Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie zostawiając prośby pracowników Domu Pomocy Społ
Fundacja WOŚP wsparła DPS w Zebrzydowicach

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie zostawiając prośby pracowników Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach bez odpowiedzi, przesłała  pakiet środków ochronnych, które przydadzą się w czasie epidemii koronowirusa. Pomóc DPS może każdy.

W Domach Pomocy Społecznej w całym kraju, z powodu epidemii koronawirusa, nie dzieje się dobrze. Brakuje środków, sprzętu a także personelu. Stąd w wielu miejscach organizowane są zbiórki, mające na celu pomóc przetrwać ten trudny okres.

Z niepokojem śledzimy rozwój wypadków związany z pandemią koronawirusa w naszym kraju, krytyczne położenie innych domów pomocy pokazały, z jak niebezpiecznym zagrożeniem mamy do czynienia. Na początku roku z wielką radością i zaangażowaniem przeprowadzaliśmy Finał WOŚP w naszej Gminie, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że już za kilkanaście tygodni pomoc medyczna, na taką skalę, będzie potrzebna w całym kraju, także u nas – informuje nas Sonia Knapczyk z Centrum Kultury Sportu i Turystyki Kalwaria.

"Z niepokojem śledzimy rozwój wypadków związany z pandemią koronawirusa w naszym kraju, krytyczne położenie innych domów pomocy pokazały, z jak niebezpiecznym zagrożeniem mamy do czynienia. Na początku roku z wielką radością i zaangażowaniem przeprowadzaliśmy Finał WOŚP w naszej Gminie, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że już za kilkanaście tygodni pomoc medyczna, na taką skalę, będzie potrzebna w całym kraju, także u nas" - informuje nas Sonia Knapczyk z Centrum Kultury Sportu i Turystyki Kalwaria.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie zostawiając prośby pracowników Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach bez odpowiedzi, przesłała  pakiet środków ochronnych. Oczywiście DPS nadal będzie potrzebował pomocy. Nie wiadomo, ile jesze potrwa epidemia a narażeni są zarówno podopieczni, ale także pracownicy i ich rodziny.

Czego potrzeba?
• Rękawiczki jednorazowe w rozmiarach M, L
• Czepki i fartuchy jednorazowe
• Maseczki – jednorazowe oraz wielokrotnego użytku
• Maseczki z filtrem HEPA
• Ochraniacze na obuwie
• Gogle
• Kombinezony

Jeżeli ktoś ma możliwość przekazania wyżej wymienionych rzeczy, może kontaktować się z DPS w Zebrzydowicach poprzez Facebooka TUTAJ.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Maximo 2020-05-08 11:20
Nie zaakceptować usuwaj maski podczas użytkowania,
a jeśli tak, wymień maskę, jakim sposobem wskazano wcześniej.
W Ameryce, gdzie upoważnienia te ujrzeć można długo, co niektóre hrabstwa typują jje same, w tym Laredo
w Teksasie i hrabstwo Riveerside na Kalifornii, które stworzyły prywatne lokalne prawa dotyczące wykorzystywania masek.

W ramach tychże przepisów art. 3 ust. 1 ŚOI definiuje się przede
wszystkim w charakterze: sprzęt konstruowany i
wyprodukowany do noszenia lub trzaymania przez osobę w celu gwarancji przed określonym lubb
kilkoma zagrożeniami dla jej stanu zdrowia lub
komfortu Podzbiór ŚOI, Sprzęt ochrony układu oddechowego ( RPD) dotyczy wyrobów zapewniających ochronę dróg oddechowych.
Ale nawet jeśli wiesz, co robisz i wiążesz dłonie za plecami,
nadal nie musisz nosić maski.

Feel free tto visit my wweb site: maseczka
jednorazwowa: https://maseczkijednorazowet.pl/
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.