Pozrywane reklamy, połamane konary drzew a także przewrócony ciągnik siodłowy z naczepą na krajówc
Wichura szaleje w powiecie. Już narobiła szkód

Pozrywane reklamy, połamane konary drzew a także przewrócony ciągnik siodłowy z naczepą na krajówce: to rezultat sporego wiatru, który od kilkudziesięciu godzin szaleje w powiecie.

Potwierdziły się prognozy synoptyków o sporym wietrze w powiecie wadowickim. W ciągu kilkudziesięciu godzin wichura narobiła w okolicy sporo zamieszania: pozrywała w Wadowicach, Andrychowie i Kleczy reklamy i banery a także w Choczni i Świnnej Porębie połamała konary drzew.

W piątek (24.02) w godzinach porannych na drodze krajowej nr 28 między Wadowicami a Zatorem, w Graboszycach, potężny wiatr przewrócił do rowu ciągnik siodłowy z naczepą, w której przewożony był styropian. Przez kilkadziesiąt minut ruch pojazdów w tym miejscu, do momentu wyciągnięcia pojazdu, odbywał się wahadłowo, zabezpieczany przez strażaków i policję.

Wygląda na to, że to nie koniec. Jak informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego, w piątek (24.02) możemy się spodziewać na terenie województwa małopolskiego, w tym również w powiecie wadowickim, zachodniego wiatru o prędkości od 30 do nawet 45 km/h.

Pamiętajmy, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez silny wiatr poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 gonzo 2017-02-24 15:27
reklamy pozrywać powinien wszystkie
Cytować
+7 #2 Piotr13021991 2017-02-24 21:02
wiatr powinien w zatorze wywrócić tę "świetlną "reklamę energylandi bo po zmroku tak oślepia, że szkoda gadać!
Cytować
+4 #3 xxx 2017-02-25 07:22
Zaparkować w Wadowicach??? Nie pod drzewem? Najlepiej na środku "obstojnicy",ta m jest ich najmniej.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.