Bardzo smutna wiadomość: w opolskim szpitalu zmarł 19-letni Mateusz Kowalczyk, wadowiczanin, który od
Nie żyje Mateusz. Przegrał walkę z chorobą

Bardzo smutna wiadomość: w opolskim szpitalu zmarł 19-letni Mateusz Kowalczyk, wadowiczanin, który od dłuższego czasu zmagał się z złośliwym nowotworem mózgu. W walce z chorobą kibicowały mu całe Wadowice i okolice.

Smutna wiadomość dla całej lokalnej społeczności. W poniedziałek (15.05) przed południem w opolskim szpitalu, gdzie przebywał na leczeniu, zmarł 19-letni Mateusz Kowalczyk, który od kilkunastu miesięcy zmagał się nowotworem złośliwym mózgu astocytoma anaplasticum III stopnia, złośliwym glejakiem.

O swojej chorobie dowiedział się zaraz po swojej osiemnastce, kiedy zdał do klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach: zaczął podwójnie widzieć. Dzięki szybkiej reakcji rodziców i lekarzy kilka miesięcy później miał operację, następnie dwa miesiące radioterapii. Udało się, był w pełni sprawny. Jak sam pisał, tuż przed maturą wrócił do szkoły a egzaminy poszły świetnie. Dostał się na wymarzone studia.

Niestety paskudna choroba znowu dała znać o sobie. Znowu zaczęło się podwójne widzenie, drętwienie i niedowład prawej strony ciała. Diagnoza: guz tym razem nieoperacyjny glejak złośliwy. W Polsce jedyną formą leczenia była chemioterapia, która niestety nie przynosiła efektów. Jego stan neurologiczny bardzo się pogorszył, powieka oka opadła, na drugie widział krzywo, ciężko było mu się poruszać, ręce i nogi stały  się bezwładne, w ostatnich tygodniach wymagał codziennej rehabilitacji.

W walce z chorobą od początku kibicowała mu rodzina a także przyjaciele, którzy zorganizowali dla niego zbiórki pieniędzy, do których przyłączyły się całe Wadowice: po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta pokazali, że w takich sytuacjach można na nich liczyć, zarówno wsparciem duchowym jak i finansowym. W marcu w Wadowickim Centrum Kultury zorganizowano dla niego dwudniową imprezę pod hasłem wyGRAJCIE dla MATEUSZA, również podczas III Biegu Wadowickiego, który odbędzie się w sobotę (20.05) zaplanowano dla tego dzielnego chłopaka dużo akcentów charytatywnych, m.in. loterię czy bieganie w piżamach.

Niestety przeklęta choroba wygrała...


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+31 #1 xxxmen 2017-05-15 20:46
strasznie to przykre ;-( pieprzona choroba
Cytować
+43 #2 renats 2017-05-15 21:03
Wyrazy współczucia dla rodziny
Cytować
+24 #3 Andzej 2017-05-15 22:35
Gdzie ta sprawiedliwość? Biedny Mateusz który tyle miał przed sobą ... Najszczersze kondolencje.
Cytować
+35 #4 Marzi 2017-05-15 22:49
Tak bardzo współczuję bliskim tego chłopaka.
Dlaczego ta choroba zbiera tak duże żniwa?
I atakuje tak młodych ludzi którzy maja plany marzenia... Cale zycie przed soba.
Każdy z nas tak bardzo boi się śmierci...
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie ...
Co mozna czuć w takim momencie.
Niech każdy z nas cieszy sie życiem kazdego dnia, kocha jak najbardziej potrafi, wybacza, przeprasza i dziekuje za każdy dzieb mu dany. Niesamowite zaangażowanie ludzi zrozumienie sytuacji, chęć niesienia pomocy komus kto tak bardzo tego potrzebowal. Historia Mateusza niestety zakończyła się mimo pełnych nadzieji serc ludzi ktorzy niesli pomoc.
Odpoczywaj w spokoju .
Cytować
+11 #5 Ann 2017-05-16 02:40
Trudno w to uwierzyć. Od samego początku zastanawiałam się czym ten biedny chłopak zawinił, że spotkał go taki los. Co prawda nie znałam Mateusza osobiście, ale śledziłam na bieżąco wszystkie wydarzenia, kibicowałam ogromnie, aby wygrał z chorobą. Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych ...
Cytować
+14 #6 J23 2017-05-16 05:44
Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych ...
Cytować
+19 #7 lucyna 2017-05-16 06:41
Z głębi serca płynące wyrazy współczucia
Cytować
+3 #8 bo 2017-05-16 17:51
Cytuję Andzej:
Gdzie ta sprawiedliwość? Biedny Mateusz który tyle miał przed sobą ... Najszczersze kondolencje.

Jaka sprawiedliwość?
Cytować
+6 #9 Joasia 2017-05-16 22:43
Wyrazy współczucia dla Rodziny. Spoczywają w spokoju i czuwaj nad nami tutaj na ziemi.
Cytować
+2 #10 współczuję. 2017-05-17 11:55
Tomasz
Cytować
+5 #11 Aleksander 2017-05-17 21:42
I jak się nie wkużać młody chłopak życie miał przed sobą pragnął żyć a nie żyje nie jeden przeklina swoje życie chciałby umrzeć a żyje gdzie ta sprawiedliwość?
Cytować
+3 #12 joanna kol 2017-05-22 02:53
Mateuszu byłeś i jesteś nie samowitym człowiekiem,zna łam Cię od lat zawsze perfekcyjny i najlepszy miałeś wielkie szczęście,że miałeś taką mamę która świata poza Tobą nie widziała,pamięt am jak uczyła Cię rysować i malować i każdego roku odbierała w szkole wraz z Tatą list gratulacyjny od Pana Dyrektora za Twoje wyniki w nauce a póżniej w Liceum kolejne zaszczyty dla rodziców bo zawsze byłeś najlepszy.Teraz też u Pana jesteś pierwszy wiem to napewno szkoda mi tylko.że nie możesz tulić się do swojej przecudownej mamusi ale wiedz,że ona wtula się w Ciebie bezustannie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.