Ewakuacja andrychowskiego magistratu, awaria kolejowej cysterny na stacji w Spytkowicach, czy odbicie aut
Powiatowe ćwiczenia obronne. Co się będzie działo?

Ewakuacja andrychowskiego magistratu, awaria kolejowej cysterny na stacji w Spytkowicach, czy odbicie autobusu szkolnego z dziećmi w Lanckoronie. To tylko niektóre z ćwiczeń jakie przez dwa dni zostaną przeprowadzone na terenie powiatu wadowickiego.

Przed dwa dni, we wtorek (20.06) i środę (21.06) na terenie wszystkich gminy powiatu wadowickiego wprowadzone zostaną wyższe stany gotowości obronnej. Odbędą się ćwiczenia obronne "Czerwiec 2017".  Ewakuacja andrychowskiego magistratu, awaria kolejowej cysterny na stacji w Spytkowicach, czy odbicie autobusu szkolnego z dziećmi w Lanckoronie to tylko niektóre z nich.

W ćwiczenia zostały włączone m.in. Starostwo Powiatowe w Wadowicach, wszystkie Urzędy Gmin oraz Urzędy Miejskie, ZZOZ w Wadowicach, MZWiK w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wezmą w nich udział także uczniowie szkół w Lanckoronie, Witanowicach i Wieprzu a także strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, strażacy OSP z terenu powiatu, strażacy wytypowanych jednostek PSP z województwa małopolskiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, Samodzielny Pododdział antyterrorystyczny Komendy Wojewódzkiej Policji, przedstawiciele WKU Oświęcim, ZZOZ Wadowice, Sanepidu Wadowice oraz PKP.

Prowadzone ćwiczenie mają na celu doskonalenie systemu kierowania realizacją zadań obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na obszarze powiatu oraz przygotowanie kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego, ćwiczących urzędów miast i gmin, podmiotów leczniczych oraz powiatowych służb i straży do przyjmowania i przekazywania zadań wynikających z planów operacyjnych oraz innych zadań obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na terenie powiatu wadowickiego.


 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.