Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiuatre” rozpoczęło realizację nowego zadania „Nie
Adiutare pomaga chorym

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiuatre” rozpoczęło realizację nowego zadania „Nie odwracaj się plecami do mojego brata” dla wszystkich tych, którzy czują się zagubieni, samotni i wymagają wsparcia. Uruchomiony został jedyny w powiecie wadowickim bezpłatny telefon zaufania a także klub „Spotkajmy się”.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiuatre” zachęca osoby z powiatu wadowickiego, które chorują psychicznie lub pozostają w kryzysach życiowych a także ich bliskich do skorzystania z ich pomocy. Poszukiwani są również wolontariusze oraz inne jednostki organizacyjne lub instytucje pomocowe do współpracy.

Stowarzyszenie pragnie udzielić skutecznego wsparcia wszystkim tym, którzy czują się zagubieni, samotni, wymagają wsparcia środowiskowego innego niż Środowiskowy Dom Samopomocy i mają trudność w korzystaniu z pomocy instytucjonalnej.

Działa już jedyny w powiecie wadowickim bezpłatny telefon zaufania dla wszystkich mających problem, wątpliwości czy pytania:

800 141 151

Telefon czynny:
poniedziałek, środa, piątek - od 16.00 do 19.00
wtorek, czwartek - od 10.00 do 12.00


Stowarzyszenie zapewnia dyskrecję i anonimowość.

Czynny jest również punkt wsparcia, w którym „Adiuatre” udziela bezpośredniego wsparcia w zakresie dostępnych form pomocy, socjoterapii, poradnictwa prawnego i socjalnego, aktywizacji społecznej oraz zawodowej, ulg, uprawnień.

Uruchomiony został również klub „Spotkajmy się” dla tych wszystkich, którzy chcieliby aktywnie spędzać wolny czas oraz poznawać ludzi mających podobne problemy zdrowotne. Można w nim porozmawiać, zdobyć wiedzę na temat choroby, obejrzeć ciekawy film czy uczestniczyć w arteterapii.

W klubie istnieje możliwośc skorzystania z darmowej kawiarenki internetowej i w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę, zdobywać potrzebne informacji, czy śledzić aktualne oferty pracy.

Te trzy formy pomocy: punkt wsparcia, klub „Spotkajmy się” oraz kawiarenka internetowa czynne są poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 16.00 do 19.00.

W grudniu 2011 roku w ramach opisywanego zadania Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiuatre” organizuje obóz integracyjno - treningowy „wyjedźmy razem”. Będzie to bez wątpienia doskonała okazja, aby lepiej się poznać, aktywnie spędzić wolny czas oraz udoskonalić swoje umiejętności społeczne.

Zajęcia i spotkania odbywają się przy ul. E. i K. Wojtyłów 16 w Wadowicach.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Pracy i polityki Społecznej.

 

(MG)

 


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.