieckie zaplecze tego człowieka

Czasy postkomunizmu dobiegają końca.
Cytować
+3 #38 ... 2018-10-18 21:09
Cytuję Piotr13021991:
A KTO Z KANDYDATÓW JEST BEZ PARTYJNY ?


Niema ludzi bezpartyjnych każdy w wyborach np. parlamentarnych które będą za rok na kogoś głosuje !

Ktoś kto nie potrafi jawnie się określić którą drogę dla Polski wybiera ten zwyczajnie ściemnia. Prawdziwy patriota chodzi na wybory i oddaje głos = kogoś popiera.
Cytować
-4 #39 Tu-154 2018-10-18 22:54
@ Bolesław Kot
Wielkość kadencji Klinowskiego mierzy się inauguracyjnym zamówieniem kanapek,coroczn ym zamykaniem rynku pod pretekstem remontu po Filipiakowej, który po drugim razie był de facto remontem po Klinowskim, a zasadniczo miał dokuczyć mieszkańcom. Jest Pan inżynierem, więc nie rozumiem dlaczego uparcie twierdzi, że Klinowski pozyskał najwięcej funduszy unijnych, kiedy statystyki pokazują,coś wręcz przeciwnego? Panie Bolesławie radzę zrezygnować z komentowania polityki, bo wzrok już nie ten a i wiek nie nie zawsze chodzi w parze z mądrością.
Cytować
+6 #40 tomik 2018-10-19 07:18
rozumiem pęd do stołka ale naprawdę słabo dla mnie wygląda facet który: lansuje się z dzieckami (jakie to ma znaczenie? - jeżeli chciał zagrać rodzina to trzeba było wystąpić z ojcem!); nie mieszka w Wadowicach (cemu nie kandyduje u siebie w łaczanach?); poza tym nigdy nie zagłosuję na kogoś kto skończył radoczańską sorbonę i prywatną szkółkę ... i jakoś nie przekonuje mnie facet który nie potrafi zadbać o swoje uzębienie, że będzie super gospodarzem ... niech siedzi w łaczanach i dziecka chowa :)
Cytować
-1 #41 antypopulista 2018-10-19 11:58
obu panom marzy się władza
Cytować
+2 #42 antypopulista 2018-10-19 12:24
Cytuję Tu-154:
@ Bolesław Kot
Wielkość kadencji Klinowskiego mierzy się inauguracyjnym zamówieniem kanapek,corocznym zamykaniem rynku pod pretekstem remontu po Filipiakowej, który po drugim razie był de facto remontem po Klinowskim, a zasadniczo miał dokuczyć mieszkańcom. Jest Pan inżynierem, więc nie rozumiem dlaczego uparcie twierdzi, że Klinowski pozyskał najwięcej funduszy unijnych, kiedy statystyki pokazują,coś wręcz przeciwnego? Panie Bolesławie radzę zrezygnować z komentowania polityki, bo wzrok już nie ten a i wiek nie nie zawsze chodzi w parze z mądrością.

bardzo krzywdząca i niesprawiedliwa opinia
Cytować
+2 #43 antypopulista 2018-10-19 12:27
Cytuję zjawa:
Nie zagłosuję na osobę, która w kampanii wyborczej wykorzystuje osobę Jana Pawła II i Jego cytaty. To wysoce niesmaczne. Nasz ukochany papież pewnie przewraca się w grobie.

wykorzystanie wizerunku papieża to tani chwyt polityków - działa na emocje
Cytować
+5 #44 antypopulista 2018-10-19 12:31
Cytuję Jola:
E tam nie umie, u mnie Bartek płytki kładł :D

a dobrych specjalistów do kafelkowania jest coraz mniej ...
Cytować
0 #45 Kika 2018-10-19 16:25
Dlaczego nie startuje w tomie ach a Brynkus w wieprzu pewnie było by im wstyd jak by dostali czerwoną kartkę od swoich mieszkańców
Cytować
0 #46 NIE KUKIZ15 I ADA 2018-10-19 17:46
NIE DLA BRUNATNYCH WADOWIC Z KUKIZ 15 I BRYNKUSEM NIE DLA OSZOŁOMSKIEJ ADY Z FAŁSZYWYM KAZKIEM RUDYM AA
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.