Próba zatrzymania do kontroli pojazdu w Andrychowie nieomal zakończyła się tragicznie: policjant ledw
Chciał przejechać policjanta

Próba zatrzymania do kontroli pojazdu w Andrychowie nieomal zakończyła się tragicznie: policjant ledwo uszedł z życiem przed próbującym go przejechać Seatem Ibizą. Po dogonieniu i złapaniu sprawców okazało się, że to groźni i wielokrotnie karani  przestępcy.

W piątek (9.09) około godz. 17:15 w Andrychowie na ulicy Krakowskiej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Andrychowie usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód Seat Ibiza. Omal nie zakończylo się to tragedią.

"Kierujący pojazdem mimo zdecydowanego znaku do zatrzymania wydanego przez umundurowanego funkcjonariusz Policji wykonał manewr skrętu w stronę policjanta usiłując go przejechać. Policjant widząc ten fakt odskoczył i niezwłocznie podjęto pościg za w/w samochodem. Po przejechaniu około 200m samochód się zatrzymał, a z niego wybiegł mężczyzna, który jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wadowicach. Jeden z policjantów podjął pościg za uciekającym mężczyzną i po około przebiegnięciu jednego kilometra ujął uciekającego mężczyznę" - poinformowała portal WadowiceOnline.pl Elżbieta Goleniowska - Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mężczyzna ten jak się okazało jest wielokrotnie karany za kradzieże i kradzieże z włamaniami. Policjant, który pozostał na miejscu po udzielonym wsparcia dokonał zatrzymania trzech podróżujących w samochodzie osób. Jak się później okazało osoby te również wielokrotnie dokonywały kradzieży i włamań.

"W toku przeszukania tych osób ujawniono podrobione zaświadczenia o zatrudnieniu, za pomocą, których wymienieni wyłudzali ze sklepów sprzęt RTV i AGD. U jednego ze sprawców w toku przeszukania zabezpieczono również ostrą amunicję, co do której wypowie się w tym zakresie powołany biegły ds. broni i balistyki. Pozostałym dwóm z zatrzymanych przedstawiono zarzuty dokonania 8 przestępstw: w tym 4 kradzieży z włamaniem do lokali usługowych w Andrychowie, uszkodzenia mienia, naruszenia miru domowego i gróźb karalnych" - dodaje Elżbieta Goleniowska - Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Kierującemu samochodem przedstawiono zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu policjanta.

Sprawcy to osoby w wieku od 21 do 31 lat, mieszkańcy Andrychowa, Sułkowic, Targanic i Zagórnika. Przyznali się do zarzucanych im czynów.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(AS)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 maly 2012-04-16 12:02
haha- to nie tragizcne tylko smieszne
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.