Andrychowscy policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca Andrychowa, który ukradł z kieszeni klientow
Policja złapała złodziei

Andrychowscy policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca Andrychowa, który ukradł z kieszeni klientowi jednego ze sklepów 900 złotych, oraz 37–letniego mieszkańca Andrychowa podejrzanego o wyłudzenie kredytu.

W poniedziałek (19.09) funkcjonariusze komisariatu policji w Andrychowie dokonali zatrzymania 60-letniego mieszkańca Andrychowa podejrzanego o dokonanie kradzieży. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Andrychowie, gdzie sprawca z tylnej kieszeni spodni mężczyzny dokonującego zakupów ukradł 900 zł po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci niezwłocznie podjęli czynności wykrywacze w oparciu o podany rysopis przez pokrzywdzonego, dokonali penetracji miasta i zatrzymali sprawcę. Część skradzionych pieniędzy odzyskano.

"Sprawca nigdzie nie pracuje, trudni się pracą dorywczą, nie karany, przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze. Odpowie za przestępstwo z art. 278 § 1 KK za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności" - informuję nas Elżbieta Goleniowska - Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

To nie jedyny amator łatwych pieniędzy, którego udało się w ostatnim czasie namierzyć w Andrychowie: dzisiaj (22.09) funkcjonariusze zatrzymali 37–letniego mieszkańca Andrychowa podejrzanego o wyłudzenie kredytu.

Do zdarzenia doszło dzień wcześniej, w sklepie ze sprzętem RTV AGD w Andrychowie, gdzie mężczyzna na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnień usiłował wyłudzić laptopa o wartości 1600 zł. Sprawca nigdzie nie pracuje, był uprzednio karany za inne przestępstwa. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Ecik 2011-09-22 17:50
Łapy ucinać...
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.