Przez blisko dwa tygodnie policjanci drogówki na terenie powiatu wadowickiego będą realizować zadania
Policyjna akcja "łapki na kierownicę". O co chodzi?

Przez blisko dwa tygodnie policjanci drogówki na terenie powiatu wadowickiego będą realizować zadania w ramach ogólnopolskiej kampanii "Łapki na kierownicę". O co chodzi?

Uwaga kierowcy! Od środy (14.06) do 25 czerwca policjanci z drogówki, na terenie powiatu wadowickiego będą realizowali zadania w ramach ogólnopolskiej kampanii "Łapki na kierownicę". Ma ona na celu przeciwdziałać zagrożeniom w ruchu drogowym jakie niesie ze sobą używanie podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego trzymanego w ręku.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania  podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za naruszenie tego przepisu grozi mandat w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych.

Policjanci  w ramach akcji podczas kontroli drogowej będą przekazywać kierowcom ulotki edukacyjne.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+29 #1 nooo 2017-06-14 14:17
W końcu coś dobrego. Krew się we mnie gotuje, jak widzę jadącego kierowce z przeciwka, który trzyma telefon w dłoni, w telefonie włączony 'głośnik' lub 'tryb głośnomówiący'. Niestety, ale większa większość tych kierujących jest przekonana, że nie łamie przepisów, bo przecież nie trzyma telefonu przy uchu. Nie jestem za tym, aby od razu karać mandatem. Zastosować karę upomnienia, ale uświadomić takiego kierowcę, że w ten sposób łamie przepisy.
Cytować
+17 #2 nooo2 2017-06-14 19:41
Mnie krew zalewa jak widzę kierowców z papierosem w ręce. Może taką akcję i przepis wprowadzimy w życie.
Cytować
+5 #3 Miś 2017-06-14 20:00
Tak a kobiety okryjmy przescieradlami bo jest ciepło i się rozbieraja.... to tez rozprasza....;)
Cytować
+14 #4 ww 2017-06-14 21:51
lepiej jak by się zainteresowali tymi co zmieniają pas ruchu bez kierunkowskazów albo skręcają bez włączenia kierunkowskazów .... o rondach już nie wspomnę....
Cytować
-6 #5 adolf 2017-06-15 09:17
JA JA GUT GUT
Cytować
+4 #6 ed 2017-06-15 13:28
Pozdrawiam blondi z srebrnego fita seicento która jechała drogą wew w kierunku stacji moya . Na progu zw coś spadło z fotela pani puściła kierownice żeby to coś ratować ….a fiacik jak magnes szedł na czołówkę z moim samochodem
Cytować
0 #7 @nooo2 2017-06-15 13:35
względem kierowców z papierosem w ręce:

Art 65 pkt.5. Kodeksu Drogowego: Kierującemu pojazdem silnikowym, który przewozi osobę, zabrania się palenia tytoniu lub spożywania pokarmów w czasie jazdy. Nie dotyczy to kierującego samochodem ciężarowym, który przewozi osobę w kabinie kierowcy, i kierującego samochodem osobowym, z wyjątkiem taksówki.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.