W sobotnie (10.06) popołudnie na drogach powiatu wadowickiego doszło do kilku groźnych zdarzeń drogow
Pracowita sobota dla służb ratunkowych. Sporo wypadków i kolizji

W sobotnie (10.06) popołudnie na drogach powiatu wadowickiego doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych. Poszkodowanych zostało kilka osób. Wszystko przez gwałtowne załamanie pogody.

W sobotnie (10.06) popołudnie, po nagłym załamaniu pogody i opadach deszczu służby ratunkowe miały pełne ręce roboty. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do kilku groźnych wypadków i kolizji.

W Witanowicach na łuku drogi i niebezpiecznym skrzyżowaniu z droga w kierunku Lgoty zderzyły się aż 4 samochody: 3 osobowe i 1 dostawczy. Poszkodowana została jedna osoba, kobieta, którą zajął się nią Zespół Ratownictwa Medycznego, została przetransportowana do wadowickiego szpitala na obserwację. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy zawodowi z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z OSP Witanowice oraz policja.

W Woźnikach na ulicy Wadowickiej, na niebezpiecznym zakręcie zderzyły się dwa samochody. Pojazdy zostały mocno uszkodzone, na szczęście w kolizji nikt nie ucierpiał. W akcji brali udział strażacy zawodowi z JRG Wadowice oraz druhowie ochotnicy z OSP Woźniki.

Na drodze krajowej nr 44 w Ryczowie kierujący oplem astrą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował. Przez kilkadziesiąt minut ruch pojazdów w tym miejscu był zablokowany przez co tworzyły się spore korki. Jak ustaliła policja, kierujący pojazdem mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem. Na miejsuc pracowała policja, strażacy zawodowi z JRG Wadowice oraz druhowie ochotnicy z OSP Ryczów.

Na drodze powiatowej w Wysokiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna z poszkodowanych osób została uwięziona w pojeździe i konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego.  Zadysponowano do niej śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy zawodowi z JRG Wadowice oraz druhowie z OSP Wysoka.

(MG)
(zdjęcie: OSP Wysoka)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Xxx 2017-06-11 21:37
Smiglowiec zabral kobiete z drugiego samochodu, a nie zakleszczonego w reno, faceta wziela karetka do wadowic
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.