To był dość pracowity weekend dla policjantów powiatu wadowickiego: doszło do dwóch groźnych wypad
Wypadek na moście w Witanowicach

To był dość pracowity weekend dla policjantów powiatu wadowickiego: doszło do dwóch groźnych wypadków, 11 kolizji drogowych, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Ponadto przeprowadzono 135 interwencji policyjnych.

O dużym szczęściu może mówić motocyklista, który w piątek (16.09) po południu na drodze krajowej 52 w Barwałdzie Górnym staranował swoją maszyną traktor. Z niewielkimi obrażeniami trafił do szpitala. Mogło skończyć się inaczej.

Staranował traktor motorem

Ale to nie koniec: w sobotę (17.09) w godzinnach porannych na moście w Witanowicach doszło do poważnego wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalono kierujący 41-letni mieszkaniec Stanisławia Górnego, kierując dostawczym Mercedesem nie zastosował się do znaku zakaz ruchu, najechał na pryzmę kruszywa przez co doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym busem.

Jak relacjonował świadek zdarzenia, w busie jadącym na trasie Wadowice-Lgota, poza kierowcą, znajdowało się jeszcze trzech pasażerów. Dwóch z nich nie odniosło większych obrażeń, poza ogólnymi potłuczeniami. Osoba siedząca tuż za kierowcą doznała złamania nadgarstka, rozcięcia wargi i silnego stłuczenia żeber. Najbardziej poszkodowany jest kierowca busa, który z rozległymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jego stan jest ciężki. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci Ruchu Drogowego ustalają okoliczności wypadku. 

W weekend trafiło się również kilku nietrzeźwych kierowców: w Stryszowie policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Stryszowa kierującego ciągnikiem Ursus, będąc w stanie nietrzeźwym: 3,3 promila. W Marcyporębie zatrzymano 62-letniego mieszkańca Marcyporęby, kierującego motorowerem Simson, będąc w stanie nietrzeźwym 0,7 promila. Ponadto kierujący spowodował kolizję drogową z Fiatem Punto. Na andrychowskim rynku policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Andrychowa, który kierował rowerem mając ponad 2 promile.

 

AKTUALIZACJA (PIĄTEK, 23 WRZEŚNIA 2011 09:51)

Jak dowiedzieliśmy się dziś rano, mężczyzna poszkodowany w wypadku w Witanowicach zmarł.

 

(AS)

Zobacz również:
Staranował traktor motorem
Wypadek dwóch TIR-ów w Ryczowie
Chciał przejechać policjanta
Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia
Autobus zderzył się z ciężarówką, trzy osoby ranne
Toyota dachowała, obwodnica zamknięta
Wywrócił quada, ucierpiał pasażer
Uszkodził znaki, teraz posiedzi
Chciał okraść kiosk i wrócić do domu cudzym samochodem

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.