Niestety po raz kolejny przesunięto termin zakończenia prac związanych z budową 2,5 km drogi, która
Koniec budowy tej drogi znowu się przesunął

Niestety po raz kolejny przesunięto termin zakończenia prac związanych z budową 2,5 km drogi, która połączy Świnna Porębę z Zagórzem przez Gołębiówkę i Brańkówkę. Kiedy będzie można nią legalnie przejechać?

Po rozbiórce dawnego mostu kolejowego na Skawie w Mucharzu i drogi gminnej Mucharz - Zagórze kierowcy muszą korzystać z objazdów, dopóki nie zostanie wybudowany, powstający od jakiegoś czasu  2,5 kilometrowy odcinek nowej drogi od Świnnej Poręby przez most pod zaporą,  Gołębiówkę, Brańkówkę do Zagórza. Będzie ona służyć nie tylko mieszkańcom tych terenów, ale też stanowić objazd dla drogi krajowej nr 28 w razie nagłych sytuacji, takich jak np. poważny wypadek. Głównym wykonawcą prac jest firma "Energopol" sp. z o.o. z Krakowa. Koszt jej wykonania wyniesie 12 milionów złotych.

Planowany termin zakończenia prac przewidziano na 15 grudnia 2016 roku, ale nie udało się go zachować. Jak informował nas kilka miesięcy temu Konrad Myślik, rzecznik prasowy RZGW w Krakowie, roboty zostały wstrzymane, ponieważ prac drogowych o charakterze wykończeniowym (nawierzchnie etc.) nie prowadzi się przy temperaturach poniżej -5 stopni Celsjusza.

Przesunięto ten termin na 15 maja tego roku. Jak się okazuje, również nie udało się go dotrzymać: kilkanaście dni temu położono na całym odcinku drogi asfalt, oznakowanie i instalacja barier zabezpieczających. Niestety po ostatnich deszczach spływająca woda narobiła sporo szkód, doszło w kilku miejscach do osunięcia się ziemi i trzeba jeszcze  zabezpieczyć właśnie te osuwiska.

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, nowy termin zakończenia robót przy drodze, podobno już ostateczny, to 31 maja. Mimo, że trasa jest jeszcze zamknięta, mieszkańcy już odbywają nią spacery, rowerzyści też pojawiają się na niej dosyć licznie, no pokonanie jej na dwóch kółkach to już spory wyczyn. Droga będzie jednym z lepszych widokowo miejsc w naszym regionie.

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Edo 2017-05-17 19:36
Koniec budowy tej drogi znowu się przesunął ???
A może "zsuną" ?
Zakończenia robót przy drodze, podobno już ostateczny, to 31 maja,którego roku ???
Cytować
+1 #2 Rafał Radwan Stunts 2017-05-18 15:40
No droga jest mega ! :-)
Cytować
+1 #3 Misiek 2017-05-19 20:08
Wymyślili drogę przez sam szczyt i dziwią się, że się osuwa. A nie dało się niżej, wzdłuż jeziora?
Cytować
0 #4 Ciekawski 2017-05-21 21:34
Hmm.. coś czuję, że na szczycie będzie jakiś hotel/spa czy inne cuda.. droga jak na zamówienie!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.