Pogoda w weekend może niestety nie rozpieszczać. Synoptycy zapowiadają na terenie powiatu wadowickiego
Weekend burzowy i z deszczem

Pogoda w weekend może niestety nie rozpieszczać. Synoptycy zapowiadają na terenie powiatu wadowickiego wystąpienie burz a także opadów lokalnie do 25 mm i wiatru nawet do 75 km/h

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach ostrzega o możliwości wystąpienia od piątku (16.06) do niedzieli (18.06) na terenie województwa małopolskiego, w tym i powiatu wadowickiego burz.

Synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.