Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie zostawiając prośby pracowników Domu Pomocy Społ
Drukuj
Fundacja WOŚP wsparła DPS w Zebrzydowicach

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie zostawiając prośby pracowników Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach bez odpowiedzi, przesłała  pakiet środków ochronnych, które przydadzą się w czasie epidemii koronowirusa. Pomóc DPS może każdy.

W Domach Pomocy Społecznej w całym kraju, z powodu epidemii koronawirusa, nie dzieje się dobrze. Brakuje środków, sprzętu a także personelu. Stąd w wielu miejscach organizowane są zbiórki, mające na celu pomóc przetrwać ten trudny okres.

Z niepokojem śledzimy rozwój wypadków związany z pandemią koronawirusa w naszym kraju, krytyczne położenie innych domów pomocy pokazały, z jak niebezpiecznym zagrożeniem mamy do czynienia. Na początku roku z wielką radością i zaangażowaniem przeprowadzaliśmy Finał WOŚP w naszej Gminie, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że już za kilkanaście tygodni pomoc medyczna, na taką skalę, będzie potrzebna w całym kraju, także u nas – informuje nas Sonia Knapczyk z Centrum Kultury Sportu i Turystyki Kalwaria.

"Z niepokojem śledzimy rozwój wypadków związany z pandemią koronawirusa w naszym kraju, krytyczne położenie innych domów pomocy pokazały, z jak niebezpiecznym zagrożeniem mamy do czynienia. Na początku roku z wielką radością i zaangażowaniem przeprowadzaliśmy Finał WOŚP w naszej Gminie, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że już za kilkanaście tygodni pomoc medyczna, na taką skalę, będzie potrzebna w całym kraju, także u nas" - informuje nas Sonia Knapczyk z Centrum Kultury Sportu i Turystyki Kalwaria.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie zostawiając prośby pracowników Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach bez odpowiedzi, przesłała  pakiet środków ochronnych. Oczywiście DPS nadal będzie potrzebował pomocy. Nie wiadomo, ile jesze potrwa epidemia a narażeni są zarówno podopieczni, ale także pracownicy i ich rodziny.

Czego potrzeba?
• Rękawiczki jednorazowe w rozmiarach M, L
• Czepki i fartuchy jednorazowe
• Maseczki – jednorazowe oraz wielokrotnego użytku
• Maseczki z filtrem HEPA
• Ochraniacze na obuwie
• Gogle
• Kombinezony

Jeżeli ktoś ma możliwość przekazania wyżej wymienionych rzeczy, może kontaktować się z DPS w Zebrzydowicach poprzez Facebooka TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski

W dalekosiężnych planach kolei jest remont linii nr 103 Wadowice-Trzebinia

Galerie handlowe otwarte, gastronomia na razie nie. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

Droga łącząca Ponikiew i Zawadkę w końcu zostanie wyremontowana

Dzień Pracownika Socjalnego. Życzenia dla wszystkich Pracowników jednostek pomocy społecznej z powiatu